Зовсім недавно наші сучасники стали відзначати всі весільні ювілеї, які завжди були традицією у інших народів і культурних асоціацій. Ще порівняно кілька десятиліть тому наші батьки, дідусі і бабусі відзначали тільки так звані «круглі» дати як то срібна, золота, діамантове весілля. Вони приймали вітання і відзначали ці ювілеї відповідно як усталений для всіх святкуючих пар сценарій.

Особливості весілля з кришталю

Святкування п’ятнадцяти років дружною загальній на двох одного життя люблячих сердець… Сучасні звичаї такі, що відповідно до негласного реєстру весіль це свято носить назву скляного урочистості. Зовсім нещодавно ця чудова скляне одруження стала носити чудовий титул кришталевого ювілею.

Що стало підставою для цього символічного імені? Майже казка, легенда, але це абсолютна правда. Справа в тому, що в одного з стародавніх пологів Західної Європи було повір’я, що один з подружжя в парі, яка прожила п’ятнадцять років у щасливому шлюбі буквально за день до ювілею, помер від чуми. Це жахливе захворювання косило в середні віки людей сотнями тисяч, не залишаючи ніяких надій ні багатим, ні бідним.

Після одужання залишився в живих чоловік прийшов на улюблену могилу і побачив мертве тіло. Воно стало казково красивим і сяяло в склепі як кришталеве. Цей сценарій подій говорить про те, наскільки сильна взаємна любов.

Не менш цікавою версією є привід для привітання як порівняння цього символічного матеріалу з обраними склом або кришталем. На сьогодні сценарій банкету або урочистості в іншій інтерпретації може повторювати алегорію про те, що п’ятнадцятиріччя сімейного щастя досить легко розбивається, як і привітання з ковтком вина в скляному бокалі.

Тому вітання до кришталевої весілля відрізняються не тільки семантичним навантаженням, але і самою формою. Досить просто – сценарій повинен спиратися на присутність в банкетному залі виробів зі скла та кришталю. Тільки так можна провести найтоншу асоціацію з підтекстом ювілею.

Організовуємо свято

Щоб усе було згідно з алгоритмом весільного торжества і змістовою частиною ювілею, необхідно щоб святковий стіл був оформлений виключно кришталевій і скляним посудом. Сценарій такий, що кожен тост повинен бути випито подружжям тільки з кришталевих келихів або келихів. Тоді привітання стане справжнім, дзвінким і трепетним.

У самому тексті також обов’язково повинні бути фрази про те, наскільки дзвінким стало їхнє щастя за ці роки і яким воно ще залишається крихким і тонким. Наприклад, винуватцям торжества буде дуже приємно отримати таке привітання, де безпосередньо сам сценарій продуманий буквально по кроках:

  • Свято починається з оформлення приміщення. Зал прикрашений за допомогою різних аксесуарів. Це кольорові повітряні кульки, листівки і плакатики з жартами і гумористичними вітальними слоганами, рекомендаціями та порадами від імені всіх винуватців торжества. Люблячі дружини ще зовсім молоді, їх подруги і друзі організовують свій сценарій або невеликий студентський капусник.
  • Сервіровка столу неодмінно вибирається переважно в білому кольорі чи світлих тонах. Скатертина, серветки та рушники найкраще обробити прошвами, мереживом та іншими аксесуарами, які символізують кришталеві грані.
  • Висловлювання та привітання кожного запрошеного повинні бути засновані на тому, наскільки важливу життєву межу переступили сьогодні ці двоє закоханих одне в одного людей.
  • Одного разу створивши таку чудову сім’ю, ці чудові люди змогли протягом півтора десятиліть пронести настільки крихкий посудину без всяких проблем, цілим і неушкодженим. Настанови близьких обов’язково повинні згадувати про це чудовим факт.
  • Зворушливою частиною весільного привітання є урочистий обмін подарунками між подружжям. Ними обов’язково повинні бути предмети чи дивно тонкі сувеніри або практичні речі зі скла. Вони можуть бути також і кришталевими.
  • Відмінним варіантом привітання будуть пара кришталевих голубів, лебеді або фігурки інших птахів, що символізують сімейне щастя. Найпопулярнішими є лебедина пара, що символізує відданість кохання, ніжність і незвичайну легендарну вірність.

Гравірування на поверхні іскристого кришталю або на стінці келиха з кольорового скла може бути виконана в прозі або віршах. Зазвичай ці дивовижні рядки зачитують за столом, в присутності близьких і друзів. Найголовнішим у цій події є щирість, любов і побажання добра. Навіть якщо склад і рима будуть не зовсім класично складеними, основою є щирість і непідробна чистота душі.