Багатьом людям, не один раз доводилося чути про здорове, раціональне харчування. Що це таке, насправді, мають поняття небагато. Здорове і раціональне харчування — це запорука успіху спортсменів, механізм для здорового травлення і нормального обміну речовин, відмінний інструмент для скидання зайвих кілограмів. Раціональне і правильне харчування — це не дієта, а спосіб життя людини, який допомагає зберегти йому красу, молодість і здоров’я

Зміст:

  • Раціональне харчування
  • Правильне харчування

.

Раціональне харчування

Щоб почати харчуватися правильно необхідно вивчити всі особливості власного організму та щоб зробити цей процес легше варто звернутися за кваліфікованою допомогою дієтолога. Слід поступово виключати з раціону шкідливі продукти і напої, але не різко. Для того, щоб прийом їжі приносив максимальну користь людському організму слід вживати достатню кількість очищеної, питної води і займатися помірною фізичною працею.

Раціональне харчування — це спосіб правильного вживання їжі. Для початку прийом їжі повинен бути своєчасним. Людина повинна включити в раціон корисні продукти, які багаті вітамінами і мікроелементами, клітковиною і розподілити їх вживання по днях тижня. Не варто в один і той же день готувати рибу і м’ясо або вживати одну кашу — таке харчування не принесе користі, а сприятиме розладу травної системи. До гарніру необхідно додавати шматочок риби або м’яса, поєднувати його зі свіжими салатами або фруктами, овочами. Сніданок повинен бути повноцінним, адже саме він складе енергетичну основу для всього дня.

Правильне харчування

Людині, яка не може жити без шкідливих перекусів в фаст-фуді варто замінити шкідливу їжу свіжі фрукти і овочі, сухофрукти. Для нормального травлення слід уникати солодких газованих вод, а вживання алкоголю слід звести до мінімуму. Щоб, відповідно до індивідуальних потреб, підібрати правильне харчування і його максимально збалансувати можна розрахувати необхідну кількість калорій у відповідності з власною вагою і вважати їх. Це тільки спочатку важко, а потім людина звикає і знає скільки конкретного продукту йому необхідно і яке поєднання їжі принесе максимальну користь.

Збалансувати власне харчування і зробити його раціональним не так вже й складно. Головне знати що шкодить організму, а що допомагає тримати в тонусі весь організм. Вживання свіжих продуктів, в невеликих кількостях м’яса і риби, клітковини, зелені, свіжих фруктів і овочів, правильні спортивний та харчовий режим — ось що по-справжньому робить раціональним не тільки харчування, але і все життя людини направляє в кращу сторону.