Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленню

Для того щоб як можна швидше підготувати паркет до реставрації, потрібно витратити якомога більше сил і часу на пошук необхідних матеріалів. Тільки самі якісні матеріали дозволять вирішити численні проблеми, пов’язані з покриттям для підлоги, максимально швидко.

Як підготувати паркет до реставрації

Зміст статті

 • Як підготувати паркет до реставрації
 • Покрокова інструкція по відновленню паркету
  • Як відновити паркет, якщо він був залитий водою
  • Як відремонтувати щілини
  • Як усунути подряпини з паркету
  • Усунення скрипу

Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленню

Для початку потрібно як слід вимити його. Якщо на покритті залишаться які б то не було забруднення, то знайти дефекти, які необхідно усунути, буде не так вже й просто. Саме тому так важливо використовувати для очищення покриття різні засоби і способи. Зокрема, рекомендується скористатися спеціальними миючими засобами, які допоможуть прибрати навіть найскладніші забруднення. Буває і так, що на покритті з’являються тріщини і подряпини. Їх рекомендується не чіпати. В іншому випадку ці дефекти можуть збільшитися. Тоді позбутися від них буде ще складніше. Окремої уваги заслуговує той факт, що великі ушкодження — це ще не привід починати повноцінний ремонт. Іноді можна обійтися косметичним ремонтом, який не тільки обійдеться дешевше, але і дозволить повністю усунути будь-які тріщини, подряпини і інші пошкодження.

Також для того, щоб паркет був якомога швидше готовий до реставрації, можна скористатися спеціальними інструментами. Про них піде мова нижче по тексту. Просто потрібно розуміти, що ці інструменти мають бути придбані заздалегідь. В іншому випадку доведеться обходитися підручними засобами, а це не завжди зручно.

Буває і так, що паркет треба відремонтувати строго обмежений час. В такому випадку не обійтися без сторонньої допомоги. Не варто навіть і думати про те, щоб починати ремонт в поодинці, якщо на видалення дефектів відведено зовсім мало часу. В такому випадку можна щось упустити з виду, і тоді виникне ситуація, коли практично всі покриття підлоги виглядає ідеально, але один-єдиний дефект виглядає як чорна пляма на білому тлі.

Також, перед тим як розпочати роботи, рекомендується придбати спеціальні рукавички. Вони вбережуть руки від різних неприємностей. Зокрема, під час ремонту підлоги з дерева в руки можуть влетіти занози. Витягти їх з шкіри буває непросто. Більше того, це досить болісний процес.

Ще одна міра безпеки стосується очей. Вони повинні бути захищені спеціальними прозорими окулярами. Тоді в них ніколи не потраплять будь-які частинки паркету, які можуть завдати непоправної шкоди зору.

Інша загроза — це пил. Якщо ремонтом займається людина, у якого спостерігається алергія на пил, то в такому випадку рекомендується надіти маску. Вона не дозволить частинок пилу потрапити в дихальні шляхи. Якщо забути про це, то ремонт може і зовсім закінчитися госпіталізацією, адже пил від паркету може містити часточки фарби і найрізноманітніших речовин, які зроблять алергію ще більш небезпечною. Дотримуючи всі перераховані заходи безпеки, ремонт закінчиться швидко і без яких би то не було проблем.

Покрокова інструкція по відновленню паркету

 • Для того щоб відновлення паркету обійшлося «без сучка і задирочки», потрібно заздалегідь продумати план ремонту. Зокрема, потрібно вивчити всі пошкодження. В залежності від того, які саме пошкодження були виявлені, можна почати один з видів ремонту. Приміром, у деяких випадках потрібно провести повну заміну будь-яких вийшли з ладу плашок. Якщо ж міняти дошки підлоги не потрібно, то тоді залишається лише відремонтувати тріщини, а також подряпини.
 • Буває і так, що для ремонту покриття достатньо лише шпаклівки, грунту, лаку або масла. Такий ремонт не може зайняти багато часу. Впоратися з ним під силу практично кожному, тому багато людей навіть не звертаються за допомогою до професійних майстрам.
 • Якщо ж довелося замінити вийшли з ладу плашки, після цього необхідно в обов’язковому порядку прибрати всі щілини, які з’явилися між дощечок. Коли це буде зроблено, можна зітхнути з полегшенням: наступний ремонт потрібно нескоро. Якщо ж забути про цих щілинах, то наслідки не змусять себе довго чекати. Вся справа в тому, що паркет має властивість розширюватися і звужуватися в залежності від часу року, якщо мова йде про паркет з натурального дерева. У такому випадку навіть найдрібніші щілини можуть перетворитися на величезні діри, не помітити які буде складно.
 • Реставрація дубового паркету своїми руками, якщо заторів занадто багато, вимагає повноцінної укладання паркету. Тоді потрібно звернутися за професійною допомогою, якщо у господаря немає спеціального інструменту, за допомогою якого можна зняти старий шар лаку.
 • Останній етап — грунтовка і шпаклівка. До речі, перед тим, як наносити останній шар лаку, можна зробити тонування. З цим завданням може впоратися навіть непрофесіонал.
 • Як відновити паркет, якщо він був залитий водою

  Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленнюПаркет, залитий водою, можна назвати справжнім прокляттям. Справа в тому, що під впливом механічної напруги покриття розширюється. Це може призвести до того, що паркетні плашки будуть вивернуті навиворіт.

  Більш того, навіть паркет, який був покритий лаком, дуже швидко вбирає рідину. У підсумку плашки статі стають непридатними для використання. Для того щоб відновити таку підлогу, доведеться почекати до тих пір, поки він повністю не висохне. У деяких випадках стать повертається у вихідне стан, однак, в деяких місцях покриття все одно може роздутися. В такому випадку не обійтися без заміни плашок. Іноді і зовсім доводиться міняти всі паркетне покриття.

  Як відремонтувати щілини

  Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленнюЯк оновити старий паркет? Щілини — це ще одна напасть, яка докучає багатьом людям. Причина появи щілин — це перепади рівня вологості, а також порушення технології укладання покриття.

  Все це призводить до того, що деревина розсихається, після чого утворюються щілини. Щоб уникнути появи такої проблеми, потрібно придбати зволожувачі повітря. Відновлення паркету в квартирі своїми руками можна спробувати провести підтриманням вологості в приміщенні і іншими способами, проте, це досить складно.

  Реставрація паркету своїми руками, покрокова інструкція виглядає так. Що ж потрібно зробити, щоб якомога швидше позбутися від усіх щілин? Коли мова йде про зазорах, не перевищують 3 мм, то можна спробувати зробити невеликі реставраційні роботи за допомогою шпаклівки. Якщо ж зазори великі, то доведеться міняти плашки. Інакше позбутися від щілин просто не вийде.

  Як усунути подряпини з паркету

  Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленнюРеставрація подряпин на паркеті — це найпопулярніша проблема, пов’язана з ним. Вони можуть виникнути з різних причин. Найчастіше це пов’язано з падінням важких предметів, а також за перестановки меблів.

  Буває і так, що всьому виною — діти або тварини. У підсумку лакове покриття або сама деревина дряпаються. Що ж потрібно використовувати для усунення подряпин? Кращий варіант — це шпаклівка. Її потрібно підібрати під колір покриття. Навіть якщо відмінність буде лише в один тон, то така шпаклівка повністю зіпсує зовнішній вигляд підлоги. Для того щоб цього не сталося, потрібно прийти в магазин з точною фотографією паркету. У деяких випадках проводиться циклювання плашок до тих пір, поки рельєф не стане ідеально рівним. Потім потрібно провести грунтовку підлоги і його тонування. Лак теж зайвим не буде. Він являє собою досить ефективний засіб захисту, який можна знайти практично в будь-якому магазині. Крім цього, паркет, покритий лаком, виглядає ще краще.

  Усунення скрипу

  Реставрація паркету: підготовка та інструкція по відновленнюРеставрація старого паркету може бути проведена і через скрипу. Скрипучий пол докучає багатьом. Ця неприємна проблема вже давно відома, однак, усунути її вкрай складно.

  Це не якась подряпина, яку можна усунути за допомогою шпаклівки. Для того щоб провести відновлення старого паркету, потрібно знайти його джерело. Зазвичай скрип викликаний нерівністю основи, на яку і був покладений підлогу. Тертя плашок теж може стати причиною скрипу, тому після того, як було знайдено місце, звідки виходить скрип, потрібно переслати його, а перед цим вирівняти підлогу. На жаль, це досить витратний і складний метод, однак позбутися від скрипу інакше просто неможливо. У випадку, якщо причина скрипу — це кріпильна система, то доведеться усунути всі локальні несправності. Можливо, що кріплення були неякісними, тому рекомендується звернутися до продавця. Є ймовірність, що їх замінять по гарантії.