Диван – незамінний предмет меблів, який є майже в кожному будинку або квартирі. Саме із-за своєї універсальності, нерідко, ми віддаємо перевагу йому, вибираючи між ним і ліжком. Розкладних моделей на ринку представлено дуже багато.

Види розкладних диванів: форма і розміри

Зміст статті

 • Види розкладних диванів: форма і розміри
  • Кутові дивани
  • Прямі
  • Розкладні вперед
  • Дитячі дивани і диван-кушетка
 • Диван для сну — як вибрати

Розміри розкладного дивана і форма, безпосередньо залежать від розміру кімнати і обраного місця під нього. Щоб не загородити прохід, необдумано придбаним предметом, бажано заздалегідь зробити замір, тієї частини приміщення, де передбачається встановити м’які меблі, враховуючи її розміри у зібраному і розкладеному вигляді. Варто розглянути всі моделі вибираючи розкладний диван.

Кутові дивани

Щасливі власники просторих приміщень, можуть дозволити собі вибрати кутову модель дивана. На ньому комфортно, не заважаючи один одному, розмістяться одночасно кілька людей, а в розібраному вигляді, утворюється ідеальне, що складаються з двох рівних частин, місце для сну. Форма і розмір кутових виробів досить різноманітна.

 • Буква Р. Поширена модель розкладного дивана. Є моделі, в яких кут переставляється на ту сторону, де зручніше. Він формується за рахунок додаткового, нерозбірного модуля-кушетки, який містить всередині відсік для білизни і на ньому зручно глибоко сидіти або напівлежати.
 • Буква П. Це дивани для просторих приміщень, де меблі скромних габаритів просто загубиться і буде виглядати жалюгідно і безглуздо. До кутового дивану, приєднується потрібну кількість м’яких модулів, які пересуваються господарем, за його бажанням. З їх допомогою надається будь-яка форма.

Прямі

Звичайний варіант розміщення – уздовж однієї стіни. Вони бувають розраховані на різну кількість місць.

Двомісні. Часто обрана модель. Хороша для тісних приміщень, де важливий кожен сантиметр площі. За медичними нормами, для прийняття зручного сидячого положення, дорослій людині необхідний мінімум простору – 50 см, а для комфортного нічного відпочинку, площа збільшується до 70 см. Виходячи з цих габаритів, робимо висновок про те, що, якщо диван буде використовуватися не тільки вдень, але і для нічного сну, тоді ширина спального місця (в розрахунку на 2-х чоловік) повинна бути від 140 см, а загальна – 160 і більше.

Розкладні вперед

Лідером розкладки вперед, при щоденному використанні, вважається механізм «Акордеон». При розборі, спальна зона утворюється з сидіння і двох частин спинки. Потрібно тільки підняти сидіння до клацання, а потім, потягнувши, висунути всі частини на себе.

Дитячі дивани і диван-кушетка

Диван-кушетка є виробом, призначеним для користування однією людиною. Вона розкладається вздовж по довжині, а не по ширині, мінімально на 180 див. В розібраному вигляді нагадує односпальне ліжко.

Глибини 80 см, зазвичай достатньо для невеликого дорослого або дитини, тому кушетки часто встановлюють у дитячі. Їх переваги у легкій розкладці, місткому ящику для білизни, рівномірної спальним площі.

Диван для сну — як вибрати

У тому випадку, якщо предмет меблів, буде розбиратися щодня і спати на ньому будуть два і більше осіб, то ширина спального місця, повинна бути від 160 см і більше, а довжина 180-200 див.

Механізм трансформації, намагайтеся підібрати легким і швидким, щоб без зайвих фізичних зусиль здійснювати цю процедуру. Виробники постійно розробляють нові варіанти розкладки, які полегшують нам життя, але не варто також забувати про перевірених часом механізмах, таких як «книжка» і «дельфін». Для профілактики хвороб спини, щоб уникнути прогину хребта і неправильне положення тіла під час сну, підбирайте виріб із середнім або жорстким матом, в якому передбачено ортопедичний блок, доповнений міцним і щільним матеріалом. Такий диван зможе забезпечити повноцінний відпочинок і безхмарний сон всім, хто на ньому розташується.