У Росії, як і в багатьох країнах Європи, здавна повелася традиція відзначати кожну річницю сімейного життя в шлюбі. Зараз вже важко встановити, звідки звичай бере свій початок. Існує припущення, що традиція зародилася в Німеччині ще в середні століття. Перші згадки про неї в нашій країні ставляться до кінця дев’ятнадцятого століття.

У народі давали свою назву кожному спільно прожитому році. Тридцять восьма річниця весілля отримала назву «Ртутної». Цьому є своє значення, як відомо, ртуть хоч і метал, але у звичайному стані вона рідка. Ртуть символізує гнучкість і при цьому міцність відносин. Для чоловіка та дружини, така серйозна річниця буде мати велике значення. Квітами свята вважаються чорний і червоний.

Як прийнято святкувати річницю

Ртутна весілля – це 38 років спільного життя, дата значуща, але не кругла. Багато воліють відзначати її в теплому сімейному колі, витрачаючи бюджет на створення святкової обстановки та подарунки один одному, а не на дорогі ресторани. Відмінним місцем стане квартира подружжя або заміський будинок. До зовнішнього вигляду гостей жорстких правил немає, але жінкам не варто одягати короткі спідниці, більше підійдуть нарядні сукні, чоловіки можуть прийти в костюмі. Ртутна весілля дає широкий політ фантазії в плані організації свята та вибору подарунків ювілярам.

Основна частина будь-якого заходу – це смачний святковий обід. За столом проводять більшу частину часу, подружжя приймають поздоровлення і пригощають родичів смачними стравами. У сервіруванні столу доречно використовувати як можна більше предметів сірого або червоного кольору. Це можуть бути красиві срібні столові прилади, червоні серветки і металеві підноси з фруктами.

Певних вимог до їжі або напоїв тридцять восьма річниця не передбачає. Подружжя можуть подавати свої улюблені страви. Цікавим доповненням стане святковий торт з написом «38лет».

Не зайвим буде прикрасити інтер’єр приміщення, тут все індивідуально, але є декілька універсальних ідей:

 • Оформлення гелієвими кульками або жіночі фігури з них;
 • Використовувати для прикраси сріблясту мішуру;
 • Короткі і смішні вітальні написи на стінах;
 • Колажі із сімейних фотографій;

Тридцять вісім років спільного життя – це прекрасна дата, якою можуть похвалитися далеко не всі сім’ї. Не варто упускати це з уваги, і по можливості, частіше використовувати напис «38 років».

Які подарунки вибирати для свята

Як таких, традиційних подарунків на ртутну річницю немає, але до вибору варто поставитися з усією серйозністю. Основою подарунків повинні стати сріблясті або червоні кольори і метал.

Що дарувати дружині

Своїй дружині чоловік може подарувати вироби з металу, срібла або білого золота: гарні прикраси, рамки для фото, аксесуари для волосся. Доречними будуть подарунки з перлів або сріблястого матеріалу.

Що дарувати чоловікові

Для чоловіка прекрасним подарунком стануть срібні запонки або прикраси, годинник з гравіюванням. Підійде і техніка: ноутбук, планшет, мобільний телефон.

Подружжя цілком можуть зробити собі один спільний подарунок, наприклад, автомобіль чи меблі для дому.

Родичі більш вільні у виборі подарунків: вони можуть бути смішні і прикольні, або дорогі і статусні. Ось кілька ідей подарунків, які підійдуть для святкування 38 років спільного життя в шлюбі:

 • Побутова техніка сріблястого кольору;
 • Столові прибори зі срібла або інший посуд;
 • Красиві елементи декору, наприклад настінні годинники, картини, вази або жіночі статуетки;
 • Смішні подарунки, наприклад, красиво прикрашений ртутний градусник;
 • Спортивні снаряди підійдуть як для чоловіка, так і для дружини, але з такими подарунками потрібно бути акуратніше, їх можна дарувати, якщо не буде сенсу другого;
 • Сувеніри, що складаються з безлічі деталей, що рухаються, пісочний годинник, незвичайні світильники.
 • Гроші – простий подарунок, але теж має своє місце.

Привітання ювілярів

У сімейному колі навіть проміжна дата – чудовий привід зібратися всією сім’єю за одним столом. Організацію свята можуть взяти на себе ті, хто добре знає ювілярів: діти, батьки, брат або сестра. Діти можуть зайнятися установкою декорацій, сестра – взяти на себе роль ведучої.

Щоб про святі залишилися тільки хороші спогади, особливу увагу варто приділити привітань. В залежності від масштабу свята, можна запросити фотографа і відобразити кращі події дня.

Ртутна весілля – свято все-таки сімейний та вітальні промови повинні бути короткі і теплі. Привітати ювілярів повинен кожен, але не варто надавати події зайвого пафосу.

На річницю весілля звучать різні поздоровлення – теплі чи веселі. За 38 років подружжя накопичили не тільки життєвий досвід, але і масу забавних історій. Близькі родичі – батьки, брат або сестра можуть нагадати ювілярам про ті часи, коли вони ще не були одружені. Діти можуть розповісти короткі історії з сімейного життя, які батьки могли вже забути. За основу привітання для чоловіка можна взяти тему його верховенства в сім’ї, а для дружини – її важливу роль у створенні сімейного затишку.

Привітання з Ртутною весіллям можуть бути навіть прикольні або в жартівливій формі, наприклад, родичі можуть розіграти смішні сценки з життя ювілярів. В якості привітання можна підготувати короткі тости або вірші. Доречні будуть прикольні переробки пісень. Оригінальним подарунком стануть смішні грамоти або медалі. Сестра дружини або чоловіка, як ведуча, повинна керувати процесом і чергувати тости, вірші і поздоровлення з конкурсами та сценками.

Що недоречно дарувати на річницю весілля

Якими б прикольними чи корисними не виглядали подарунки, їх не завжди можна дарувати з точки зору практичності.

 • Одяг. Навіть якщо це дорога шуба або брендові штани. Брат або сестра може і не помиляться у виборі, але якщо ювіляри про це не попросили, одяг краще не дарувати.
 • Домашні рослини. Екзотичні та красиві домашні рослини може оцінити чоловіка, але для чоловіка це навряд чи буде приємним сюрпризом.
 • Подарунки з подвійним змістом. Парфуми, туалетна вода, зброю, ножі. Якщо точно невідомо, чи зрозуміють подарунок правильно, краще його не дарувати.