Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не проти

Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не проти Для одних це як постріл у спину, інші пов’язують з ним сподівання на кращу, більш спокійне життя. Нерідко один хоче зберегти шлюб, а інший наполягає провести розлучення через ЗАГС, але трапляється, що до цього рішення пара приходить без скандалів.

І тоді їм пряма дорога в ЗАГС.

Розлучення коли обидва — не проти

Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не протиВартість розлучення не велика. Першорядна умова для розірвання шлюбу у відділі РАГС — обопільна згода.

Друге — відсутність спільних дітей, які не досягли повноліття.

Так держава захищає інтереси дитини, зобов’язуючи батьків розлучатися через суд, щоб розмежувати їх права і обов’язки.

Третя умова — ніяких недозволених майнових питань чоловіка і дружини один до одного. Усі спори з приводу домашнього скарбу переносяться в суд.

Якщо всі три пункти дотримані — пара відправляється у відділ запису актів громадянського стану.

Документи, які потрібні для розлучення

Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не протиЯкі документи потрібні для розлучення через ЗАГС?

В ідеалі порядку розлучення через ЗАГС, заяву з проханням про припинення шлюбу подружжя оформляє спільно, за винятком тих випадків, коли друга «половина» не встигає прибути в ЗАГС за шанобливого приводу (довга відрядження, хвороба).

У цих обставинах підпис відсутньої сторони засвідчується нотаріусом.

Заява про розірвання шлюбу прийме ЗАГС, поруч з яким проживають подружжя, або відділ, де був оформлений шлюб.

Крім бланка, щоб оформити розлучення, від вас будуть потрібні:

  • Паспорта.
  • Свідоцтво про укладення шлюбу.
  • Сплачене держмито.

До речі, на відміну від суддів, працівники Рагсу ніколи не будуть цікавитися причинами, що спонукали вас до розлучення.

Звільняємося від сімейних пут

Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не проти Після того, як потрібні документи зібрані і подані, процес розлучення триває рівно місяць — саме стільки законодавство «виділяє» на цю процедуру.

За цей час місцевий відділ РАЦС вносить відповідну запис в свій реєстр та вручає кожному свідоцтво про розірвання шлюбу.

Відмітка про цю подію проставляється також у паспорти вже колишніх чоловіка та дружини.

Врахуйте, що зареєструвати розірвання вашого шлюбу неможливе без присутності хоча б однієї із зацікавлених сторін. Розлучитися через довірителів не вийде.

Коли і один — в полі воїн

Розлучення через ЗАГС: як оформити, які документи потрібні, обидва не проти Не існує правил без винятків. В деяких, визначених Законом випадках, «затіяти» розлучення має право один чоловік:

  • Якщо інший визнаний судом без вісті зниклим.
  • Якщо другий в парі офіційно визначений, як недієздатний.
  • Якщо чоловік — в місцях ув’язнення і буде там знаходитися не менше 3 років.

Як оформити розлучення через ЗАГС, якщо є ці серйозні причини? У цьому випадку до стандартного набору документів треба додати рішення суду, що фіксує недієздатність або зникнення чоловіка, а також вирок суду, якщо він засуджений.

Алгоритм розлучення з участю однієї діючої особи майже нічим не відрізняється від розлучення з присутністю обох подружжя. Правда, є приємний фінансовий нюанс — держ мито з ініціатора процедури стягується в меншому розмірі.

Приблизно так виглядає загальна «схема». Все досить нескладно, без обтяжливих спорів і з’ясування стосунків.

Але за удаваною простотою приховується доля двох людей, які колись любили один одного, і, можливо, ще встигнуть зупинитися на порозі Рагсу і повернути назад.

Юридична та документальна сторона розлучення: