30 років шлюбу залишилося позаду. Яку назву носить ця весілля? Чому саме її іменують перлової? Як відомо, для розвитку перлини потрібні багато років. Кілька десятиліть поспіль на зародку молюска наростають шари перламутру, накладаючись один на одного. Досконалість перлів як створення самої природи незаперечно. Приблизно так же рік за роком, день за днем шлюб удосконалюється, набуваючи міцність і надійність.

Традиції та обряди перлової весілля

Головний обряд ювілейного дня полягає в наступному: для привітання один одного подружжя відправляються до найближчого озера, в яке кидають заздалегідь заготовлені перлини. Їх можна замінити монетками. При здійсненні обряду вимовляються такі слова: «Скільки буде перли лежати на дні, стільки і буде тривати наша любов, стільки років ми проживемо, не розлучаючись, разом». Деякі пари цим знаменним днем їдуть на море, щоб кинути туди перли з метою зміцнення почуттів і краси союзу.

Після завершення обряду подружжя – ювіляри повертаються додому, і підходять до дзеркала, яке здавна вважалося магічним предметом, який не вміє брехати. Роблячи дзеркало своїм свідком, чоловік і дружина дають обіцянки один одному любові та вірності в подальшому. Цей обряд символізує оновлення і очищення душ, адже за 30 років шлюбу в родині могло нагромадитися якусь кількість негативу або невдоволення один одним. В цей день потрібно зрозуміти і пробачити помилки один одного, йдучи за життя з новими стосунками.

Ще одним обрядом, який допоможе ще більше скріпити сімейні узи є відвідування ранкової церковної служби. Поставити потрібно три свічки, які символізують наступне: Богородице – подяку за свого чоловіка, Розп’яття – подяку за прожиті спільні роки, Святої Трійці – прохання за подальшу прихильну долю.

Як відзначити перлове весілля?

Зрозуміло, що за 30 років спільного життя подружжя має вже певні досягнення. Побудований будинок, висаджені дерева, вирощені діти, а, отже, торжество, присвячене перлової весіллі, не повинно залишитися без гостей. До цього часу сім’я ювілярів розрослася настільки, що на святкування чекають не тільки друзів і численних родичів, але і, звичайно ж, дітей і онуків. Цей ювілей є сімейним торжеством, дозволяє відчути радість сімейного оточення, відчути турботу і любов оточуючих, а також гордість за велику родину.

Саме на торжестві буде доречним проведення обряду «Передача щастя». Найчастіше, пара, яка прожила разом стільки років, вже має досить дорослих дітей, які вступили або готуються вступити в шлюб. Подружжя – ювіляри можуть передати свій досвід сімейного життя з допомогою жартівливого обряду, який, тим не менш, прикрасить свято.

Для проведення обряду знадобляться наступні предмети: чистий аркуш паперу, ручка, кільце, глибока тарілка, стрічка. Кожен з них символічний. Передача чистого аркуша і ручки супроводжується словами: «Ваша спільна життя чиста як аркуш паперу. Наносити на неї тільки хороше, що може статися у вашому житті». Кільце символізує любов, яка виникла одного разу, і буде тривати нескінченно. Потім руки молодих пов’язують стрічкою, щоб вони ніколи не змогли жити окремо один від одного, а тому не розлучалися. Тарілку, символізує спільні справи сім’ї, загальні цілі і мрії, ставлять недалеко від подружжя, в яку з кожним кроком молоді кладуть по монетці. Батьки дають їм своє благословення «А подальша життя повністю буде залежати від вас. Як ви вирішите для себе пройти цей шлях, такий і буде ваша спільна життя». В кінці церемонії діти дякують батькам за їхню мудрість, доброту і турботу. Ті речі, з якими відбувався обряд, діти забирають і зберігають у себе як сімейну реліквію.

На перлової весіллі часто використовують традицію, що прийшла із Західної Європи. У кришталеві бокали з шампанським ювіляри кладуть по перлині і з побажаннями щастя один одному випивають, схрестивши руки на брудершафт. Потім подружжя цілуються, причому їх поцілунок триває до тих пір, поки гості досчитают до 30. Після поцілунку подружжя розбивають свої келихи, і чим більше буде осколків, тим більше залишилося у шлюбі любові і пристрасті. Так само надходять з пляшкою, але цю честь надають найстаршому з гостей. Ці він засвідчує, що подружжя дійсно щасливі в цьому шлюбі.

Що дарувати на перлову весілля?

У слов’янських народів прийнято, щоб на 30 років спільного життя чоловік підносив своїй дружині намисто з тридцяти перлин, що означає, що найдорожчі і безцінні роки життя у нього пов’язані саме з другою половиною. Незважаючи на те, що це найбільш значимий подарунок, інші сюрпризи будуть не менш приємні. Вручення подарунків – це також одна з традицій перлової весілля.

Подарунки можуть бути різноманітними, якщо не виходить потрапити в «перлову» тематику, можна підібрати старі знімки або кадри з сімейного архіву. Сімейна історія , викладена оригінальним чином, порадує не менше дорогоцінного намиста. Це може бути кліп: улюблена пісня ювілярів і слайд-шоу фотографій найважливіших подій з їхнього життя, починаючи днем знайомства і закінчуючи теперішнім днем. Під кожним кадром – розташувати відповідну підпис з побажаннями.

Сучасна фотокнига або фоторамка буде не менш цікавим подарунком. Адже кращі фотографії батьків, дітей і онуків можна буде переглядати в швидкому темпі. До того ж поміститися їх куди більше, ніж у звичайний альбом. На сторінці можна написати душевні і пам’ятні привітання.

Шикарним подарунком до перлової весіллі стане покривало або білизна з шовку. Цей матеріал переливається як перли, тому його використання буде співзвучне назві весілля. Все, куди можна пришити або приклеїти перлини, підійде. Будь-яку поверхню можна прикрасити перлами.

Привітання можна розмістити на банері-розтяжці або постері. Непогано буде розбудити батьків вранці, щоб під вікнами вже стояли ці конструкції.

Батьки з радістю в конверті з привітанням виявлять квитки в театр або кіно. Квитки в кіно стануть відмінним подарунком для батьків від дітей. Краще, якщо це буде ностальгічний фільм їх молодості.

Як не слід вітати ювілярів

Найгірша ідея – це вірші з інтернету. Огидне якість поезії і штамповані вирази можуть зіпсувати все враження від привітання. Якщо неодмінно хочеться висловити слова подяки у віршах, можна замовити їх на біржах контенту, яких в інтернеті існує безліч.

До «поганих» подарунків відносяться вироби з штучних перлів. Краще не дарувати нічого, чим підробку. Виключення становить лише прикраси на предметах. Наприклад, шкатулка прикрашена штучними перлами, буде дуже навіть непогана в якості подарунка.

Треба вміти відпускати фантазію на волю. Озирнувшись навколо можна виявити море «перлинних подарунків», залишилося тільки розгледіти їх. Яким би не було банальним це вираз, але найкращим подарунком для ювілярів цим знаменним днем стане любов і вдячність їх дітей.