Кожен володар шафи не може бути застрахований від того, що неполадки в ньому рано чи пізно з’являться. Тому необхідно знати певні нюанси експлуатації виробу, наприклад, що робити, якщо потрібно ремонт шафи-купе, заміна роликів і направляючих. Про це і йтиметься у статті.

Що найчастіше ламається в розсувною системою шафи-купе

Зміст статті

 • Що найчастіше ламається в розсувною системою шафи-купе
 • Як замінити ролики в конструкції
 • Особливості заміни направляючих
 • Профілактика появи проблем

Ремонт шаф-купе, заміна роликів в ньому, найчастіше відзначаються у тих людей, хто не проводить профілактику. Для початку треба розібратися, які причини неполадок існують. Насамперед, до них відносяться:

 • Попадання забруднень в пристрій або скупчення пилу;
 • Вихід з ладу роликів;
 • Невірне розташування механізмів.
 • У будь-якому випадку конструкція шафи складається з двох елементів: основна частина — каркас, і механічна. Таким чином, проблеми з першою з них з’являються часто. Зазвичай це виникає із-за довгої експлуатації, в результаті якої утворюються невеликі зазори між стулками.

  Проблема може виникнути і з-за досить велике навантаження, яку приймає конструкція. У будь-якому випадку з виправленням недоліків не варто затримуватися.

  Як замінити ролики в конструкції

  Вважається, що дефект з роликами є найпоширенішим. Його можна помітити при утрудненнях відкриття дверей шафи. Щоб усунути проблему, попередньо слід визначити вид виробу.

  З ладу можуть вийти верхні і нижні ролики. Для лагодження верхніх потрібно виконати наступні дії:

  • Викрутити гвинти;
  • Витягти той елемент, який пошкодився;
  • Встановити аналогічний елемент;
  • На завершення зафіксувати поставлені деталі.

  У разі, якщо ви збираєтеся замінити опорні ролики, потрібно виконати інші дії. А саме: зняття стулок (вони не закріплюються), з допомогою шестикутника викрутити регулювальні болти, замінити старі елементи на нові.

  Особливості заміни направляючих

  Міняти напрямні слід, якщо ви помітили, що заклинює стулка, перебуваючи в певному положенні. Цей факт сигналізує про пошкодження. Щоб виправити ситуацію, потрібно почати з демонтажу дверцят шафи.

  А після зняття стулок варто замінити зіпсовані деталі і встановити нові на потрібне місце.

  УВАГА! Якщо ви бажаєте зафіксувати конструкцію, рекомендується посадити рейці на нові кріплення. А початкові можна видалити.

  Профілактика появи проблем

  Щоб запобігти або частково усунути виникаючі дефекти в експлуатації шафи, варто не забувати про деякі заходи. Для початку варто зрозуміти, що шафа бажано тримати завжди в чистоті, регулярно за ним доглядати. Це потрібно для позбавлення від дрібних частинок, які можуть виникнути різного роду забруднення.

  Отже, першим з рад буде часте використання пилососа. Другим — нанесення спеціальної змазки, так як деталі піддаються постійному тертю, а продовжити термін служби пристрою потрібно. Так ви забезпечите шафа плавним ковзанням механізмів.

  Крім цього, варто стежити і за зовнішнім виглядом ДСП, з якого складається споруда.

  ВАЖЛИВО! Розташовувати шафа поряд з опалювальними пристроями або в приміщеннях з підвищеною вологістю не можна, це може призвести до деформації його поверхні. Рекомендується протирати виріб мильною водою, після чого ретельно просушувати його.