Для печей в будинках професіонали рекомендують застосовувати спеціальний пічної цегла. Його однаковий стандартний розмір і правильна геометрія дозволять побудувати піч з оптимальними габаритами, яка прослужить довгі роки. Існує кілька видів вироби, представлених нижче.

Для печей і камінів в житлових будинках і на дачних будиночках зазвичай використовують кварцовий і шамотна цегла червоний. Частіше обирають другий варіант, тому що кварцовий, значно нагріваючись, може втратити цілісність і викликати руйнування стінок.

Піч у приміщенні виконує функції опалювального приладу, і є предметом декору. Її форми і дизайн деколи бувають дуже оригінальними і дивовижними. Для можливості укладання різноманітних грубок, часом нестандартного виду, цеглу також випускаються в різноманітних формах і розмірах.

Стандартні розміри цегли для печі

Зміст статті

    • Стандартні розміри цегли для печі
    • Вимоги до розмірів червоної цегли для печі
  • Розмір шамотної цегли для печі

Стандартний цегла — це паралелепіпед. Всі параметри будівельних матеріалів визначаються ГОСТом. Конкретно на грубній варіант окремого документа немає. Випускаються вироби різних габаритів.

Вимоги до розмірів червоної цегли для печі

Червона цегла виготовляють з червоної глини. З нього будують печі і каміни. Існує 2 типи: простий пічної і вогнетривкий тугоплавкий.

Простий цегла може нагріватися до 1000 °С. Частіше з нього роблять печі в дачних будиночках, які використовуються постійно. Червоний пічної варіант має стандартний розмір:

  • Довжина – 250 мм;
  • Ширина – 120 мм;
  • Висота – 65 мм.

Тугоплавкий вогнетривкий має довжину та висоту ті ж, відрізняється тільки шириною (123 мм). Застосуємо для обкладки внутрішніх поверхонь топок або окремих місць печі з найбільшим нагріванням.

Розмір шамотної цегли для печі

Шамотна варіант можна піддавати нагрівання до 1500 °С, він володіє властивістю надовго зберігати тепло. Згідно ГОСТу розрізняють 2 марки: ША і ШБ. При цьому цифра відображає габарити.

Як було сказано на початку, саме цей вид найбільш підходящий для кладки печей і камінів в будинках. Крім того, він має виграшний колір. Його золотисті відтінки створюють відчуття додаткового затишку в домі, що дозволяє обійтися без облицювальної керамічної матеріалу для печі.

Вибираючи цегла, звертайте увагу не тільки на основні характеристики, зазначені в маркуванні, такі як розмір і теплопровідність, але і на зовнішній стан. Перевірте, щоб вироби були правильної форми і одного розміру, на них не повинно бути ніяких сколів, тріщин і інших вад. А також непогано простукати молотком, щоб виключити порожнечу всередині будматеріалу.