Багато любителі перетворюють старі речі, вдихаючи в них нове життя. Витративши трохи засобів і особистого часу, можна самостійно відреставрувати комод, зробивши його більш сучасним і відповідним до інтер’єру кімнати.

Розповімо, як можна зробити це своїми руками.

Матеріали і інструменти

Зміст статті

 • Матеріали і інструменти
 • Підготовка до комода реставрації
  • Фарбування
   • Порядок роботи
   • Зістарювання
  • Додаткове декорування
  • Ремонтні роботи
 • Корисні поради

Перед проведенням реставраційних робіт у домашніх умовах слід підготувати необхідні інструменти. У такому разі процес буде проходити швидше.

Матеріали та інструменти, які знадобляться для роботи.

 • Наждачний папір, краще скористатися дрібнозернистою.
 • Шліфувальна машинка.
 • Кисті або валик для фарбування.
 • Фарба і лоток.
 • Шпаклівка для робіт по дереву.
 • Аплікації і наклейки (у разі додаткового декорування).
 • Клей ПВА.

А також рекомендується підготувати нові кріплення і дриль для їх установки. З новою кріпильної фурнітурою комод буде служити набагато довше.

Довідка. Список може змінюватися в залежності від особистих переваг по реставрації меблів.

Підготовка до комода реставрації

Від підготовчого процесу безпосередньо залежить кінцевий результат. Комод, який реставруємо, слід ґрунтовно підготувати до преображення. Це прискорить процес реставрації і допоможе продовжити термін служби виробу.

 • В першу чергу слід звільнити всі ящики від інших речей і предметів. Старі ручки і кріплення необхідно відкрутити. При бажанні їх можна залишити, обробивши фарбою для отримання нового, більш привабливого кольору.
 • Поверхні комода ретельно протираємо від пилу і бруду. Для цього слід скористатися спеціальним миючим засобом для чищення дерев’яних меблів.
 • Якщо ящики прикрашені різьбленими елементами, пил може накопичуватися в отворах і розрізах. Для більш ретельного очищення можна застосувати зубну щітку.

Рада. Від сучасних лужних очищувачів краще відмовитися. Це може пошкодити покриття комода. Для очищення підійде розчин з господарським милом.

 • За допомогою шліфувальної машинки обробляємо поверхню комода, акуратно видаляючи старе покриття. У важкодоступних місцях підключаємо до роботи наждачний папір.
 • Якщо кріплення розхитані, їх можна відкрутити і обробити клеєм ПВА для надійної фіксації. Рейки для пересування ящиків також можна змінити на сучасні полози.
 • Поверхня меблів обробляємо першим шаром грунтовки. Залишаємо мінімум на 12 годин до повного висихання. Після цього накладаємо другий шар, залишаємо ще на 12 годин. Роботи в такому разі слід проводити на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні.

Важливо! Термін висихання ґрунтовки може досягати 24 годин. Це залежить від обраного складу. Необхідна інформація вказана на упаковці.

Підготовчі роботи — досить тривале і трудомістке заняття. Для якісного і ефективного результату слід виконувати всі пункти по черзі. В іншому випадку процес не буде мати бажаного результату і виявиться марним.

Варіанти реставраційних робіт

Для того щоб повернути меблів привабливий і яскравий зовнішній вигляд, існує кілька методів.

Фарбування

Найбільш популярний вид реставрації — фарбування. Фарбувальні роботи — найбільш простий метод по зміні іміджу меблів. Нова фарба допоможе освіжити комод і гармонійно вписати його в інтер’єр спальні або вітальні.

Комод можна пофарбувати в інший колір, використовувати кілька комбінацій, поверх основної фарби нанести яскраві малюнки іншого відтінку.

Важливо! Всі роботи проводяться виключно на свіжому повітрі.

Порядок роботи

Перед проведенням фарбування необхідно очистити поверхню комода від старого покриття. Тут можна скористатися ацетоном або спеціальним очисником. За допомогою пензлика наносимо очищувач на поверхню. Досвідчені майстри застосовують харчову плівку, якою обтягують поверхню на 5-10 хвилин. В умовах припинення надходження повітря очищувач або ацетон діють набагато швидше.

Важливо! При роботі не забуваємо про респіратор і рукавички, щоб уникнути травм.

По закінченні потрібного часу видаляємо плівку. Після такої «консервації» фарба легко відокремлюється від дерева. У важкодоступних місцях можна скористатися шпателем або пензлем, змоченою в ацетоні.

На другому етапі необхідно підготувати комод до фарбування. Для цього використовуємо шліфувальний верстат. З його допомогою легко видалити залишки старого покриття і вирівняти всі поверхні. У важкодоступних місцях використовуємо дрібнозернисту наждачний папір. Після шліфування обробляємо комод шпаклівкою.

Після підготовки можна приступати безпосередньо до фарбування. Наливаємо фарбу в лоток, для роботи підійде невеликий валик або кисті (за бажанням). Обробляємо поверхні фарбою, даємо підсохнути. Рекомендується нанести два шари фарби для отримання більш насиченого відтінку. Результат закріплюємо обробкою лаку. Внутрішню поверхню ящиків можна обробити в білий або кремовий відтінок.

Зістарювання

Зараз дуже популярна меблі, виконана в техніці «старіння». При бажанні пофарбований комод можна оформити в техніці імітування старовини.

Після обробки фарбу в деяких місцях стирають з допомогою наждачного паперу. При досягненні бажаного результату поверхні покриваються воском. Можна використовувати звичайну свічку. Комод готовий. Він стане головною прикрасою кімнати і приверне до себе увагу кожного гостя.

Додаткове декорування

Техніка декупаж також не поступається позицій. З її допомогою можна домогтися повного оновлення меблів.

В цьому випадку для декорування використовують додаткові елементи. Це можуть бути аплікації, наклейки, логотипи різних брендів або популярних музичних виконавців. Малюнки і аплікації вибираються за власним бажанням.

В якості декору також можна застосувати колажі з кольорового паперу, вирізки з газет і журналів або фото.

Багато умільці також використовують непотрібні рулони шпалер, мережива або клапті тканини. При оформленні додаткової фурнітурою можна повністю розкрити і проявити свою фантазію.

Після підготовчого процесу та фарбування можна приступити до дизайну фурнітури.

 • Вирізаємо елементи прикрас, приблизно розташовуємо їх положення на поверхні комода.
 • Виворітну сторону картинок обробляємо клеєм ПВА, аналогічну дію проробляємо з комодом.
 • Розміщуємо малюнки на поверхні, даємо висохнути.
 • Для того щоб фурнітура виглядала більш натурально, необхідно максимально видалити краю приклеювання. Для цього можна злегка потерти поверхню наждачним папером.
 • Великі елементи гармонійно виглядають на ящиках, з боків або на верхній полиці. Дрібними деталями можна прикрасити куточки.

Ремонтні роботи

Старовинні предмети меблів потребують не лише оновлення зовнішнього вигляду. Для відновлення знадобиться виконати різні ремонтні роботи.

Реставрація кріплень і фурнітури позитивно вплине на зовнішній вигляд і значно продовжить термін використання.

Ще одним варіантом є переробка. Комод можна перетворити за допомогою декількох допоміжних рейок, переробити ящики. При такому підході виріб проходить ґрунтовну трансформацію, кардинально змінює зовнішній вигляд.

Антикварні ручки, у разі їх щільної установки і відсутності пошкоджень, можна злегка оновити. Для цього потрібно лише яскрава фарба. Особливо ефектно виглядають золото або срібло. Після фарбування акуратно обробляємо ручки фарбою з допомогою тонкого пензлика.

Для більш комфортного використання слід замінити старі напрямні на нові полози. Старі полози видаляємо, відзначаємо розташування нових. З допомогою шурупів і викрутки закріплюємо полози на поверхні ящиків.

Корисні поради

 • При ремонті і реставрації необхідно спочатку проводити зміну кріпильних деталей, а після приступати до оформлення зовнішнього вигляду.
 • Зняття старого покриття в підготовчому процесі необхідно. При ігноруванні цього пункту процес реставрації може виявитися марним.
 • Не забувайте про захисні заходи. Робота на свіжому повітрі, рукавички, респіратор допоможуть захистити від отримання серйозної шкоди здоров’ю.
 • Наносити грунтовку, фарбу або лак слід тільки після висихання попереднього шару. В іншому випадку можуть з’явитися розлучення або тріщини. Тоді роботу доведеться починати заново.

Невеликий, але місткий комод став невід’ємною частиною оформлення будь-якої кімнати. Однак багато вироби не відрізняються привабливим зовнішнім виглядом або ціною. У такому випадку можна застосувати трохи умінь і відреставрувати старий комод. Такий предмет інтер’єру буде виділятися своєю унікальністю й оригінальністю.