Протеїни – що це і для чого вони потрібні? Протеїнами прийнято називати білкові суміші. В основному вони призначені для спортивного харчування. Вживають їх люди, що набирають м’язову масу. Протеїни також допомагають зменшити жировий прошарок, поліпшити обмін речовин і підвищити імунітет організму. Спортивні медики і самі атлети давно визнали їх ефективність у формуванні статури.

Вибір протеїнів

При виборі протеїнів важливо пам’ятати про їх безпеку, купувати їх можна лише в спеціалізованих магазинах, які мають відповідну ліцензію. Відомі бренди пройшли випробування, як в лабораторії, так і на практиці. Доведена їх ефективність і фармакологічна відповідність. Але найголовнішим на шляху до досконалого тіла, як і раніше, є фізична активність і постійні тренування з кваліфікованим професійним тренером. Беручи протеїни, можна не тільки набрати масу, але і покращити загальний стан, підняти тонус. Але робити це потрібно грамотно і пам’ятати про дозах, не перевищуючи рекомендовані. Ціни на протеїни мають величезний розкид. До того ж вони поділяються на кілька видів, соєві, сироваткові, молочні, комплексні. Не завжди бюджет дозволяє купити популярні дорогі протеїни. Тоді можна вибрати з недорогих.

Рейтинг дешевих протеїнів 2017

1. Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey — найпопулярніший протеїн, утримує лідируючу позицію вже багато років. У нього не тільки високі продажі, але і велика популярність серед покупців.

2. MuscleTech Phase 8 — дуже часто продається за акції, друга банку безкоштовно.

3. Jym Pro Jym — комплексний протеїн. Власником компанії виробника є Джим Стоппани, авторитетний автор статей в галузі застосування протеїнів і спортивного харчування.

4. Real Pump випускає в основному сироватково-молочні протеїни за доступною ціною.

5. Protein Fusion 85 — з назви зрозуміло, що він містить 85% білка. Додані вітаміни, ферменти, вітаміни, мінерали.

6. 100% Whey Protein від Iron Maxx — цей протеїн можна розводити водою, при цьому він не втратить своїх смакових якостей.

Людям, які серйозно займаються спортом, просто необхідно додати в свій раціон протеїн, адже білка, що надходить із звичайною їжею їм вже недостатньо. Порошковий протеїн допоможе забезпечити правильний і швидкий ріст м’язів і прискорити обмін речовин, нормалізувати гормональний фон. Головне використовувати його правильно.