Більшість з нас знають такі назви весіль як дерев’яна, перлова, срібна, золота. Є ще дубове весілля – цей ювілей деякі пари, нажаль, можуть святкувати, адже в шлюб необхідно прожити 80 років! Вважається, що якщо двоє змогли бути разом стільки років, то вже ніщо не здатне порушити їх союз, він міцний, як дуб. Це могутнє дерево символізує вічність, йому не страшні будь-урагани і бурі.

Пара, яка прожила разом 80 років, знаходиться вже в похилому віці, тому влаштовуючи ювілейні заходи, необхідно уважно поставитися до всіх деталей свята. Головним для них зараз є увага своїх дітей, онуків, правнуків, яких скоріше за все, велика кількість.

Оформлення свята

Для привітання можна зібрати всіх родичів за великим столом, створити затишну обстановку. Річниця незвичайна, тому, краще це зробити в стінах рідного будинку. Бажано, щоб меблі була дерев’яна, або щось в інтер’єрі з натурального дерева, напевно у «молодят» збереглося щось з предметів їх перших спільних років життя. Наприклад, годинник, скринька, статуетка, все що завгодно.

Для свята такі предмети повинні стоять на видному місці, молоді родичі нехай виявлять фантазію – на окремому столику розкладіть ці предмети, прикрасивши гілочками дуба, жолудями. Річниця повинна пройти в домашній, звичній обстановці – милі, красиві, знайомі предмети, фотографії повинні прикрашати приміщення.

80 років – це дуже довге життя, багато хорошого було в цієї пари, перетворите інтер’єр, розвісивши старі фотографії з написами, якісь з них будуть прикольні у віршах, інші з описом того, що зображено. Написи повинні бути короткі, смішні, можливо вірші. Для ювілярів підготуйте зручні місця – м’яке крісло, невеликий диванчик, нехай поруч будуть близькі: сестра, брат – вони теж не молоді.

Дубове весілля (80 років) – символ надійності, вірності. Заздалегідь замовте написати портрет ювілярів під розкидистим дубом – нехай вони будуть красиві і молоді. Привітання можна оформити у вигляді дубових листочків, розвішаних по стінах або попросити молодших родичів зробити своїми руками дерево і повісити на нього вітання.

Поздоровлення

Всі привітання ювілярам необхідно сказати на початку торжества, бажано щоб вони були короткі, прикольні, смішні, так як для чоловіка і дружини в такому віці буде виснажливим довгі заходи. Можливо, вони захочуть незабаром відпочити, а інші родичі зможуть продовжити святкування.

Кожен із великої сім’ї: сестра, невістка, онуки – нехай приготують своє привітання від жіночої сторони. Прочитайте вірші, краще прикольні, щоб атмосфера була веселою, невимушеною. Батьки разом з дітьми можуть підготувати сценку у віршах або просто згадати епізод з молодості іменинників.

Окремо вірші присвятити для чоловіка, як засновника роду, а жінки як берегині домашнього вогнища.

Якщо у чоловіка є сестра, нехай її привітання нагадає перше враження про нову родичку, а сестра дружини свої спогади. Хтось із гостей може додати щось своє – прикольні, жартівливі вірші. Нагадайте, який для чоловіка була дружина протягом спільного життя, що проживши стільки років, вони стали одним цілим. Зворушливим може бути привітання від онуків, правнуків – нехай вони прочитають вірші, виконають пісню часів молодості бабусі і дідусі.

Діти у своєму привітанні повинні згадати, якими були їхні батьки в молодості, сказати, які вони красиві, не дивлячись на прожиті роки. Знайдіть старі фотографії, де ви разом – смішні, щасливі. Підберіть до них у віршах або прозі привітання. Вісімдесят років це не просто дубове весілля, а довге спільне життя чоловіка і жінки, які змогли зберегти свої відносини, подолавши всі життєві негаразди.

У привітанні нагадайте, що дуб — дерево-довгожитель, у якого з роками деревина стає міцнішою, так і союз двох стає одним цілим, зміцнюючись з кожним роком. Це послужить прикладом молодим сімейним парам. Короткі смішні пісеньки, вірш виконані дітьми, онуками створять святкову атмосферу.

Подарунки

Що подарувати на 80 — річний ювілей? В першу чергу, необхідно поцікавитися, можливо, батьки потребують якомусь конкретному предметі (побутова техніка, медичне обладнання тощо). Зробіть фотоальбом, в який помістіть фото всіх етапів життя. Можна зробити аматорський фільм, з сюжетами життя ювілярів, вони повинні бути короткі, не забувайте про вік пари. Акцентуйте увагу на смішні сюжети для чоловіка і для жінки.

Хорошим подарунком може бути виконаний своїми руками генеалогічне дерево. Для його створення підключіть найближчих родичів: брат, сестра, діти. Якщо є умільці, то змайструєте або купіть дерев’яне крісло — гойдалку для чоловіка. Такий подарунок можна обіграти, використовуючи прикольні доречні фрази. Наприклад, « такому могутньому господареві сім’ї належить сидіти в кріслі з вічного дерева».

80 років спільного життя — рідкісне явище, зазвичай місцеві власті приймають участь у святкуванні. Якщо хтось особисто з представників влади буде присутнім на ювілеї, то зніміть відео – це буде наступним подарунком дітям ювілей весілля. Ще одна порада: посадіть дубок у дворі або на дачі, це буде прекрасним символом довголіття сімейним парам.

Готуючись відзначити дубову весілля, необхідно врахувати деякі нюанси:

  • Проводити ювілей бажано в звичній, домашній обстановці;
  • Привітання на початку вечора повинні бути короткі, легкі;
  • Уважно поставтеся до подарунків, не варто дарувати непотрібні речі.

Девіз ювілею: ваш союз стійкий і невразливий! Ніякі дрібні «кущі» і «дерева», а також сильні вітри і бурі не зігнутий і не затьмарять його!