На жаль, в даний час чоловік і дружина воліють святкувати лише круглі дати, залишаючи практично без уваги такі дати, як 3 роки спільного життя або 33 роки, проведені разом. Але хіба Ви не вважаєте кожну річницю подарунком долі?!

Полунична весілля — це цілих 33 роки, проведених разом: чоловік і дружина переплітають свої долі, як кущі полуниці. Також це свято називається «кам’яна весілля», оскільки за 33 року спілка молодих стає міцним, немов кам’яна скеля.

Що подарувати на річницю?

Зазвичай у всіх людей, запрошених на річницю весілля є два шляхи: поздоровлення, пов’язані зі смаками сім’ї, або поздоровлення, пов’язані безпосередньо з традицією.

Вітає чоловік

Зазвичай чоловіки воліють дарувати матеріальні подарунки (наприклад, нове кільце або цілий комплект прикрас), не намагаючись знайти смішні і прикольні поздоровлення у віршах, здатні розтопити серце будь-якої жінки. Але, слід пам’ятати, що 33 роки — це величезні термін для будь-якого союзу (враховуючи сучасні короткі шлюби), тому постарайтеся щиро порадувати свою дружину: заспівайте їй її улюблену пісню, складіть вірші (можливо, вони будуть не такі гарні, як вірші великих поетів, але це буде Ваша творчість, яке обов’язково оцінять по достоїнству).

Якщо Ви зовсім не любите вірші, а будь-яка думка про творчу привітанні приводить Вас в зневіру, то подаруйте дружині щось матеріальне і запам’ятовується:

 • Коротка поїздка в улюблену країну;
 • Смішні предмети для декору (наприклад, подушки, вазочки або статуетки);
 • Величезний набір цукерок (у деяких фірмах Вам можуть надрукувати на них прикольні поздоровлення як у віршах, так і в прозі);
 • Сертифікат на виконання кількох бажань (дружина буде в захваті від того, що Ви вирішили подарувати їй не банальний подарунок, а вільний вибір);
 • Запитайте прямо про бажання половини у неї самої або у близьких родичів (найчастіше це її мама або сестра).

Вітає дружина

Зазвичай жінки більш схильні до приготування творчих подарунків, тому дружина може порадувати чоловіка наступними привітаннями:

 • Прикольні поздоровлення у віршах або прозі (вони можуть бути короткі або довгі — все залежить від Вашого бажання);
 • Рукодільний подарунок (наприклад, якщо дружина крутить, то вона може приготувати чоловікові светр, прикрашений орнаментом з полуниці);
 • Сертифікати-сюрпризи (останнім часом особливо популярні прикольні і смішні подарунки: короткі квести та розіграші, короткі польоти на парашуті, заняття дайвінгом, велосипедні прогулянки, катання на конях і так далі).

У будь-якому випадку пам’ятайте, що навіть самі цікаві і яскраві подарунки будуть виглядати жахливо без щирого привітання: приємні слова, смішні жарти, вірші власного твору — все це робить атмосферу Вашої родини особливою. Саме тому необхідно готуватися до кожної річниці весілля заздалегідь, а не робити все в останній момент: перегляньте заздалегідь всі привітання у віршах на сайтах, якщо вірші Вам не сподобаються, то придумайте власні (вони не обов’язково повинні бути прикольні і смішні: короткі щирі рядки завжди будуть миліше, ніж довгі знеособлені привітання).

Вітають близькі родичі

Зазвичай саме близькі родичі краще всіх знають бажання подружжя. Саме тому вся рідня (батьки, сестра з братом, дядьки й тітки, племінники і діти) може спільно купити парі те, про що вони давно мріяли (наприклад, побутову техніку, предмет меблів і так далі). Якщо ж чоловік з дружиною не мають великих бажань, то родичі можуть допомогти парі організувати річницю: придумати короткі конкурси, знайти смішні і короткі вірші (або створити їх самостійно).

Якщо Вам не подобаються вірші, то можна зробити список позитивних моментів шлюбу, або позитивних якостей чоловіка і дружини — це допоможе Вам згуртувати сім’ю, зробити її ще щасливішим і дружніше.

Якщо ж ви хочете дарувати щось матеріальне, то це може бути:

 • Набір постільної білизни червоного кольору, або з принтом у вигляді клубничин (зазвичай такий подарунок роблять батьки, тітка або сестра);
 • Пляшка хорошого вина (бажано, полуничного);
 • Гра для сімейної пари (зазвичай такі подарунки роблять сестра або брат);
 • Недорога кухонна техніка (її можуть подарувати батьки або діти).

Вітають гості

Пам’ятайте, що річниця весілля — це дуже важливе свято для сімейної пари, тому, якщо Вас запросили на це свято, ні в якому разі не можна відмовлятися.

Обов’язково приготуйте кілька варіантів поздоровлень у віршах (якщо Ви не любите вірші, то самостійно напишіть кілька щирих слів на листівці). Не забудьте взяти невеликий подаруночок для батьків сімейної пари (це може бути рамка для фото, невелика статуетка або просто барвиста вітальна листівка у віршах). Також дізнайтеся заздалегідь, хто організовує торжество (якщо цим займається хтось з родичів, наприклад, сестра, то запитайте про стилі заходи і про можливі подарунки).

В якості подарунка можна вибрати невеликий сувенір (якщо Вам подобаються традиції, то виберіть щось, пов’язане з каменем або полуницею), оскільки дата не кругла. Обов’язково придумайте красиві слова, які супроводжують подарунок (особливо яскраво вони звучать у віршах, а не в прозі), оскільки головне — це увага, яким в цей день повинна бути обдарована сімейна пара.

Часті питання

 • В яких тонах відзначається річниця?

Якщо Ви хочете йти в ногу з традиціями, то святкуйте річницю весілля в «полуничному» стилі: в інтер’єрі присутні рожеві і червоні тони, самі прикраси повинні бути легкими і повітряними (відмінно підійдуть короткі стрічки, прикольні і смішні кульки у вигляді клубничин, смішні фотографії сімейної пари і так далі). Обов’язково приготуйте прикольні і цікаві привітання для подружжя (цим можуть зайнятися батьки або сестра пари).

Крім того, орієнтовний план заходу також слід обдумати: наприклад, спочатку чоловік вітає жінку, потім дружина — чоловіка, після цього слово беруть батьки обох сторін, потім близькі родичі (сестра, брат) і лише потім гості. Можна придумати прикольні і смішні конкурси (краще, якщо вони будуть короткі — на 1-2 хвилини) з призами, тоді річниця весілля буде більш яскравою і такою, що запам’ятовується.

Також цікавим варіантом буде знову розіграна весілля: чоловік одягається у свій костюм (до нього можна прикріпити полуничку замість трояндочки), а дружина — в яскраво-червона сукня. Сестра може на якийсь час стати подружкою нареченої, а батьки — сватами. Далі батьки організовують викуп (краще, якщо він буде у віршах), сестра розповідає смішні вірші про молодих, а лише потім починається справжнє застілля.

 • Що зазвичай ставиться на стіл?

Пам’ятайте, що річниця весілля — це не весілля, тому не варто накривати бенкет на весь світ, прикрашаючи стіл гігантським багатоярусним тортом, на якому написані вірші про сімейній парі. Зазвичай річниця святкується у вузькому колі близьких людей (обов’язково за столом присутні батьки, сестра або брат), тому приготуйте небагато страв (бажано, щоб серед них обов’язково були присутні страви з полуницею, наприклад, полуничний компот, желе з ягодами полуниці або торт, прикрашений свіжою ягодою).