Більшість населення нашої держави проживає на знімних квартирах. Але бувають такі ситуації, коли необхідно провести ремонт в квартирі і тоді виникає питання: «Ремонт в орендованій квартирі – за чий рахунок?». Постараємося розібратися в цьому питанні, як можна детально.

Нюанси, які необхідно враховувати

Перше, що необхідно зробити, коли збирається знімати квартиру – укласти договір. Він позбавляє вас від зайвих переживань і турбот, а також прописує всі обов’язки, як господаря житла, так і орендаря. Також він допомагає захистити права орендаря у разі неправомірних дій господаря.

Що стосується, необхідно робити на знімній квартирі ремонт чи ні, потрібно вирішити відразу. Саме із-за ремонту виникає багато розбіжностей і суперечок між господарем і наймачами. Якщо при першому ремонти ви прийшли до висновку, що житло вимагає ремонту, а ви збираєтеся орендувати приміщення на тривалий термін, то необхідно обговорити всі варіанти ремонту. Також обговорюється заздалегідь, за чий рахунок це буде відбуватися.

Якщо ви вирішили, що ремонт повністю або частково буде здійснюватися за рахунок орендаря, то сума плати повинна бути зменшена. Вся інформація, яка стосується нюансів ремонту, повинна обумовлюватися у договорі. Якщо не врахувати цього, то можна «влетіти» на велику суму грошей і опинитися виселеним з квартири. тому завжди укладайте договір і враховуйте всі дрібниці відразу. Якщо вийшло так, що ремонт був зроблений і за ваш рахунок, а господар просить вас відразу ж з’їхати, то він повинен відшкодувати вартість ремонту в повному обсязі. Це також необхідно вказати в пунктах договору.

Що стосується обчислення вартості ремонту, то воно може здійснюватися з одного або часткового кілька місяців орендної плати. Ці питання необхідно обговорювати попередньо, перед заїздом на квартиру. Необхідно врахувати ситуацію пожежі або потопу з вини наймачів. Якщо таке сталося, то ремонт робиться за рахунок орендаря саме в тій кімнаті, де стався нещасний випадок. Ця вартість ремонту не вичитується з орендної плати.

Щоб не потрапити в непередбачені і неприємні ситуації необхідно попередньо обговорюватися всі нюанси, аж до дрібниць, які здаються на перший погляд незначними. Обов’язково потрібно укладати договір, який у спірних ситуаціях виступає гарантом, адже не дарма кажуть, що хто попереджений, той озброєний.