Вибір імені для своєї новонародженої дитини – заняття не найпростіше. Мабуть, всі зустрічалися з такою проблемою, коли з сотень всіляких варіантів потрібно підібрати той самий, який не тільки буде співзвучний з прізвищем та по батькові, але і не утруднить подальше життя дитини.

Багато батьків прагнуть до того, щоб їх дитя носило рідкісне ім’я. При цьому мало хто віддає собі звіт, що перші чоловічі проблеми виникають якраз таки з-за цього. Будучи в підлітковому віці, діти бурхливо реагують на все те, що може виділити з основної маси. Починається таврування. Придумуються різні прізвиська. А в результаті страждає дитяча психіка.

Вдивіться вглиб століть

Сьогодні процес ім’янаречення утруднений через величезного різноманіття варіантів. А багато століть тому ситуація складалася інакше. Так, у часи язичництва чоловік жив, не маючи ім’я, або ж міг від нього відмовитись. Протягом всього свого життя він демонстрував свої якості, щоб в кінцевому підсумку йому дали ім’я, яке повністю відображало б його характер.

У Стародавньому Римі, наприклад, імена давалися лише тим дітям, які народжувалися з рахунком максимум четвертими. Решта ж все своє життя жили під порядковим номером. І це їх не бентежило. Пояснюється цей факт досить просто. У ті далекі часи чоловічих імен існувало близько 70 штук.

Ще один не менш цікавий факт. В даний час становлення чоловічих імен на Заході зазнає ряд змін. Так, всім відомий футболіст Девід Бекхем разом зі своєю дружиною Вікторією прийняли рішення назвати свого малюка на честь одного з районів міста, а саме Брукліном.

Якщо говорити про Росію, то в давні часи хлопчиків іменували відповідно дня святого, який найближче розташований до дня народження. Вважалося, що таким чином дитина не буде знати, що таке чоловічі проблеми, бо святий-тезка протягом усього життя чоловіка буде його оберігати.

Сучасний світ диктує свої умови. І поступово, як це не здасться дивним, все повертається на круги своя. Важко пояснити, чим викликане тощо. Можливо, тягою до споконвічно російській. Чи бажанням батьків виділитися на тлі інших членів суспільства. Яка б не була причина, але зараз в нашій країні отримали велике поширення слов’янські імена, при цьому з ужитку не пішли грецькі, французькі, англійські і навіть японські.

Варто помітити, що імена, запозичені у вікінгів, втім, як і в інших народностей, сьогодні вважаються вже росіянами.

Так, яке з імен вибрати для своєї дитини, щоб, будучи дорослим, він зміг гідно пронести його по життю.

Слов’янські корені

Тут ви не побачите перелік всіх раніше існуючих варіантів. Упор буде зроблений на найбільш поширені. Нижче представлений список, який може вас зацікавити.

 • Богдан – споконвічно російське ім’я має слов’янське коріння і означає «даний Богом». Такий чоловік впевнений у своїх силах, твердий характером і завжди досягає поставленої мети. Проте йому необхідно навчитися компромісу, і позбутися від марнославства, егоїзму.
 • Володимир – володар світу. Має слов’янське коріння. До позитивних рис характеру відносять підвищену інтуїцію, сильну волю, швидку реакцію на події і тонке почуття гумору. Серед негативних рис можна виділити схильність до ризиків, конфліктність і залежність від настрою.
 • Ярослав – люди з таким ім’ям сильні і славні. Тлумачення: славить Ярило. Тут як раз той випадок, коли імена прив’язували до місяців. Ярославом нарікали того, хто був народжений в Ярилин день, нині свято Купали. З чого відразу стає зрозумілим, що ім’я має слов’янське витоки.
 • Безумовно, весь перелік на цьому обчисленні не закінчується. Далі мова піде про імена, що мають грецькі джерела.

  Грецькі корені

  Грецькі імена в Росії прижилися дуже давно. Ще з часів хрещення Русі священик давав їх немовлятам відповідно Святцях. Грецькі коріння у таких імен, як: Андрій, Олексій, Арсеній, Василь, Аркадій.

  Григорій. Макар, Родіон, Прохор – також мають грецькі джерела. Перерахування можна продовжувати і далі. І воно може тривати нескінченно довго.

  Можливо, комусь буде цікаво, що «Віссаріон» те ж має грецькі корені. Його значення можна виразити наступними словами: агресивний, фанатичний, невоздержанный. І в той же час наполегливий, серйозний, що бажає докопатися до всього самостійно.

  Французькі корені

  Як це не здасться дивним, в Росії серед всіх інших імен зустрічаються і французькі. Напевно, мало кому відомо, що Денис, Філіп, Валентин, Роберт мають французькі джерела. І незважаючи на те, що всі вони прийшли до Франції з інших народів, сьогодні їх сприймають більше, як французькі.

  Філіп

  Має грецьке коріння і означає, що людина з цим ім’ям має вдачею, стримати який важко.

  Роберт

  Прийшов у свій час у Франції з Давньої Німеччини. Його значення – це цілеспрямованість, зосередженість, висока концентрація.

  Валентин

  Родоначальник – Стародавня Греція. Дуже швидко поширився у Франції і тепер йому притаманне більше французькі корені. Має подвійність характеру. Сьогодні Валентин дратівливий і імпульсивний без видимої на те причини. А завтра – спокійний та добродушний.

  У Франції дитини називають подвійним, а то й потрійним ім’ям, згідно стародавнім традиціям. Причому друга частина дається священиком у день хрещення немовляти згідно місяцях, в яких вшановується той чи інший святий.

  Цікаві факти з області чоловічих імен

  Японські традиції давати ім’я новонародженому тісно переплітаються з такими в часи вікінгів. Так, у вікінгів найчастіше ім’я відображає риси характеру або вміння щось робити. На японські чоловічі імена в свій час зробив вплив клан самураїв, довго чільний в цій країні. Але, принципи ім’янаречення, як у вікінгів, так і в Японії практично однакові.

  У Росії серед безлічі імен навряд чи знайдуться такі, у яких японські витоки. Що характерно, в Японії в основі ім’янаречення лежать їхні ж японські ієрогліфи. Причому їх застосовують відразу по кілька штук. Зважаючи на те, що японські ієрогліфи можна прочитати по-різному, то і ім’я несе в собі різний зміст. Причому така ж тенденція простежується серед жіночих варіантів ім’янаречення.

  Англійські принципи ім’янаречення практично такі ж, як і французькі, тобто мають три складові. Але, є і відмінна риса. Англійські імена містять зменшувальні форми. Екстравагантність англійців перевершила всі інші нації. Ні французькі, ні японські принципи наречення новонароджених не будуються на основу будь-якого слова, яке тільки може прийти в голову. Лише англійські «діячі» додумалися зробити це нормою. Їх бажання виділитися серед інших стало стимулом для такого ім’янаречення.

  Нарешті, у вікінгів ніколи не існувало традиції називати своїх дітей по місяцях. А ось англійські та японські підвалини подібне допускали.

  І останнє. Підходьте як можна серйозніше до надання імені дитині своєї дитини. Тому кожне ім’я несе в собі певний сенс і може значно вплинути на долю людини.