Пружина «змійка» отримала свою назву, завдяки своєрідній звивистій формі, що нагадує тіло змії при пересуванні.

У більшості випадків її використовують в якості наповнювача для диванів та стільців. М’які меблі, виготовлена з використанням пружин змійка, володіє хорошими ортопедичними якостями.

Розповімо докладніше про популярних пружинах. Це дозволить вам самостійно визначити, добре чи погано для вас, якщо в дивані встановлена «змійка».

Кріплення пружин «змійка» в дивані

Зміст статті

  • Кріплення пружин «змійка» в дивані
  • Переваги пружинного блоку «змійка»
  • Недоліки пружинного блоку «змійка»

Установка пружин не представляє особливої складності, особливо для досвідчених майстрів.

ДОВІДКА! Пружину роблять з міцної сталі, яку згинають під дією високих температур.

Потім її покривають спеціальним складом, завдяки якому вона не піддається корозії.

Пружини кріпляться всередині металевого або дерев’яного каркаса (або на нього). При цьому дотримується певна відстань між кріпленнями в поперечному напрямку.

Самі кріплення мають вигнуту форму і використовуються для більшої надійності. Їх кількість визначається розміром і формою меблів. Каркас виробу виходить дуже стійким і не піддається розгойдуванню.

Між змійкою та рамою обов’язково повинна бути пінополіуретанова прошарок. Вона оберігає від зіткнення твердого матеріалу з оббивкою.

ВАЖЛИВО! Меблі, має таку пружину, володіє хорошими експлуатаційними характеристиками і здатна прослужити не менше 20 років.

Переваги пружинного блоку «змійка»

Даний тип блоку є одним з найбільш популярних для виробництва диванів. Меблі з таким наповнювачем володіє певними перевагами.

  • Пружина здатна витримувати великі навантаження і зберігати свою форму навіть під дією великогабаритних людей.
  • Високі показники зносостійкості і довговічності.
  • Безшумна в експлуатації: якісні вироби не видають сторонніх звуків і скрипу.
  • Хороший рівень вентиляції. Пружинний блок здатний тривалий час зберігати температуру людського тіла. Саме ця особливість допомагає йому дихати і в цілому надає сприятливий вплив на самопочуття.
  • Диван має рівну поверхню.
  • Легкість при транспортуванні і установці.
  • Доступна для покупця ціна. Звичайно, діапазон цін на меблі становить великий інтервал. Він залежить від застосованих матеріалів, конструкційних особливостей виробу, а також фірми-виробника та інших факторів. Проте в середньому по ринку вартість таких диванів залишається прийнятною для більшості споживачів.

Даний тип блоків надає дивану особливу м’якість і ортопедичний ефект. Тому застосування такої меблів рекомендується лікарями в якості терапевтичного засобу.

Недоліки пружинного блоку «змійка»

Явних недоліків у меблів з даними пружинами не виявлено.

Серед негативних моментів пружин виділяють їх погані амортизаційні властивості. Наприклад, коли людина сидить на дивані, то він швидко просідає під дією своєї ваги. При спробі встати сидить ще більше занурюється в поверхню дивана. Особливо огрядним і літнім людям буває проблематично швидко встати самостійно.

А також на перших порах використання такої меблів цей факт буде незручний любителям жорстких поверхонь. Однак даний недолік не є критичним і до нього цілком можна звикнути.

Таким чином, пружинні блоки змійка завоювали свою популярність як серед покупців, так і серед майстрів по складанню меблів. Вони володіють відмінними експлуатаційними характеристиками прослужать, на радість господарям довгі роки. З урахуванням плюсів і мінусів даних конструкцій ви зможете прийняти рішення, чи підходить така меблі для вас.