15 річниця весілля називається кришталевій (або скляному).

Таку назву вона отримала невипадково. «Ім’я» символічно, адже кришталь — це міцний твердий камінь, який, тим не менш, крихкий. Він гарний, прозорий і відображає все найпотаємніше.

Так і в сімейній парі. Союз подружжя перевірений часом, але він все ще крихкий. Щаслива пара, яка прожила пліч-о-пліч стільки років, вражає своєю красою. Саме після 15 років спільного життя все сокровенне і важливе для обох стає більш помітним.

Святкування річниці

Традицій святкування річниці 15 років з дня весілля як таких немає. Деякі б’ють непотрібні і тріснуті скляні предмети. Вважається, що таким чином, сім’я позбавляється від негативу, яке знаходиться в старому склі, а дзвін приваблює щастя в дім.

Кришталеве весілля є вкрай серйозною подією. За астрологічними даними, за цю дату відповідає Сатурн — планета сувора і не любить, коли втручаються в її особистісний простір. Тому кращим варіантом святкування буде тісне родинне коло. Однак якщо надумали кликати безліч гостей — теж добре. Адже Сатурн-Сатурном, а така дата буває раз в житті.

Діти — важливі персони на цьому святі кохання. Вони уособлюють продовження життя і сімейне щастя. Якщо пара вже обзавелася дітьми, це чудово. Можна створити сценарій святкування, в якому вони відіграють важливу роль янголят-Амурів.

Відмітьте цей день незвично: рушайте туди, куди давно мріяли; створіть присвячену вам вечірку; повторіть перше побачення. Варіантів безліч — головне фантазія. Ви разом вже 15 років, а скільки задуманих планів ще не здійснили!

Стіл

На столі обов’язково повинні бути присутніми кришталеві келихи для білого вина і шампанського.

Не варто робити дуже ситний стіл — підійде легкий фуршет. Гостей зобов’язані опьянять і крапельку зводити з розуму бульбашки шампанського, але ніяк не жирна їжа. Віддайте перевагу різним нарезкам, легких салатів та солодкого. Саме солодкого, адже воно символізує всю солодкість прожитого життя разом.

Подарунки

Кришталева річниця весілля 15 років — це не дрібниця. Тому на цю дату прийнято дарувати недешеві подарунки. Акцент робиться на кришталь і скло — презенти, створені з цих матеріалів вважаються символічними.

Банальними, але все ж гарними подарунками є кришталеві вази, сервізи, бокали, амулети, прикраси, кулі, скляні статуетки та картини під скляними екранами.

Додати оригінальність цих предметів можливо, варто лише включити фантазію. Наприклад, можна поставити у вазу букет орхідей, а на картині зробити цікаву гравіювання.

До речі, саме орхідеї і прийнято дарувати. Вони означають ніжність і є добрим побажанням «молодятам». Крім того, скільки б років не було «нареченій», квіти принесуть їй позитивні емоції.

Дружина може подарувати чоловікові те, про що він так давно мріяв. Загорніть це в подарунковий папір і покладіть у вазу. Якщо предмет великий — упакуйте і поставте в непримітне місце, чекаючи реакції.

Чоловік може створити дружині святкову атмосферу з самого ранку. Жінки по натурі романтичні істоти, для яких важливий не подарунок, а увага. Прикрасити спальню кульками, розкидайте пелюстки троянд і приготуйте її улюблений напій. А далі чекайте пробудження коханої.

Якщо цей «подарунок» вам не подужати, презентуйте дружині прикрасу. Кільця з кришталем закрутять голову будь-якій жінці.

Батькам (якщо діти вже постарше) можна подарувати загальне сімейне фото в гігантському форматі або намальовану картину родини.

Нюанси

 • Подбайте про те, щоб гості отримали запрошення. Адже у вас не просто свято, а скляна кришталеве весілля.
 • Заздалегідь продумайте «місце дії», стіл, наряди та інше.
 • Створіть казку або святкування за певним сценарієм. Буде весело та незабутньо. Якщо є можливість і бажання — запросіть тамаду.
 • Залиште час на себе. Після святкування сходіть куди-небудь удвох. До речі, відзначати можна не один день.
 • Ні в якому разі не турбуйтеся ні з-за чого! Адже ваші посмішки порадують гостей, а щасливі погляди зізнаються в коханні один одному.
 • Поздоровлення

  Важливими для подружжя є поздоровлення. Чим ваші речі будуть оригінальніше, тим більш радісні будуть «винуватці торжества».

  Можна побажати «птаха ніжності, яка принесе на своїх крилах щастя і процвітання в ваш дім».

  Метафори можуть бути і інші. «Бажаю, щоб пелюстки троянд прекрасної рамкою обрамляли вашу пристрасну любов ще багато років».

  Також поздоровлення можуть бути позбавлені метафор, але від цього не менш красиві: «Будьте вічними молодятами. Дорога до щастя нехай і далі буде гладкою і красивою».

  Можна висловитися і віршами:

  «Прийміть мої вітання

  В такий важливий для вас день щастя.

  Ви радісні так — немає сумніву,

  На обличчях відсутня тінь.

  Любіть один одного до вічності,

  Серед зірок хай сяє одна —

  Світило надії і ласки.

  Випийте ж ніжність сповна!»

  Поздоровлення можуть бути будь-якими. Головне — подати їх належним чином. Щиро і з повагою.

  Під завісу

  Тепер вам відомо, яка річниця весілля 15 років. Вона кришталева. А кришталь — незвичайний, особливий камінь. Відповідайте йому.

  Квіти, стіл, гості, сценарій, привітання та інше — це лише дрібниці даного свята. Адже він проходить у ваших серцях.

  Як правило, після п’ятнадцятої річниці відзначаються тільки круглі дати. Але на те вони й правила, щоб їх порушувати, чи не так?

  Будьте щасливі!