Існує певна категорія людей, яка вважає за краще працювати вдома або неповний робочий день. Це можуть бути студенти, молоді матусі або шукають додатковий заробіток молоді люди. В інтернеті є пропозиції для фрілансерів, які виконують написання статей для сайту.

Робота копірайтером на дому

Це один з видів фріланса на ряду з дизайном/написанням сайтів, програмуванням. Це така ж реальна робота в інтернеті, як і щоденні поїздки в офіс. Всесвітня мережа розвивається дуже швидко, тому з’являється все більше вакансій з унікальним, специфічним профілем – копірайтер. Зараз кожен може заробляти написанням текстів на жіночі теми, про здоров’я, спорт, мобільні технології чи медицину.

Щоб працювати в інтернеті на дому, не обов’язково володіти дипломом, необхідно лише вміти обробляти інформацію з мережі, знаходити її, аналізувати і грамотно писати. До текстів в інтернеті пред’являються специфічні вимоги:

 • унікальність (перевіряється спеціальними програмами);
 • наявність ключових слів (підбираються самостійно через сервіси, або зазначаються замовником);
 • грамотно складена структура.

Завдання автора-зробити так, щоб його рерайт або копірайт був унікальним в інтернеті. Просто копіювати шматки тексту і вставляти їх не можна, таку статтю ніхто не прийме. Вакансій на цю посаду на біржах праці багато. Як правило, роботодавець шукає інтернет-копірайтера, рерайтера, який володіє знаннями в конкретній тематиці. Однак починаючим копірайтерам слід «потренуватися» і «набити руку». Для цих цілей можна починати зі спеціальні біржі.

Найпопулярнішими агентствами з продажу та замовлення статей вважаються Адвего (Advego) і Istext (Etxt). Будь-який новачок може зареєструватися в сервісі і взяти в роботу одне із завдань. Після написання тексту ви відправляєте його на перевірку замовнику, і він приймає завдання, або відправляє на доопрацювання з коментарями. Головний мінус цих бірж – низька вартість праці. Добре заробити на них не вдасться, особливо, якщо віддалена робота для вас стільки підробіток.

При досягненні певного рівня на сервісі можна писати статті на будь-яку тему і виставляти їх в магазин на продаж. Деякі власники сайтів дивляться і купують ті тексти, які їм сподобаються. Вам необхідно самостійно визначати цікаві тематики, складати структуру, підбирати ключові слова, щоб чоловік хотів купити і оплатити вашу працю.

Робота копірайтером – вакансії

Якщо ви володієте досвідом в сфері рерайтингу, у вас грамотна російська мова, розумієте, що таке нудота тексту, унікальність і хочете отримувати постійні обсяги роботи, вам слід спробувати працювати з сервісом bytext.ru. Він сильно відрізняється від вищеописаних бірж і туди часто потрібен копірайтер віддалено. Тут не будуть проводити навчання з нуля, на цей сайт приходять люди, які вже вміють писати тексти.

Одна з головних проблем всіх фрілансерів – відсутність необхідного обсягу роботи для заробітку. Копірайтерам платять за написане кількість символів без пробілів, чим більше сторінок ви встигли сьогодні написати, тим більше ви заробите. Сервіс bytext надає завдання в необхідних кількостях, що допоможе вам заробляти стільки, скільки ви хочете. Це прекрасна робота для студентів на дому або неповної зайнятості при бажанні заробити. Щоб влаштуватися на біржу вам необхідно:

 • зареєструватися на сайті;
 • написати в скайп адміністратора;
 • виконати тестове завдання за інструкцією, яку вам нададуть;
 • редактор перевірить його і скаже прийняті ви чи ні.

Як стати копірайтером

Не можна сказати, що дана робота дуже легка. В інтернеті багато контенту, в якому необхідно вміти орієнтуватися, встигати обробляти великий обсяг інформації та виділяти найголовніше. Через пошук В мережі можна знайти багато статей на тему копірайтингу та особливостей цієї роботи. Всі навики приходять з досвідом, а найголовніше в резюме копірайтера – портфоліо. Роботодавець ознайомиться з вашими роботами і вирішить чи підходить йому ваш стиль написання, рівень грамотності.

Чим краще ваш рівень написання, тим більшу вартість можете запросити за виконання роботи. Ваші початкові дешеві статті – вкладення в майбутнє ім’я. Якщо не зможете надати приклад виконаного завдання потенційному роботодавцю, малоймовірно, що він вас не вибере. Ще одна проблема копірайтера полягає в тому, що є багато людей, які пропонують такі ж послуги. Тому необхідно робити свою роботу краще за інших.

Досвід роботи копірайтером

Приготуйтеся, що перший час ви будете отримувати «копійки» за тексти. Копірайтер без досвіду мало кому потрібен і платять новачкам завжди менше. З часом ви почнете розбиратися в термінології, навчитеся шукати ключові слова, писати тексти так, щоб вони були унікальними. Після цього слід шукати вакансії в бюро з продажу текстів або зареєструватися на Bytext. При наявності досвіду копірайтеру буде набагато простіше влаштуватися на роботу.

Копірайтинг текстів

Потрібно відразу приготуватися, що доведеться писати на різні теми, часто вибирати можливості не буде і доведеться вникати в сферу, вивчати її. Написання текстів на замовлення – це вміння аналізувати інформацію з мережі і підносити зрозумілим, доступним мовою. Якщо ви хочете працювати на біржі Bytext, то вам слід бути готовим до наступних моментів:

 • унікальність тексту повинна бути не нижче 95% (в окремих випадках допускається 92%);
 • за завданням потрібно буде вписувати ключові слова, анкор, які вказані в технічному завданні;
 • текст повинен володіти нудотою 7-8%;
 • обсяг статті – від 3 до 12 тисяч символів;
 • вам буде надано перелік слів, які використовувати за завданням не можна;
 • для вас буде складена структура, згідно якій ви будете писати завдання;
 • існують певні терміни на написання тексту.

Людині, раніше не виконував таку роботу, буде складно дотримуватися всіх цих правил. З цієї причини на біржу приймають тільки копірайтерів з досвідом. Головна перевага цієї системи – постійна завантаженість роботою, можливість заробляти гроші. Якщо на основному місці праці у вас є вихід в інтернет, то ви можете писати навіть у робочий час. Ви самі визначаєте, який обсяг вам потрібен.

Скільки заробляють копірайтери

Заробіток залежить безпосередньо від кількості виконаної роботи. На самому початку Байтекст платить по 50 рублів за 1000 символів, що є середньою оплатою за такий обсяг. При регулярному виконанні завдань вам почнуть платити по 70 грн. за 1000 символів. Спочатку виконувати великі обсяги не вийде і за день ви будете встигати написати по 5-8 тис. символів. Коли наб’єте руку, можна підвищити обсяг до 15-18 тис. за день. Середня зарплата копірайтера за тиждень при такій кількості символів буде становити 4,5-6 тис. рублів.

Відео: як заробити копірайтингом