Якщо раніше регулювання котла відбувалася просто — повернув вентиль на пальнику і збільшив чи зменшив напір газу, то сучасна автоматика робить все сама. Але і в ній трапляються неполадки, що вимагають регулювання роботи автоматики. Розглянемо, як функціонує сучасний газовий котел.

Опис і функції газового котла

Зміст статті

 • Опис і функції газового котла
 • Регулювання газового котла
 • Висновок

 

Простий обігрівач складається з камери-теплообмінника, пальники з газом і вентиляції. Роботу всіх цих систем контролює автоматика.

Пристрій безпеки газових котлів має багатоступеневу систему захисту:

 • При розпалюванні потрібно не тільки повернути рукоятку подачі газу, але й утримувати її деякий час до моменту спрацьовування електромагнітного клапана (6). Це запобігає випадковому витоку газу в пристрої.
 • Датчик зворотної тяги (8) реагує на надходження вогню з пальника в приміщення. Це може відбуватися при різких поривах вітру, забитому димарі і несправності пальників. Завдяки цьому контролеру надходження газу при виникненні зворотної тяги автоматично відключається і люди не можуть отруїтися чадним газом.
 • Датчик температури (7) захищає котел від перегріву, включаючи газ по мірі необхідності. Завдяки йому підтримується температура в системі опалення на тій позначці, яка задана користувачем.
 • Системи управління в газових котлах бувають автономними або енергозалежними. Другі вимагають підключення до електричної мережі.

  Регулювання газового котла

  Якщо автоматика стала працювати неправильно, виникли збої в її функціонуванні, то потрібно знайти причину і чи відрегулювати систему контролю, або ж замінити несправні елементи.

  ВАЖЛИВО! Не залишайте несправності без уваги, навіть якщо вони виникають лише зрідка. Це може коштувати життя вам і вашим близьким.

  Розглянемо найпопулярніші помилки, які можна усунути самостійно:

  • «Котел восени грів чудово, а взимку в хаті холодно». Це, по суті і не поломка, а всього лише необхідність регулювання температури нагріву. У корпусі будь-якого газового котла є терморегулятор. Він може виглядати як поворотна рукоятка зі шкалою, кнопочки з екраном температури, шкала з повзунком на ній. Досить встановити більше значення нагріву, як вдома відразу стане тепліше.
  • «При розпалюванні не спрацьовує електромагнітний клапан, скільки не дави на ручку». Найпоширеніша поломка, вимагає заміни клапана.
  • «Котел горить нормально, але через якийсь час лунає бавовна і все відключається». Як правило, тут ми маємо справу зі спрацюванням автоматики. А ось в чому причина «бавовни» доведеться з’ясовувати. Краще всього запросити фахівців.

  ВАЖЛИВО! Не приклеюйте несправний ЕМ-клапан і не заклинивайте його! Він відповідає за подачу газу, і якщо його зафіксувати, інша автоматика виявиться марною. При загасанні пальника або при зворотній тязі, Ви ризикуєте просто задихнутися.

  Висновок

  Насамкінець слід нагадати, що все газове обладнання — джерело підвищеної небезпеки. Не варто розкручувати нічого в системі управління котла самостійно, втручатися в роботу контролерів, приладів і датчиків. Газ невидимий і не відчуємо, а його витік виявити набагато складніше, ніж несправну проводку або подтекающие труби водопроводу. При необхідності установки, заміни, ремонту або регулювання газового котла краще запросити фахівців.