Під час облаштування квартири важливо вибрати меблі, яка не тільки підійде до інтер’єру, але й буде зручною, якісною і по можливості регульованою. Тоді її можна буде налаштувати за власним розсудом. Дуже часто люди стикаються з необхідністю регулювати петель на дверцятах шафи. Така функція може знадобитися і при переїзді, коли в іншій плануванні речі будуть розташовуватися по-новому, і просто за перебудову квартири.

Варіанти регулювання петель на дверцятах шафи

Зміст статті

 • Варіанти регулювання петель на дверцятах шафи
  • Вертикальна регулювання
  • Налаштування висоти дверей
  • Налаштування в площинах
 • Догляд за фурнітурою для тривалої експлуатації

Існує кілька варіантів регулювання петель. Всі ці маніпуляції виконується досить швидко, навіть при відсутності навичок або досвіду, тому що це зовсім нескладна завдання. Для початку варто розібратися зі всіма способами, вивчити кожен з них і вибрати підходящий для себе. Усього розрізняють три методу регулювання:

 • вертикальний;
 • регулювання висоти дверей;
 • по площині.

Кожен з них має свої особливості, які варто враховувати при виборі.

Вертикальна регулювання

Зазвичай до цього методу вдаються при складанні щойно придбаної меблів або коли існує неабиякий перекіс, дверцята знаходяться одна вище іншої і так далі.

Першим кроком стане зняття заглушок у разі їх наявності. Болти біля краю боковини підтягуються і ставляться на один рівень. Це деталі, які виконують функцію кріплення і забезпечують вертикальне положення фасадної частини меблів.

Після цього слід закрити дверцята і перевірити її нинішній стан. Такий аналіз допоможе зрозуміти, який саме болт варто підкручувати. Наприклад, якщо верхній кут нахилений вправо, то верхню петлю слід закрутити, а нижню навпаки послабити. Після кожної дії необхідно оцінювати розташування фасаду і повторювати процедуру до тих пір, поки все не буде влаштовувати.

На цьому вертикальна регулювання закінчується. Після неї зазвичай відразу переходять до регулювання висоти дверцята. Але не виключено, що вивчивши цей спосіб, ви вирішите, що він вам не знадобиться.

Налаштування висоти дверей

Тут слід не допускати помилок і робити все уважно, щоб не зіпсувати меблі. Висота дверей встановлюється за допомогою двох гвинтиків, насаджених на довгасті вушка. Крізь них простягається петля.

Перше, що потрібно зробити, це послабити саморізи. Потім фасадна частина встановлюється вище або нижче, в залежності від такого, якою ви хочете її бачити. Після цього саморізи затягуються. На цьому вся робота закінчена.

ВАЖЛИВО! Перед початком регулювання підберіть саморізи з дрібною різьбою. З їх допомогою вам вдасться встановити дверцят на необхідну висоту і в подальшому не мати проблем з цими меблями.

Налаштування в площинах

Таким чином можна легко відрегулювати розташування дверей в площині, а також виправити її нещільне прилягання до корпусу шафи. Буває і так, що дверцята просто відскакує при спробі її експлуатації за призначенням. Але не варто засмучуватися — все можна змінити, виконавши кілька простих дій.

Другий болт, який розташований в петлі, потрібно прокрутити по напрямку до себе, а потім перевірити наявність зазору між фасадом шафи і дверима. У разі необхідності дію слід повторювати до тих пір, поки все не прийде в норму.

УВАГА! При виконанні даної процедури краще всього використовувати хрестову викрутку. Також важливо бути максимально акуратним і не пошкодити болти, тому що наслідки можуть бути плачевними, а виправити їх самостійно буде важко. Тоді доведеться звертатися за допомогою до фахівця, а це зайва трата коштів.

Три цих способу багато в чому різні, але в той же час при використанні кожного з них, важливо дотримуватися деякі загальні правила. Наприклад:

 • Дотримуйтесь послідовність дій, щоб прискорити процес і нічого не переплутати. Спочатку вирівнюються дверцята по висоті, а потім вже налаштовуються по постановці.
 • Перед початком роботи перевірте, чи варто шафа за рівнем у всіх проекціях. Якщо ні, то слід досягти такого його розташування, інакше налаштовувати петлі буде вельми проблематично.
 • Буває так, що бажаного рівня досягти неможливо. У такому випадку потрібно звернути увагу на відстань між дверцятами, але важливо, щоб у шафі в цей момент знаходилося прийнятне кількість речей. Якщо він буде захаращений, зазор значно збільшиться. У нормальному стані він не повинен перевищувати 5 мм.
 • Перевірте і присадку фасаду під чашку. Якщо вона буде неправильною, то займатися регулюванням може бути досить проблематично, адже спочатку доведеться налаштовувати петлі, що значно сповільнить процес і може здатися складною процедурою для тих, хто не дуже розбирається в пристрої шаф.
 • Догляд за фурнітурою для тривалої експлуатації

  Для того щоб меблі прослужили довше, важливо правильно за нею доглядати. Дотримання кількох нескладних правил допоможе домогтися її високої зносостійкості, що дозволить істотно заощадити на покупці нових речей або ремонті старих.

  Отже, запам’ятайте, що після закінчення налаштування всі гвинти слід закручувати як можна тугіше. Так вони довше не розбовтаються, так і вся конструкція буде міцніше. Це правило поширюється не тільки на петлі кухонних і платтяних шаф, але і іншу меблі.

  Придбайте спеціальний фіксатор різьби, який потрібно підносити до голівок регулювальних гвинтів. У разі його відсутності може стати в нагоді і олійна фарба або емаль.

  Може бути і так, що саморізи від постійного підкручування виявляться неповними. Тоді доведеться викрутити їх і вбити в отвори дерев’яні чопики. Після цього слід повернути стулку на петлі.

  У догляді за шафою і петлями з доводчиком на його дверцятах немає нічого складного і потребує додаткового часу або коштів. На рухомі частини шарнірів потрібно зрідка капати машинне масло, щоб не тільки продовжити термін експлуатації, але і попередити появи в майбутньому неприємних скрипів або заїдань, які можуть зіпсувати враження від експлуатації і дратувати. Зверніть увагу, що надлишки масла слід негайно прибирати — на них може скупчуватися пил, та й засохла мастило буде виглядати неохайно.

  Тепер ви знаєте не тільки про те, як правильно регулювати петлі на дверцятах шафи, для чого це потрібно і якими способами виконується, але і про правила догляду за фурнітурою, які гарантовано позбавлять вас від постійних турбот, пов’язаних з меблями.