Реставрація литих дисків на авто

Реставрація литих дисків на авто

Мітки:Шини та Диски автомобіля

Колісні диски на автомобілі заслуговують уваги. Вони відповідають не тільки за презентабельний зовнішній вигляд авто, але і забезпечують безпеку, а також економлять кошти.

Так як ці комплектуючі є складовими підвіски та ходової частини, вони впливають на справність амортизатора, цілісність шини, а також паливний витрата. Реставрація дисків автомобіля повинно провадитися, як тільки ви помітите на ньому відколи, вм’ятини або тріщини.

Коли не можна братися за роботу

Багатьом дуже цікаво, як правлять литі диски. Все обумовлено складною технологією виготовлення комплектуючих. Перш ніж відновити диски, потрібно знати, що кваліфікований майстер не повинен братися за роботу в 2 випадках:

  • якщо в комплектуючих на авто є тріщина біля основи спиць;
  • якщо порушена цілісність посадочних отворів. Такі поломки не підлягають виправленню незалежно від досвіду майстра. І відновити диски при таких поломки загрожує загрозою безпеки водія.

Реставрація литих дисків на автоРемонт литих колісних дисків

Що стосується такого заходу, як правка литих комплектуючих, то це можна зробити в домашніх умовах. Головна вимога: ремонт не повинен торкатися параметрів виробу. Так що і аргонна зварка, і тим більше перефарбування комплектуючих в гаражі здатні заощадити чимало ваших грошей.

Способи відновлення комплектуючих

Способів того, як правлять литі диски після деформації (тріщин, розломів), існує декілька:

  • лагодження геометрії виробу;
  • рихтування.

Регулювання геометрії проводиться, коли на комплектуючих спостерігається розбалансування, вм’ятини, тріщини. Щоб дізнатися, як відновити литі диски своїми руками, потрібно визначитися з їх ушкодженнями. Якщо виріб має незначні вм’ятини або вибоїни, можна обмежитися його прокаткою, яка виробляється за допомогою спеціального верстата. Обладнання дозволяє зрозуміти, який у комплектуючої був рівень перекосу, а також усунути його, якщо відхилення від норми не надто великі.

Реставрація литих дисків на автоПравка литого диска гідравлічним пресом

При догляді на пару градусів можна вручну здійснити відновлення литих комплектуючих. Якщо ж пошкодження серйозне, спочатку знадобиться витягнути їх на обладнанні, застосувавши фізичне зусилля і не нагріваючи виріб.

Рихтування литих дисків своїми руками являє собою процес виправлення вм’ятин на автодиске, який, щоб уникнути зміни структури металу потрібно проводити без нагріву. Добре підійдуть для рихтування кувалда або молоток (бажано спеціальний). Спочатку деформоване місце потрібно вирівняти так, щоб не пошкодити структуру комплектуючої. Якщо пошкодження значні, їх можна усунути за допомогою гідравлічного верстата з центруванням, а також різноманітними насадками. Таку роботу, щоб уникнути безповоротної деформації краще довірити професіоналові.

Реставрація литих дисків на автоРемонт литих дисків автомобіля

Якщо ж колісний диск потьмянів, і на ньому є неглибокі подряпини, сколи фарби або сліди іржі, то реставрація дисків передбачає фарбування поверхні. Їй передує піскоструминна обробка, в ході якої знімається старий шар фарби і грунту. Потім на поверхню наноситься шпаклівка, грунтовка і фарба в кілька шарів.