Раціон харчування в дні Великого посту 2018

З раціону харчування на час Великого посту, який в 2018 році припадає на період часу з 19 лютого оп 7 квітня, виключаються продукти тваринного походження: м’ясо, риба, яйця, молоко і всі продукти на його основі (вершкове масло, вершки, сир, сир та ін).

Крім того, не можна вживати спиртні напої. У цей період рекомендовано одноразове або дворазове вживання їжі, проте сучасні городяни і сільські жителі звикли харчуватися 3-4 рази на день. Тому віруючі люди їдять як зазвичай, виключаючи з раціону скоромні продукти.

Дітям до 7 років і жінкам в положенні не варто міняти звичний раціон харчування в період Великого посту. Хворі та літні люди можуть відмовитися тільки від м’яса або зовсім не робити обмежень в їжі.

Мандрівникам слід по можливості виключити пишу тваринного походження. Люди, зайняті важкою фізичною працею, можуть дотримуватися мінімум приписів.

Якщо з тих чи інших причин людина не в змозі витримати строгий раціон харчування під час Великого посту, то нехай відмовиться хоча б від деяких продуктів ( м’яса, вершкового масла, сиру, солодкого), а також від перегляду розважальних передач, відвідування театру, кіно.

Розповімо докладніше про рекомендованому раціоні протягом Великого посту. Перші чотири дні і останній тиждень вважаються самими строгими днями посту.

У Чистий понеділок (в перший день посту, 19 лютого 2018 року) віруючим рекомендується повністю відмовитися від їжі. У Страсну п’ятницю (6 квітня 2018 року) не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби.

З другої по шосту тиждень включно (в 2018 році — з 26 лютого по 1 квітня) по понеділках, середах і п’ятницях рекомендується вживати страви з сирих продуктів без рослинної олії. По вівторках і четвергах їдять їжу, що піддалася термічній обробці, без олії. По суботах і неділях можна додавати в їжу рослинну олію.

Що можна їсти в ці дні? В понеділок, середу і п’ятницю, коли прийнято сухоїдіння, дозволена крупа, залита водою і розмокла до м’якого стану, і таким же способом розмочені сухофрукти.

В раціон харчування на цей час можна включити і інші блюда з круп (каші, крупник, пісні оладки), а також страви зі свіжих, варених, запечених або консервованих овочів та фруктів, грибів і бобових.

Можна їсти горіхи, пісний хліб. До речі, саме в цих продуктах містяться біологічно активні компоненти, яких катастрофічно не вистачає жителям мегаполісу, звикли харчуватися різними сурогатами з великою кількістю харчових добавок.

Складаючи для себе раціон харчування в дні Великого посту, не забудьте про напої. Щодня вживайте не менше 1,5-2 л рідини. Крім чистої некип’яченої води можна пити свіжовичавлені соки, морси, киселі,компоти, зелений або неміцний чорний чай.