Поява в сім’ї дитини є не тільки щасливою, радісною подією, але й пов’язано з хвилею переживань і тривог. Насамперед, змінюється звичний життєвий устрій, все починає обертатися навколо малюка, і від правильного підходу батьків залежить майбутнє сім’ї. Т. к. найчастіше увага переключається на маленьке істота, між подружжям виникає дистанція. Але ще більше під загрозою розриву знаходяться ті пари, які не можуть мати дітей. На щастя, останнім часом широко поширена процедура ЕКО в США, на сайті спеціалізованих клінік можна дізнатися всі подробиці методу.

З появою нового члена сім’ї доводиться освоювати нові ролі мами і тата. Часто жінка зосереджується тільки на своєму материнстві і забуває про прямі обов’язки дружини, залишаючи чоловіка без обіду і ласки. Замість цього вона вимагає, щоб крім роботи, її чоловік взяв на себе зобов’язання по дому.

 

Він же в свою чергу повинен вчитися бути батьком, відмовитися від вечірнього перегляду телевізора в користь купання і зміни підгузників. До того ж улюблена жінка зовсім занедбала себе, не приділяє уваги, багато нервує і виглядає змученою. Хіба про це ви мріяли в день весілля?

А тим часом стіна нерозуміння зростає, і чоловік починає мимоволі ревнувати до маленького комочку. Усвідомлення батьківства приходить значно пізніше. У цьому вони схожі з дітьми, спершу мама – найважливіший і головна людина в їх житті. Материнський інстинкт розвивається ще під час вагітності, тому жінка психологічно підсвідомо налаштовується на самопожертву і безмежну опіку.

    Крім того, після пологів жінка стикається з такими проблемами, як:

  • гормональний дисбаланс і пов’язані з ним зміни психіки;
  • підвищена чутливість, гостра реакція на критику;
  • зміни зовнішності, фігури і пов’язані з ними комплекси (звідси зниження самооцінки, небажання близькості з чоловіком);
  • фізичне й емоційне виснаження;
  • післяродова депресія (крайній прояв негативних сторін появи дітей, їх несприйняття).

Про подібні зміни повинен насамперед бути обізнаний майбутній батько, важливо запастися терпінням і розумінням. Корисно відвідувати спільні тренінги і консультації психолога, де фахівці допоможуть налагодити сімейний контакт. Дана практика користується величезною популярністю за кордоном, тому багато пар відправляються на пологи в Майамі, як це зробити – див. тут.

Народження дітей — це в своєму роді іспит на міцність відносин, на психологічну зрілість кожного з її членів. Щоб дитина росла в атмосфері щастя і любові, потрібно щоб між батьками була гармонія.