Коли подружні стосунки тривають 40 років, то подружжя відзначають рубінове весілля. У наш час не так вже багато пар проживають спільно настільки довге життя, тому річниця відзначається з широким розмахом.

На урочистий захід збираються всі родичі, на чолі яких обов’язково присутні діти ювілярів. Рікою ллються привітання і теплі слова вимовляються. На ювілей рубіновою весілля влаштовується грандіозне свято з даруванням подарунків, вимовою тостів і розіграшем цікавих конкурсів.

Символ діамантового ювілею

Річниця рубіновою весілля — подія величне і особливе. Не багато подружніх пар протягом 40-ка років зберігають теплі стосунки, вірність і ніжність одне до одного. Зрозуміло, на шляху ювілярів зустрічалися і сімейні сварки, і сварки, але якщо вони пройшли всі труднощі разом, то заслуговують на повагу і пошану у своїх дітей і всіх родичів.

З давніх часів весілля рубіна не має особливих традицій, як це буває з золотою або срібною весіллям. Але, тим не менш, рубіновий ювілей є значущою подією в житті подружжя, який обов’язково повинен урочисто зустрітися.

Символікою ювілею виступає коштовний камінь — рубін. Саме ця коштовність має щирим і вічним вогнем, пристрастю, що і доводять подружжя, які пройшли разом довге і щасливе життя протягом 40-ка років.

Рубін відноситься до твердих коштовних каменів, за своєю фортеці він займає друге місце після алмазу. Колірна гамма рубіна може варіюватися від оранжевого до темно-червоного. Тим яскравіше камінь, тим більшу цінність вона має.

З давніх часів рубіну привласнювали унікальні властивості. По-перше, він має здатність передбачати майбутнє, тому часто використовується, як головна річ при ворожінні. Дорогоцінний камінь володіє лікувальними властивостями, він може зупиняти кровотечу і усувати душевну біль. Вважається, що коштовності з рубіна необхідно носити на лівій руці, це приносить власникові щастя і удачу.

Природний рубін має шорсткістю, але він легко піддається шліфовці, після чого набуває гладкість і досконалість. Також і в сімейних відносинах, протягом 40-ка років спільного життя подружжя притиралися один до одного, враховували особисті риси характеру, щоб після сяяла чистотою і досконалістю сімейних відносин.

Як відсвяткувати рубінове весілля?

На святкове торжество запрошуються всі найближчі люди для ювілярів. У числі запрошених обов’язково присутні діти, онуки, сестри, брати, друзі подружжя. Від вірних і любих родичів ювіляри отримують тільки теплі і щирі вітання.

Починається святкове торжество з привітань від дітей батькам. У словах дітей обов’язково повинні бути присутні нотки любові, ніжності й подяки. Дітям необхідно підготувати для своїх рубінових ювілярів свято, яке запам’ятається їм затишній родинній обстановкою.

Відсвяткувати рубінове весілля можна в найрізноманітніших місцях. Якщо дозволяють погодні умови, то тожество добре відзначити на природі. Не гірше можна зустріти ювілей у домашніх умовах або в замовленому банкетному залі в ресторані або кафе. Де б не відзначали свято, найголовніше, щоб він пройшов у затишній обстановці і душевному теплі.

Привітання на ювілей

Символом 40-ка років спільного життя є рубін, тому всі привітання і подарунки повинні покладатися на відповідну символіку.

На святі обов’язково вимовляються вітальні тости, слова яких вимовляються під дзвін келихом з червоним вином (також символом свята). Червоне вино не дарма вважається символікою рубіновою весілля, воно характерне фортецею, терпкістю і насолодою, так само, як і спільне життя подружжя.

Поздоровлення можуть включати в себе і всі слова, які вимовляються подружжям один одному. Ювілярам дуже приємно буде згадати минулі роки спільного життя, тому дітям рекомендується організувати перегляд сімейних фотографій. Захоплювати подружжя в азартні і активні конкурси не слід, але вони можуть із задоволенням поспостерігати за веселощами своїх дітей і присутніх. Сценарій свята повинен відрізнятися спокоєм і величчю.

Починати урочисту частину рекомендується дітям, вони дарують своїм рубіновим щирі вітання ювілярам, наповнені любов’ю і теплотою. Свої вітання вимовляють і всі запрошені, вітальний момент ювілярам і вручаються подарунки.

На честь 40-ка років спільної прожитого життя ювілярам можна підготувати приємні сюрпризи або створити свої сімейні традиції. Подібні сюрпризи виступають привітаннями від дітей і близьких родичів.

  • «Дерево бажань». На великому аркуші паперу малюється велике й пишне дерево з яскравими зеленими листям і численними відгалуженнями. На листи приклеюються фото подружжя з різних років життя. Подібне дерево стане прекрасним моментом для теплих спогадів. Більш того, цей малюнок можна передавати з покоління в покоління, адже на дерево можна приклеювати та фотографії з життя дітей і онуків ювілярів.
  • Поїдання вишні. Цікавий обряд, який має під собою сенс. Подружжю на святі пропонується з’їсти ягідки вишні, які скріплені між собою спареною гілочкою. Після того, як ягідки будуть скушены, подружжя беруть залишилися від ягід кісточки й закопують їх у землю. З часом кісточки вишні проростуть і виростуть в чудове дерево, яке буде служити сімейному поколінню символом благополуччя і щасливого сімейного життя.
  • Гранатові зернята. Цікава та захоплююча гра, яка відрізняється ніжністю. Подружжя ділять гранат навпіл, а потім годують один одного зернятками від нього. Коли дружина приймає від чоловіка зернятко, вона повинна у відповідь вимовляти для нього комплімент, і навпаки.

Організувати рубіновий ювілей можна за своїм бажанням і можливостям. Але головне, що повинно обов’язково бути присутнім на святі, це затишна обстановка і теплі родинні стосунки.

Батькам буде приємно послухати пісню їх молодості.