У цій статті мова піде про російські традиції у святкуванні річниці весіль. Зокрема про кам’яної весіллі.

У російській культурі прийнято, кожен рік, прожитий разом позначати назвою річниці весілля. Є круглі ювілейні дати, а є проміжні. Кожен рік має свою назву. Наприклад, через рік сімейного життя настає ситцеве весілля. А через 2 роки, прожитих разом, можна відзначати паперове весілля і приймати поздоровлення. П’ять років – дерев’яне весілля. І так далі, кожен рік має свою назву.

Існує навіть рубіж 6,5 років, таке весілля називається цинкової. Кам’яної весіллям називають річницю 33-річного спільного проживання. Цинкове весілля має другу назву, її називають полунична весілля. 33 роки є символічною датою. Кам’яне весілля символізує те, що люди прожили разом довгий термін і їх відносини можна назвати міцними, як камінь. Друга назва — полунична весілля, воно має на увазі те, що люди переплелися одна з одною, як кущі полуниці.

Подарунки й поздоровлення на кам’яну весілля

Якщо чоловік з дружиною відзначають кам’яну весілля, то чоловік може зробити дружині подарунок у вигляді кошика з полуницею, а також прочитати їй короткі вірші. Короткі вірші, власного виробництва порадують будь-яку жінку. Також можна прочитати їй вірш улюбленого поета. Річниця весілля прекрасний привід подарувати прикраси з натурального каменю. Батькам можна зробити презент з натурального каменю.

Це може бути сувенір або предмет інтер’єру в будинок. Коли бюджет подарунка обмежений, то відмінним варіантом стане баночка полуничного варення або свіжі ягоди. Також можна подарувати текстиль із зображенням полуниці. Сестра або близька подруга можуть подарувати сукню із зображенням полуниці. У виборі такого подарунка слід добре знати смаки і уподобання жінки, тому це може зробити близька людина, наприклад сестра.

Як можна зазначити кам’яну річницю весілля. Кам’яне весілля не ювілейна дата, на відміну від срібного або золотого весілля. Але в той же час 33 роки є символічною цифрою, тому варто приділити час і вибрати найбільш підходящий варіант для святкування цієї події і прийняття привітання. Краще, якщо батьки додадуть заходу камерний характер, а не розгонисте розважальний святкування.

Друга назва цієї річниці полунична весілля. Тому, якщо дата події припадає на літні місяці, то тут сам собою напрошується, щоб батьки організували виїзд на природу. Можна поїхати на пікнік удвох і романтичного проведення часу. Обов’язково потрібно взяти з собою свіжу полуницю і шампанське.

Головне вибрати романтичне місце для пікніка. Це може бути берег річки або озера, необхідна атмосфера любові і безтурботності. Якщо виїхати удвох не виходить, то можна взяти з собою дітей і близьких родичів і друзів. Місце пікніка можна прикрасити кульками, оформлення зробити виходячи з параметрів полуничної весілля. Гостям заздалегідь можна видати прикольні красиві запрошення у віршах, в яких позначити дрес-код заходу, дрес-код слід включити полуничну тему.

Краще, якщо запрошеннями буде займатися жінка, наприклад сестра. Підібрати короткі вірші для запрошень можна в інтернеті. Або скласти вірші самостійно з використанням імен. Оформлення пікніка задасть певний тон заходу.

Кам’яне торжество можна відзначити в ресторані стилізований під середньовічний замок.

Для гостей замовити м’ясо на вугіллі, червоне вино і інші почуття властиві середньовічній темі. Так само, як і у випадку з полуничною темою, можна гостям заздалегідь роздати прикольні запрошення у віршах з позначенням дрес-коду, і прописати в якому форматі мають бути поздоровлення у віршах. Наприклад, чоловікам запропонувати звернутися до лицарів, а жінкам приміряти красиві прикольні середньовічні сукні.

Краще, якщо організацією запрошень та придумуванням костюмів буде займатися сестра чоловіка або дружини. Так як сестра є близьким родичам, їй відомі переваги пари. Тема середньовіччя також цікава і романтична, тому вечір у такому форматі надовго залишиться з серцях запрошених гостей.

Так як 33 роки символічна дата, то одним з варіантів проведення даної річниці може бути екскурс у минуле. Наприклад, можна відвідати кафе, де проходили молоді роки, коли пара тільки починала свої відносини. Або можна прогулятися по улюблених місцях, поділитися один з одним спогадами. Як варіант, можна зустрітися зі старими друзями, з якими не зустрічалися кілька років.

Відмінним варіантом для святкування річниці є здійснити заплановані мрії, до яких не доходили руки кілька років. Наприклад, чоловік з дружиною давно збиралися сходити в похід або прокотитися на катері. Річниця весілля є чудовим приводом для реалізації задуманого. Так як весілля кам’яна, то можна з’їздити в печери. Після такого заходу, слід запланувати інші прикольні заходи на наступну річницю весілля.

Прекрасним проведенням полуничної річниці весілля стане вечір у колі сім’ї. Головним атрибутом свята слід зробити полуничний весільний торт. Запросити дітей і онуків, братів і сестер, мам і тат. Можна дістати красиві фотоальбоми минулих років, подивитися сімейне відео, почитати прикольні короткі вірші. Як правило, такі вечори проходять в затишній домашній атмосфері.

Гостям необхідно продумати своє привітання. Зв’язати його з 33-річчям спільного життя. Подарунки потрібно робити з сенсом, символічні. Подружжю рекомендується подарувати один одному кам’яні прикраси. Необхідно знайти інформацію, який камінь підходить для чоловіка, а який для дружини за датою народження. 33 роки спільного життя передбачає, що у людей за плечима багато щасливих років, є діти та онуки.

Як правило, вік людей, які відзначають кам’яну весілля близький до 67,5. Буває, що людям не хочеться з якихось причин приймати вітання з Кам’яної весіллям.

У таких випадках доцільно, якщо близькі родичі влаштують сюрприз. У багатьох пар є дача, куди вони виїжджають на вихідні. Можна влаштувати їм сюрприз на дачі.

Попередньо зробити оформлення ділянки. Можна вдатися до допомоги професіоналів, а можна зробити своїми руками. Слід розробити сценарій заходу. Навіть якщо будуть присутні тільки близькі родичі, краще, коли відбуваються якісь короткі конкурси або ігри. Їх може придумати сестра чи брат.

Батьки, для яких буде підготовлений такий сюрприз, зрадіють прийняти привітання близьких, вони відчують їх теплоту і турботу.