Полотенцесушитель — невід’ємний елемент будь-якої ванної кімнати. Цей прилад дозволяє не тільки сушити рушники і різноманітні речі, але і видаляє зайву вологу у приміщенні, поряд із створенням оптимального температурного режиму. Цей агрегат представлений у вигляді радіатора тепла, що має найбільшу площу дотику. Останнє дозволяє уникнути появи конденсату і цвілі на стінах. Далеко не всі споживачі знають, як вибрати хороший полотенцесушитель.

Які критерії потрібно враховувати при виборі рушникосушки водяного

Зміст статті

 • Які критерії потрібно враховувати при виборі рушникосушки водяного
 • Рейтинг кращих виробників водяних рушникосушок
  • Arbonia
  • Сунержа
  • Margaroli
  • Zehnder
  • Terminus
 • Які рушникосушки не варто купувати

Полотенцесушитель — доступна для кожного деталь інтер’єру, яка допомагає завжди тримати рушники сухими. Але при виборі таких агрегатів потрібно враховувати ряд аспектів:

 • Спосіб живлення і метод монтажу. У більшості випадків споживачі купують водяні полотенцесушителі, які встановлюються на стіні і підключаються до стандартної системи опалення або гарячого водопостачання. Але є й безліч інших моделей, які встановлюються і підключаються різноманітними способами. А тому в процесі придбання необхідно з’ясовувати, чи підійде вподобаний тип рушникосушки за способом встановлення саме вам.
 • Тип нагріву. Агрегати можуть бути не тільки водяними, але і електричними. Другі моделі підключаються до розетки, а нагрів відбувається завдяки наявності нагрівального елемента. Крім того, є і комбіновані моделі, які можуть працювати як за допомогою підключення до розетки, так і до систем опалення. Але на даний момент попит на подібні конструкції наближений до мінімальної позначки.
 • Матеріал виготовлення. Для виробництва даних пристроїв використовують латунь, мідь, чорну і нержавіючу сталь, сплави. Кожен з представлених матеріалів буде по-різному реагувати на агресивне середовище, і з урахуванням цього аспекту найбільш практичними стануть сушители з нержавійки. Цей матеріал без зусиль витримує граничні показники робочого тиску і справляється з його перепадами. А це говорить про те, що він протягом довгих років буде радувати стабільною роботою.
 • Місце розміщення. Сучасний ринок представлений широкою різноманітністю моделей, які можуть встановлюватися не тільки на стінах, але і на підлозі. Крім того, існують стаціонарні та поворотні рушникосушки, що також слід врахувати при виборі кращої моделі.
 • Форма. На даний момент існують E, U M-образні сушители для рушників. Також на ринку зустрічаються моделі у формі змійок та драбинок. А деякі типи агрегатів оснащуються і зручними полицями для більш комфортної експлуатації.
 • Зовнішній вигляд. Сучасні рушникосушки виконуються в різноманітних стилях, і знайти оригінальний варіант можна в будь-якій ціновій категорії.
 • Рейтинг кращих виробників водяних рушникосушок

  З усього різноманіття асортименту, виберемо найбільш гідні моделі для установки в квартиру.

  Arbonia

  Це шведсько-німецький виробник, історія діяльності якого почалася в кінці XIX століття. Спочатку невеликий цех почав роботу на території кузні, де досвідчені майстри виготовляли сталеві труби. Радіатори опалення з’явилися у виробництві тільки в середині XX століття.

  При цьому продукція компанії спочатку призначалася для розміщення у ванних кімнатах, т. к. для решти приміщень виробляли трубчасті радіатори. Головною особливістю представленої фірмою продукції стало не тільки виготовлення водяних і електричних моделей — в даний час майстри виготовляють комбіновані полотенцесушителі, що не мають аналогів у світі.

  Сунержа

  Ця компанія зареєстрована в Санкт-Петербурзі, і першою в Росії почала випускати рушникосушки, виготовлені з нержавіючої сталі. Зійшла з конвеєра продукція володіє високою якістю, що неодноразово було доведено в ході проведення різноманітних тестів. При цьому більшість моделей цього бренду порадують споживачів широким функціоналом і вельми привабливим дизайном. Саме за це і цінують продукцію компанії, яка користується широкою популярністю протягом тривалого часу.

  Margaroli

  Це італійський виробник, який протягом 60 років становить успішну конкуренцію іншим компаніям, і постійно займає лідируючі позиції на світовому ринку. Серед особливостей продукції цього бренду можна виділити відмінна якість, багатофункціональність, ергономічність і привабливий дизайн кожної моделі, що дозволяє вписати придбаний агрегат в будь-який інтер’єр, не порушивши при цьому дизайнерську задумку. Асортимент представлений широкою різноманітністю моделей, і кожен користувач зможе вибрати для себе підходящий полотенцесушитель.

  Zehnder

  Німецький виробник, який завжди прагне до випуску якісної продукції. І потрібно визнати, що у компанії це непогано виходить, т. к. вироблені товари користуються широкою популярністю серед покупців. На даний момент проводиться близько 25 моделей рушникосушок, які мають різноманітні форми, кольору і відрізняються один від одного за конструкцією.

  Обладнання, виготовлене цим брендом, відмінно підійде як для установки у ванних кімнатах, так і для розміщення в інших приміщеннях, де необхідний якісний обігрів. У процесі виробництва використовуються виключно якісні матеріали та професійне обладнання, через що кожен полотенцесушитель порадує користувачів тривалим терміном експлуатації без яких-небудь збоїв.

  Terminus

  Вітчизняний виробник, що спеціалізується на виготовленні обігрівачів і рушникосушок. Головною особливістю бренду є широкий асортимент, в якому можна знайти продукцію, виготовлену за допомогою різних технологій. Приміром, рушникосушки без зварювання.

  Для виробництва різноманітних моделей використовуються труби з товщиною не менше 1,8 мм, що в значній мірі збільшує строк експлуатації виробу навіть при показнику тиску в 8 атмосфер. До речі, в процесі випробування продукції використовується тиск, вдвічі більше визначеного значення.

  Які рушникосушки не варто купувати

  Існує безліч неякісних моделей на сучасному ринку. Професіонали категорично не рекомендують купувати агрегати де:

  • зварна труба має тонкі стінки;
  • матеріалом виготовлення виступає чорна сталь (виріб проржавіє через 1-2 роки);
  • відсутній антикорозійне покриття всередині труб;
  • вбудовано багато трубочок (можливо їх швидке засмічення);
  • немає хромованого напилення;
  • відсутній Кран Маєвського для зливу води.

  Такі вироби необхідно обходити стороною, т. к. придбавши їх можна зіткнутися з рядом небажаних проблем.