Всім напевно відомо, що для забезпечення здорового сну необхідно враховувати певні чинники, важливим є і те, на чому спить людина. Це стосується як самої ліжка з матрацом, так і ковдри. У цій статті будуть розглянуті потрібні параметри другого з них, а також його особливості,знаємо стандарт ковдри в ліжечко для новонароджених.

Навіщо потрібно враховувати розмір дитячого ковдри?

Зміст статті

 • Навіщо потрібно враховувати розмір дитячого ковдри?
 • Стандартні розміри подушок для дітей
 • Відступаємо від стандартів

Вибираючи виріб для дитини, потрібно розуміти, що воно апріорі є нестандартним. Це пояснюється тим, що зазвичай його виготовляють з урахуванням спального місця, габарити якого іноді досягають двох метрів. У описуваної ситуації, постіль набагато менше, отже і ковдра повинна бути теж. Проте, підбираючи дійсно якісну продукцію, ви забезпечите свого малюка максимальним комфортом, а себе — спокоєм. Але не варто забувати про додаткові особливості:

 • Слід враховувати, що дитина уві сні мимоволі пересувається, а значить, ковдру мати запасне простір на такі ситуації.
 • Якщо ви будете вибирати занадто велика виріб, то в процесі експлуатації воно буде злазити, сколачиваться з ліжка і заважати малюкові спати.
 • При його використанні для укриття дитя в колясці, потрібно розуміти, що ковдра не здатне повністю вміститися всередину. Тому для цих цілей краще всього придбати спеціально призначене виріб.
 • До речі, можна придбати відразу кілька ковдр. Так як існує багато варіантів, де його застосування необхідно, а ці сфери вимагають абсолютно різних моделей, які не співвідносяться один з одним.

Стандартні розміри подушок для дітей

Визначимо розмір дитячого ковдри в ліжечко стандарт. Параметри, які будуть названі нижче, краще всього використовувати не лише при покупці, але і в тому випадку, якщо ви вирішили самостійно виготовити виріб. Кожен виробник може пропонувати різні величини. Іноді навіть доходить до того, що число буває не кратним 10. Це буває рідко, але все ж варто знати про орієнтирі в такому випадку на більший розмір підодіяльника. Найбільш часто використовувані варіанти:

 • 90*90 (може бути запропоновано 80*80). Частіше за все батьки використовують при загвинчуванні свого новонародженого. Така квадратна форма широка в застосуванні для виписки з пологового будинку. Своїм невеликим розмахом зручно вкривати дитини в холодну погоду, виходячи на прогулянку з дому. Але варто пам’ятати, що навіть такі показники не забезпечать комфорт у дуже вузьких просторах.
 • 60*90 сантиметрів. Користується найбільшим попитом, так би мовити, ходовий варіант. Призначення охоплює багато сфер. До них відноситься і елементарне застосування в дитячій ліжечка для малюків, які ще не навчилися перевертатися. А коли це станеться, то можна вдатися в приховуванні ніжок однорічної дитини. Відмінною рисою є невелика мірка ширини, з-за цього і виникає на них настільки великий попит користувачів.
 • 90*120. Розмір виробу підходить для дітей старшого віку, приблизно до трьох років. Дуже гарний у весняний або літній пори року, коли для сповивання можна скласти ковдру в кілька разів, і новонародженого малюка буде огортати тепло. Навіть для тих, кому виповнилося 12 місяців, є можливість залишилася тканина підвернути з усіх боків під самого себе.
 • Найчастіше виробляють з параметрами 110*140, ніж 110*140, але таке теж може бути. Дані габарити дозволяють вкривати дітей дійсно більшого віку, аж до дошкільного. Але знову ж таки, все залежить від зростання користувача. Не варто ним нехтувати в застосуванні самих маленьких дітей в коляску або колиска. Так як виріб просто може не поміститися.
 • 140*200 см., Краще всього користуватися ним у масштабних спальних поверхнях. В приклад можна взяти випадок, коли досить доросла дитина спить в батьківському ліжку. Тоді ковдру буде спокійно поміщатися у спорудження, так і вкривати повністю одну персону. Навіть підлітки можуть вміститися під покривалом таких розмірів на своїй окремої ліжка.
 • Відступаємо від стандартів

  Завжди може бути так, що батьки здобувають спеціально спальне місце незвичайної форми для своєї дитини. Звичайно ж, це справа кожного, але підібрати виріб часом до нестандартних моделей ліжок набагато складніше. Це пояснюється тим, що всі розміри підбираються відповідно до розміру ліжка. І тоді виникає доцільний варіант — виготовлення своїми руками ковдру. Тут можна і докласти кмітливість, фантазію і своїм особисті переваги. Також це буде залежати і від матеріалу, з якого буде проводитися продукт. Наприклад, байкові ковдри габарити складають 100*140 сантиметрів. Їх часто можна зустріти у матусь, які займаються рукоділлям, а також на прилавках магазину.