Ревнощі: як боротися і перемогти – радить психолог

Ревнощі — це інстинктивне почуття, яке рано чи пізно відчуває кожна людина. Якщо вам вдалося прожити зі своїм партнером і не пізнати це всепоглинаюче почуття, то це означає, що ваш партнер мудрий і просто не давав приводу для ревнощів.

Ревнощі буває різною і проявляється по-своєму, у кожної людини:

 • у кого-то вона накочує потужною лавиною, що вимагає негайного виходу при одному лише натяку від партнера, і ви отримуєте скандали, докори, істерики і вимоги негайно доводити почуття — це все ревнощі всередині.
 • інші ж вірять лише фактами і незаперечним доказам і вміють ховати свої почуття під маскою добродушності і спокою.

Не можна однозначно сказати який прояв найбільш згубно і веде до непоправних руйнувань.

Хоча, справедливості заради, варто зауважити, що в деяких випадках подібний прояв почуттів може служити доказом того, що ви людині дороги, і він боїться вас втратити. Тут любов і ревнощі переплітаються воєдино. Якщо ваш партнер ревнивець, то головне не допустити подолання невидимої тонкій межі, після якої ревнощі переходить в патологічну і несе в собі загрозу. Така форма приносить лише страждання і руйнування навіть найміцніші стосунки.

Псіхопортрет ревнивців

Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

Так як же виявити патологічного ревнивця? Як правило, ревнують два типу:

 • люди з роздутим зарозумілістю, зовнішньою бравадою і всепоглинаючим страхом самотності, про який вони, природно, нікому не кажуть. Такі люди ревнують навіть не відчуваючи ніяких почуттів до людини. Вони вважають, що зрада несприятливо впливає на їх репутацію, і інші люди будуть сприймати її як доказ їхньої неспроможності і непривабливості. Любов і ревнощі тут не союзники.
 • Наступний тип можна впізнати по глобальної невпевненості в собі і сильної психологічної залежності від партнера. Такі люди потребують постійного докази любові з боку партнера, живуть тільки їм, справедливо вважаючи, що він повинен поступати аналогічно – це все ревнощі всередині.
 • ревнувати може та людина, для якого зрада є нормальною. Підозрюючи партеру, вони, таким чином, проектують на нього свої норми поведінки і не можуть прийняти той факт, що є вірні та віддані люди. Подолати таку ревність складно.
 • будьте уважні, якщо ваш партнер сприймає вас як власність, а не як особистість. Визначити це можна по тому, як реагує ваш партнер на розбіжність поглядів з якого-небудь питання: чи сприймаєте як зраду, а може і налаштовується на агресивний лад. Подібні відносини є самими небезпечними потрібно їх побороти.

Любов і ревнощі
Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

Вчені виявили, що ревниві партнери рідко здатні на справжні почуття і альтруїзму від них не дочекаєшся. У стосунках вони, перш за все, думають про своїх почуттях і емоціях, бояться зради партнера лише тому, що не бажають позбавлятися знайомого життєвого укладу і мучитися налагодженням нового побуту та особистого життя.

Також доведено, що суттєву роль у виникненні ревнощів може грати соціальний коло і різниця у вихованні. Наприклад, якщо в колі знайомих дівчини багато хлопців, а її молодий чоловік не сприймає такої дружби, то привід для конфлікту з’являється автоматично і побороти його складно.

Ревнощі можна розділити, за гендерною ознакою, на чоловічу і жіночу, і зустрічається вона в рівноцінному процентному співвідношенні, але виявляється зовсім по різному.

Жіночі ревнощі

Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

Ревниві жінки зустрічаються також часто, як і чоловіки. Є жінки, яким можна сміливо присвоїти звання найкращого детектива: вони, не лінуючись, щодня досліджують чоловікові кишені, речі або мобільні гаджети. Така ревнивиця може перетворити на пекло життя самого спокійного і відданого чоловіка. Часто вони навіть не розуміють, що самі ж підштовхують чоловіка до пошуків більш спокійною і адекватної дами на стороні. Кому сподобається, повернувшись додому, після важкого робочого дня вислухати ще двогодинну істерику і необґрунтовані закиди на свою адресу.

Пояснити таку поведінку можна зростаючою невпевненістю в собі і, як наслідок, у партнері.

Чоловіча ревнощі

Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

З чоловічої ревнощами справа йде трохи інакше. Те, як людина виявляє своє почуття ревнощів, безпосередньо залежить від його виховання, темпераменту і самоконтролю. Наприклад, чоловіки, у яких надмірно розвинене почуття контролю (воно стосується як себе, так і оточуючих) прагнуть у всьому контролювати свою партнерку, і вимагаю звіт про проведанном часу без його супроводу.

Чоловік, що володіє комплексами, накидається на свою партнерку з обвинуваченнями за яскравий макіяж, занадто відвертий (на його думку) наряд або похід в кафе з подругами.

Найбільш небезпечними вважаються чоловіки із синдромом «марення ревнощів». Такі ревнивці страждають від психопатичної ревнощів, тобто їх ревнощі викликана не реальним, пускаючи навіть і незначним приводом, а лише їх хворою уявою. Ці чоловіки не адекватно сприймають дійсність і не здатні себе контролювати, тому в стресовій ситуації здатні заподіяти біль або нанести серйозні фізичні каліцтва.

Не слід вважати це проявом чоловічого початку. Подібна поведінка, навіть навпаки свідчить про величезну кількість комплексів і серйозних психологічних проблем. Остерігайтеся таких примірників!

Причини ревнощів

Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

Фактори, що провокують напади ревнощів можна розділити на явища і непрямі.

До явним слід віднести залицяння або активний прояв уваги до іншої людини (дівчині, жінці, парубку або чоловікові – це не суть) у присутності свого партнера.

До непрямих давайте віднесемо все інше. Найчастіше провокациею служить якісь зміни або нововведення в партнері.

Наприклад, коли жінка починає активно займатися своєю зовнішністю, ходити в спортзал, купувати собі новий одяг та інше. Це може послужити вагомим підставою для виникнення підозр у чоловіка і його складно подолати. Але не варто панікувати. Як правило, таке завзяття з боку жінки обґрунтовується її поступово знижується самооцінкою, боязню старості, тягою до минулого і боротьбою з віковими змінами. Поговоріть відверто і з’ясуйте всі тривожні питання.

Як боротися з ревнощами: поради психолога

 • Припиніть боятися
 • Всі ми чогось боїмося і чим сильніше цінуємо, тим сильніший страх втратити цього. Страхи позбавляють нас можливості отримувати задоволення від того, що ми маємо і любимо найбільше. Як його подолати і як вбити в собі ревнощі? Зазвичай люди уявляють, що буде після того, як станеться те, чого вони бояться. Вони повністю концентруються на негативному факт, кожен раз заглиблюючись все більше і більше. Спробуйте подолати цей рубіж і уявити майбутнє. Наприклад, в контексті відносин це, як правило, острах розставання. Уявіть, біль, потім, поступове оживание і можливість знову радіти життю. Як ви можете уявити, після розставання життя не закінчується, тому слід побороти страх і не позбавляти себе можливості радіти кожному моменту, проведеним з вашим коханою людиною.

 • Немає порівнянні
 • Припиніть проводити порівняння і думати, що «он ті дівчата значніше стрункішою мене, а та інша красивіше». Ваш чоловік має очі і якщо він вибрав вас, значить ви для нього сама струнка, красива, розумна і улюблена. З роками, для жінки проблема конкуренції стає більш актуальною. І тут слід пам’ятати про те, що в процесі вашої сімейного життя виникає глибоке розуміння партнера, ви спільно долаєте труднощі і радості, творите що-то і ця частина дуже важлива. Її не можна просто так взяти і обміняти зв’язок до минулого на довгі ноги і красиву попу.

 • Улучшитесь і розвивайтеся
 • Ревнощі: як боротися і перемогти  радить психолог

  Як перемогти ревнощі до минулого? Побороти її можна наступним чином: не перетворюйте ваші відносини в бразильський серіал, краще направте енергію на те, щоб краще пізнати свого партнера, стати більш цікавою або цікавим для нього/неї. Створіть атмосферу любові, турботи і довіри і тоді ви 100% впораєтеся і знизите ризик зради або відходу з родини.

 • Тримайте вашу фантазію під контролем
 • Якщо ваш партнер затримується на роботі чи зустрів однокурсниць, не поспішайте пускати в хід вашу уяву і ревнувати до минулого. У нападі ревнощів раціональних думок немає.

 • Приготуйтеся пробачати
 • Якщо ваше почуття ревнощів обґрунтовано і є неспростовні факти, то краще не придушувати емоції і намагатися піти від проблеми.

  Людина не завжди змінює тому, що не любить, іноді це вияв миттєвої слабкості і його можна пробачити. Зраду можна пережити. Вам слід добре подумати і зрозуміти, чи зможете ви пробачити зраду партнера і забути про цю ситуацію чи ні. Якщо ви не здатні після зради знову довіряти партнеру, ігноруючи минуле, але краще припинити зв’язок. Без довіри не побудуєш міцний здоровий союз.

  Як підсумок, хотілося б вам побажати: Боріться з почуттям ревнощів, не надавайте значення минулого і розвивайте ваші стосунки!