Російський народ славиться своїми традиціями. Російські традиції не завжди зрозумілі іноземцям, але вони відрізняються теплотою і душевністю. Однією з такою традицій є щорічне святкування річниці весілля. Кожна річниця має свою назву. Існують ювілейні дати, наприклад 5, 10, 15, 20 років спільного життя. Але крім ювілейних дат свою назву мають щорічні річниці. Однією з таких річниць є топазовая весілля.

Чому 16 років шлюбу називаються топазовой весіллям

Топазовая весілля — це 16 років проживання у шлюбі. 16 років — термін немаленький, але невеликий. Топаз — напівкоштовний камінь. 16-річна річниця весілля називається топазовой, так як даний рубіж є перехідним. У пари ще присутній пристрасть у стосунках, але в теж час відносини вже перевірені часом і є міцними. Також 16 років спільного життя є кризовим періодом у відносинах. Тому парі варто підтримувати відносини, прагнути створювати більше яскравих моментів і влаштовувати сімейні торжества.

Святкування річниці весілля, як не можна краще позначиться на згуртованості сім’ї. Саме число 16 має особливе значення. 16 — це кармічне число, воно означає життєвий урок. Даний урок потрібно пережити і отримати досвід. А топаз вважається каменем просвітлення. У сім’ю він принесе світло і допоможе впоратися з труднощами. Ось таке символічне значення мають і цифра річниці весілля і її назва. Тому необхідно відзначити цю подію, щоб подальша спільне життя була легкою і приносила тільки позитивні емоції. Топазовая річниця внесе яскраві фарби в будні сімейного життя і зміцнить відносини.

Як слід відзначати топазовую річницю весілля

Спочатку необхідно задуматися про формат проведення заходу, пов’язаного з топазовой річницею. Зазвичай вік подружжя становить — 44 роки. 44 роки прекрасний вік, тому формат весілля може бути абсолютно різною, все залежить від настрою пари. Одні люди в 44 роки відчувають себе молодими і готові веселитися до ранку. А інші пари в 44 роки віддадуть перевагу тихому вечора.

Кому-то в 44 роки захочеться відправитися в подорож, а хтось віддасть перевагу в сорок чотири роки піти в ресторан.

Так як цифра 16 має кармічне значення, то краще цю річницю відзначити в колі близьких родичів, а в числі запрошених будуть батьки, брат, сестра, діти та близькі друзі сім’ї, придумати смішні розіграші.

А ось формат заходу може бути різним.

 • Найпростішим варіантом є запрошення гостей додому.
 • Крім цього, можна замовити столик в ресторані або кафе.
 • Якщо топазовая річниця випадає на літо, то слід подумати про те, щоб провести цей захід на природі. Як правило, топаз має світло-блакитний колір, тому символічно буде влаштувати пікнік на березі озера або річки.
 • Де б не проходив захід, краще надати йому трохи офіційності і пафосу. Для цього необхідно приготувати прикольні смішні запрошення. У запрошенні слід вказати дату, час і місце заходу. Також можна написати, що на заході вітається дрес-код і вказати, які необхідно робити привітання.

  Що надіти на топазовую весілля

  Так як весілля топазовая, то дрес-код повинен відповідати тематиці. Жінкам необхідно надіти прикольні красиві прикраси з топазами. Колірна гамма теж повинна бути блакитний. Чоловік може прийти в блакитній сорочці або мати якісь прикольні аксесуари блакитного кольору, наприклад, краватка. Що стосується винуватців торжества, то їм обов’язково потрібно виглядати витончено, так як топаз напівкоштовний камінь. Слід підібрати гарний костюм для чоловіка та ефектне плаття для дружини. Для чоловіка підбір ювелірних прикрас з топазом, буде складніше, ніж для дружини.

  Оформлення заходу

  Наступним етапом підготовки до заходу є прикраса місця, де воно буде проходити. Відмінним способом для надання урочистості є прикраса повітряними кулями. Для даної події підійдуть гольові кулі синього і золотого кольорів. Якщо святковий вечір відбудеться будинку, то потрібно, щоб батьки попросили дітей оформити приміщення і придумати смішні привітання. Для дітей це завдання здасться захоплюючій ідеєю, і вони з задоволенням прикрасять приміщення і придумають смішні жарти. Також у дітей можуть бути креативні ідеї по прикрасі столу. На стіл можна постелити блакитну або золоту скатертину.

  Ефектно буде виглядати золота посуд на блакитному тлі. Далі необхідно продумати меню вечора. Так як на заході присутні тільки близькі люди, то можна врахувати всі їх переваги. Або скласти універсальне меню, яке підійде для чоловіка, для дружини і для всіх гостей. Так як захід урочисте, то буде доречно, якщо поздоровлення будуть складені у віршах. Кожен гість може прочитати вірш для чоловіка і для дружини, а також привітати винуватців торжества. Прикольні смішні вірші можна придумати самому, а якщо не вистачає фантазії, то вивчити або прочитати вірш якогось поета.

  Подарунки на топазовую весілля

  Крім усної привітання на річницю весілля прийнято дарувати подарунки. Подарунки не обов’язково повинні бути дорогими, головне, щоб вони були подаровані з душею і турботою про парі.

 • Зазвичай на річницю весілля дарують що-небудь для будинку. Батьки зрадіють, якщо їм подарувати побутову техніку. Можна придумати прикольні смішні привітання зробити оригінальний і в той же час функціональний подарунок. Наприклад, тостер в ретро стилі.
 • Також на річницю весілля прийнято дарувати подарунки чоловікові дружини і дружини чоловікові. Якщо говорити про подарунок чоловікові, дружині, то відповідь очевидна. Річниця топазовой весілля є чудовим приводом для того, щоб подарувати дружині ювелірна прикраса з топазом. Цінова категорія таких прикрас різна, все залежить від металу, який огранований топаз і від якості виробу. Якщо дозволяють кошти, то можна зробити ексклюзивний дорогий подарунок. А для економії варіанти виробники пропонують топаз в срібних прикрасах.
 • Для чоловіка підійдуть модні ювелірні прикраси з використанням топазу, наприклад, запонки. Не варто хвилюватися, якщо не вистачає грошей для купівлі ювелірних прикрас. Будь весільний подарунок або привітання з Топазовой весіллям, яке зроблено від душі порадує вашу другу половинку.
 • Для чоловіка важливо піднести дружині букет квітів.
 • Топазовая весілля є чудовим приводом, щоб всі члени сім’ї зібралися за столом.