Приємно познайомитися, морквина!

Приємно познайомитися, морквина! Ми з дитинства звикли до цього смачного овочу. Хто з нас не тягав з-під ножа шматочки солодкої моркви в процесі приготування їжі? Це дуже смачно і цікаво. Постараємося з’ясувати, чим же так приваблива моркву?

Для початку з’ясуємо, що це таке. Морква – це дворічний овоч, який в перший рік свого життя дає рясну бадилля і смачний коренеплід, а в другий – насіння. Так що якщо хочете отримати свої власні насіння моркви, треба один або декілька самих рівних, великих і красивих коренеплодів на зиму покласти в ящик з піском і зберігати в прохолодному приміщенні, а навесні висадити на грядку. В країнах з більш теплим і помірним кліматом можна просто залишити коренеплід зимувати на грядці. Залишиться тільки не прогавити момент коли насіння дозріють, і прибрати їх до того, як вони впадуть на землю.

Приємно познайомитися, морквина!Морква росте практично по всьому світу: в Австралії з Новою Зеландією, і в Америці, і в Африці, і в Азії і в Європі. Немає такої країни, де б морквина не користувалася повагою і любов’ю.

 

У російській мові назва морква походить від слова мъркы давнього праслов’янського мови. Крім цього в різних областях нашої країни її ще називають: баркан, боркан, буркан і каротель. По латині родове ім’я моркви Daucus, що походить від грецького дієслова daі – запалювати, що можливо навіяно пряним, навіть пекучим смаком насіння.

Поговоримо про корисні властивості моркви. В її коренеплодах містяться каротиноїди: каротин, фитоен, фитофлуен, і лікопін. Крім цього морквина справжня комора вітамінів: аскорбінова і пантотенова кислоти, вітаміни В, і В2, флавоноїди, антоціанідіни і цукор. У насінні моркви містяться ефірні і жирні олії, а також флавонові сполуки.

Насправді морква-дуже корисний овоч, напевно, навіть найкорисніший. Вона допомагає як при нестачі вітамінів в організмі, так і при надлишку. Активує внутрішньоклітинні окислювально-відновні процеси, допомагає затягуватися поверхневих ран, регулює вуглеводний обмін.

Є версія, що вживання моркви покращує зір. Так у моркви дійсно присутній вітамін А, але не так багато як хотілося б. Досі немає наукового підтвердження факту поліпшення зору від застосування моркви. Найімовірніше, причиною цього омани стали поширювані британцями під час Другої світової війни чутки, що пілоти британських ВПС бо так успішні в нічних польотах, що їх годують виключно морквою. Насправді за цими чутками намагалися приховати застосування для цих цілей радарів. Але нехай це не заважає вам любити морквину.

Завершуючи наш екскурс в історію морквини, хочеться сказати, що моркву це практично єдине рослина, яка при тепловій обробці не втрачає своїх корисних властивостей. Якщо звичайно не варити його годинами. Запечена в духовці, обсмажені на сковороді з оливковою олією вона не просто смачна сама по собі, але й буде чудовим складовими різних страв – запіканки, биточки, котлети… її додають в салати і булочки.
Приємно познайомитися, морквина!А який смачний морквяний торт! Так що торт – тістечка, пироги. З морквини можна приготувати будь-яку страву.

І скоро ми розповімо вам про деякі популярні страви з морквою.