Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

Ні для кого не є великим секретом те обставина, що психологія взаємних стосунків чоловіка і жінки істотно розрізняються. Жінки вважаються більш романтичними, для них в житті розставлені певні пріоритети, більшість з представниць найпрекраснішої половини людства прагнуть до тісних сімейних відносин і до подальшого народженню дітей.

Чоловіки ж покликані бути завойовниками, їх захоплює гонка життя, в якій вони обов’язково повинні вийти переможцями. Саме життя чоловіки і жінки сприймають по-різному.

Особливості чоловічої психології

Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

По своїй фізичній будові чоловіки завжди сильніші за жінок, але вони поступаються останнім у моральних почуттях. Представники сильної половини людства часто не можуть витримати емоційних потрясінь життя, хоча жодним чином не показують свої почуття. Психологія чоловіків полягає в тому, щоб приховати свої емоції в глибині своєї душі, а на людях здаватися завжди сильним і впевненим у собі.

Психологія стосунків з партнерками налаштована таким чином, щоб дивувати і підкорювати своїх обраниць своїми якостями, дарованими чоловікові понад. Чималу роль тут грає прекрасна фігура або брутальний зовнішній вигляд. На жаль, чоловіки прагнуть проникнути в ті глибинки душі у жінки, які їм здаються найбільш відчуженими.

Поки у них є інтерес, вони намагаються зробити все можливе, щоб зачарувати і обеззброїти своїх обраниць. Але ось в особистісних відносин чоловікам не притаманна лояльність або гнучкість, вони в окремих ситуаціях йдуть на поступки і роблять щось наперекір своїм бажанням. Багато представників сильної половини людства можуть легко образити свою супутницю, адже вони впевнені, що їм багато чого дозволено лише за те, що вони народилися чоловіками.

Психологія чоловіків складна, вона прихована від сторонніх очей, тому розкрити її буває досить складно.

Якості, що відрізняють чоловіків від жінок

Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

Кожна людина має позитивні і негативні сторони свого характеру, але відмінними рисами в психології особистісних стосунків чоловіка і жінки є наступні аспекти:

  • бажання завжди бути переможцем;
  • честолюбство;
  • схильність до узагальнення;
  • прагнення до постійного успіху;
  • тяга бути лідером;
  • переважання логічного складу мислення;
  • відмінна здатність вміло орієнтуватися в часі і в будь-якому просторі;
  • напрямок інтересів в технічну сторону;
  • вміння сприймати всі події в їх природному цілому;
  • схильність до романтики.

У більшості випадків представникам сильної половини людства дано природою темперамент холерика. Холерикам більше властива песимістичність в діях, вони дратуються з найменших дрібницях, у спілкуванні завжди різання, проявляють наполегливість, твердість і непохитність.

Психологія чоловіків об’єднує їх у тому, що вони бувають агресивними, зухвалими, енергійними, нетерплячими, різкими, вольовими. Психологія сімейних відносин побудована таким чином, що чоловіки завжди показують себе головними в будинку.

Наприклад, при вигляді брудного посуду вони не дратуються, а миють забруднені тарілки самі. Пізніше вони висловлюють супутниці життя, що їм довелося займатися непотрібними справами, тим самим показуючи, що він є лідером.

У чоловіках присутній гордість за самих себе, часто вони словами і діями показують, що вони знаходяться на вищому щаблі життя від жінок. Крім гордості їм притаманна і тщеславность. Чоловіча психологія влаштована таким чином, що вони рідко з великим вимогою ставляться до себе і до оточуючих їх людей. Найголовніше, це відчувати власний комфорт і зовсім не важливо, як вони виглядають при цьому.

Чоловіча психологія не дозволяє вказувати комусь на їх власні недоліки, особливо, якщо це робиться публічно. Представникам сильної половини людства завжди важливо здаватися собі і оточуючим ідеалом, позбавлених усіляких негативних якостей. Якщо хто-небудь тикає в нього пальцем і каже, що щось не так, то чоловіків це дратує не стільки, скільки вони втрачають впевненість у власному ідеалі. Звичайно, критикувати чоловіків необхідно, але в кожній критиці обов’язково повинні бути присутнім і нотки похвали. У цьому випадку вони замисляться над своїми діями і постараються зробити себе ще краще, ніж їм здається, що вони є.

Психологія стосунків чоловіків та жінок різна, в сімейному житті дуже важливо розуміти один одного і сприймати такими, як є. А от намагатися переробити супутника життя або викоренити будь-які риси в її характері — це зробити перший крок до розриву відносин.

Жіноча психологія

Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

Психологія чоловіків влаштована таким чином, що вони сприймають всі обставини такими, як вони є. А от жінкам властива легкість, тому часто здається, що вони йдуть абсолютно незрозумілим шляхом і вирішують проблеми, що виникають лише за зрозумілою їм самим лише логікою.

Найголовніше для жінки — це щасливий шлюб і прекрасні діти. Психологія сімейних відносин у них побудована таким чином, що взаємини всередині сім’ї доставляють або щастя, або душевні страждання. Основною помилкою жінки є те, що вони намагаються у всіх випадках ідеалізувати не тільки себе, але і свого партнера. Жінкам складно зрозуміти, що людині властиво мати негативні сторони характеру, також їм суперечить те, що люди можуть помилятися.

На сьогоднішній день психологія сімейних відносин виглядає гостро. Вся справа в тому, що світ трохи змінився у своїх пріоритетах, тому сім’я і шлюб вже не так важливі для людей, але ось взаємні відносини все ж мають бути.

Розглянемо, яка психологія відносин у жінок в деяких ситуаціях.

Відносини з одруженим чоловіком

У сучасному житті багато жінок воліють мати стосунки саме з одруженими людьми, ніж з вільними і самотніми. Чому так відбувається? Одружений чоловік вселяє впевненість, у нього є певний досвід, і він вміє бути главою сім’ї, що так важливо для жінок.

Крім усього, одружені люди сповнені життєвих сил, при зустрічі з новою обраницею, вони знаходять особливий шик. Психологія чоловіків в даному випадку спрямована на інтерес, поки їм цікава жінка, вони намагаються виглядати в її очах гідно. Ще одна позитивна якість для жінок в даному випадку в тому, що одружені люди мають хороший матеріальний достаток і не скупляться на подарунки і різні романтичні сюрпризи. Є і негативні сторони таких відносин: ревнощі до сімейних відносин, самотність жінки, неможливість спільного відпочинку і т. п.

Стосунки з чоловіком

Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

У всіх подружжя психологія відносин різна, в деяких аспектах вони згодні один з одним, а в деяких виникають протиріччя. В деяких ситуація сімейне життя викликає засмучення. Романтика закоханих закінчується, коли їм доводиться зіткнутися з побутовими проблемами. Сімейні відносини повинні пройти тривалий шлях для досягнення розуміння.

Дуже рідко жінки бувають задоволені шлюбом. Сім’я і шлюб завжди представлені у них в ідеальному варіанті, а на ділі доводиться вирішувати безліч проблем, що виникають. Чоловіча психологія сімейних відносин в даному випадку проста: вони досягли того, чого бажали і тепер здатні жити спокійно. Але жінкам завжди необхідна підзарядка, як моральна, так і романтична.

Чоловіча психологія

Стосунки у шлюбі

Психологія сімейних відносин: для чоловіків і жінок у шлюбі

Після того, як улюблені починають жити разом, чоловік стає впевненим у своїй позиції. Психологія чоловіків не спрямована на те, щоб намагатися змінити свою обраницю, як правило, щоб вступити в шлюб, вони все ретельно продумують. У сімейних стосунках чоловік завжди більш передбачуваний, ніж жінка. Але в сімейних сварках чоловік різкий, ніж здатний образити жінку.

Чоловік буде бачити дружину беззахисною і потребує підтримки тільки тоді, коли вона сама покаже йому в цьому необхідність. Сильні особистості часто сваряться, їх сімейне життя наповнена образами і темпераментними ситуаціями. Психологія відносин, де чоловік — голова, а жінка — підлегла, більш сприятлива, так як такий шлюб довговічний і більше подобається чоловікам.

Стосунки з жінкою, яка старша за чоловіка

У цій сучасності різновікові шлюби не рідкісні. Різниця у віці часто становить близько 20-ти років. У таких відносинах старша жінка стає наставником для свого чоловіка, вона його багато чому вчить і у всьому допомагає. Чоловіча психологія в цьому випадку проста, йому необхідна турбота не жінки скільки, скільки «мами».

Як зрозуміти чоловіка?