Для пари, яка прожила разом півстоліття, золоте весілля вважається не просто черговою приємною датою, а справжнім святом. Відносини пройшли перевірку на міцність часом, характерами та побутом, а тому настав час порадувати ювілярів.

Витоки назви

Золото є унікальним дорогоцінним металом, який володіє довговічністю і ковкістю. Саме тому з 50-річної весіллям пов’язані ці дивовижні якості. Ковкість символізує можливість шукати і знаходити компроміси, підлаштовуватися під настрій один одного і усвідомлювати, в які хвилини краще поступитися, не наполягаючи на своєму. Без таких проявів мудрості жоден союз не здатний тривати і року, не кажучи вже про такий «поважному» терміні.

Може здатися несправедливим, що дата називається золотий, але і це легко пояснюється. У старі часи цінувалося саме золото, а про дорогоцінних каменях люди дізналися значно пізніше. У цей день прийнято влаштовувати пишне святкування, як в той далекий день, коли батьки тільки вийшли з дверей Рагсу. Всі увагу і привітання потрібно дарувати виключно їм, адже присутність на ювілеї дітей і онуків є символом того, що сімейний союз був укладений не дарма.

Традиції

Із золотим весіллям пов’язано безліч красивих обрядів, оскільки така значна дата зустрічається вкрай рідко, і зазначити її потрібно з розмахом. Щоб привітати батьків якось особливо, можна включити традиції, які присутні у класичному варіанті весілля:

 • Осипання на щастя. Обряд існує декілька століть, а проводиться, коли пара входить в зал. Рис символізує достаток і життя повною чашею, а монети є побажанням багатства і фінансового благополуччя.
 • Обручки. Обов’язок оновити золоті кільця батьків зазвичай покладається на дітей. Прикраса уособлює подружжя і циклічність сімейного життя. Роки йдуть, сімейна пара постаріла, а кільця вже не блищать так, як раніше. На святкування золотого весілля «молодятам» пропонують знову обмінятися символами любові і щастя. А старі кільця віддають наступному поколінню з побажаннями благополучного подружнього життя.
 • Перший танець і букет нареченої. Багато років тому весілля закінчилося танцем молодих – і зараз він буде цілком доречний в колі рідних і близьких. Наречена кидає свій букет, який обіцяє незаміжньою дівчині скорий шлюб, а заміжньої щасливе і довге сімейне життя.
 • Застілля. Необов’язково влаштовувати розкішний банкет в ресторані, щоб привітати ювілярів — можна обійтися затишними посиденьками в домашніх умовах. Але після закінчення святкування подружжя обов’язково повинні випити вдвох по чашечці чаю, підкреслюючи свою єдність у родині.
 • Бажано заздалегідь підготувати оригінальні поздоровлення у віршах чи прозі, щоб порадувати старих.

  Подарунки

  Найбільш придатними презентами для золотого весілля вважаються вироби з цього дорогоцінного металу. Однак за давньою традицією старший дитина зобов’язаний подарувати батькам хустку з золотих ниток. Їм покривається голова і плечі матері в знак поваги і вдячності за збережений сімейне вогнище. Серед інших ідей зустрічаються:

  • Золото. Якщо дозволяє фінансовий стан, можна піднести золоті прикраси, адже така весілля буває раз в житті. Асортимент магазинів вражає своїм розмаїттям, тому проблем з вибором виникнути не повинно. Бажано підібрати сувенір зі змістом, уникаючи подарунків для побуту. До дати золотого весілля подружжя немає недоліку в кухонного начиння, а сковорідки або каструльки з позолоченими ручками будуть виглядати, як мінімум, безглуздо і недоречно.
  • Подорож. Якщо весілля багато років тому не закінчилася поїздкою в медовий місяць, зараз саме час надолужити згаяне. І діти можуть організувати настільки цінний і приємний подарунок, як путівки в санаторій або на курорт. Не варто затьмарювати настрій ювілярів, натякаючи на поважний вік і відправляючи їх в оздоровче «турне». Краще вибрати напрямок з екскурсіями і цікавою розважальною програмою, щоб батьки згадали молодість.
  • Родинне дерево. Ідеальний подарунок – зроблений власними руками. Можна привітати подружжя із золотим весіллям сімейним портретом, обрамленим у витончену позолочену раму. Заздалегідь сфотографувати або зібрати знімки близьких родичів і спорудити на папері дерево. Батькам буде приємно побачити, як воно розрослося за півстоліття, а коли весілля пройде, зі стіни ще довго будуть радувати усмішки дітей і онуків. Саморобний портрет можна замінити якісним плакатом, який виготовлять в будь-який дизайн-студії.
  • Альбом. Колосальні емоції викличе сімейний альбом, у якому зберігаються знімки найщасливіших моментів. На початку альбому краще розмістити фото молодих батьків, а закінчити оформлення подарунка знімками дітей, онуків і навіть правнуків, якщо такі встигли з’явитися на світло. На сторінках альбому доречно написати щиросердечні вітання, тоді такий подарунок стане для ювілярів справді золотим.

  Намагаючись екстравагантно привітати батьків, важливо пам’ятати, що для них важлива не вартість сюрпризу, а увага близьких. І усвідомлення того, що їх союз дав народження нової гілки сімей і дивовижної життєвої історії. А вона є саме такою, якщо теплі почуття і повагу пара змогла пронести крізь десятиліття.