Якою повинна бути зручна ліжко? Спробуйте уявити цей ідеальний предмет меблів. Для багатьох важливо, щоб він був створений виключно з екологічно чистих матеріалів або відповідав певній стилістиці інтер’єру. Можливо для вас важлива ще якась характеристика спального місця. Але, напевно, ви не в останню чергу згадали і про габаритах. Адже гарне місце для сну — це завжди велика, простора ліжко. Ложе розміру king size.

Що таке розмір кінг сайз

Зміст статті

 • Що таке розмір кінг сайз
 • Особливості європейських і американських ліжок кінг сайз
 • Чим відрізняється king size від qween size
 • Навіщо потрібна така ліжко і на що звертати увагу при покупці

«Королівський розмір» — ось як перекладається цей термін. У минулому, дійсно, ліжка таких габаритів могли собі дозволити тільки люди, що належать до самої верхівки еліти. Зараз цей рівень комфорту доступний кожному.

Повсюдне поширення ліжок king size почалося в Америці — там люблять все велике. Проте пізніше європейці запозичили дані моделі меблів, трохи скоригувавши їх розміри згідно з власною системою вимірювання, метричній. Тепер в магазинах можна знайти королівські ліжка з довжиною і шириною і в дюймах, і в сантиметрах.

Втім, всі моделі кінг сайз являють собою велике просторе ложе, на якому зручно спати вдвох. І навіть утрьох — дитина в будь-який момент може приєднатися до батьків.

ДОВІДКА! У магазинах, на фотографіях в модних журналах, фільмах про красиве життя можна іноді побачити круглі ліжка. Вони теж є різновидом моделей king size. Діаметр стандартного ложа такого типу становить 200 див.

Особливості європейських і американських ліжок кінг сайз

Європейські та американські моделі відрізняються розмірами. Вироблені в Європі ліжка можуть володіти габаритами:

 • 180х200 см;
 • 200х200 см;
 • 200х220 див

Аналоги з Америки бувають:

 • 78х80 дюймів (198х203,2 см) — стандартний королівський розмір;
 • 76х80 дюймів (193х203,2 см) — східний королівський розмір;
 • 72х84 дюйма (183х213,3 см) — каліфорнійський королівський розмір.

Словом, різниця невелика. Однак слід мати на увазі при виборі предмета меблів для спальні. Адже в цій ситуації значення часто має кожний сантиметр. Особливо, для компактних міських квартир.

ВАЖЛИВО! Перш ніж купувати ліжко, варто провести виміри приміщення, куди ви збираєтеся її поставити. Необхідно точно уявляти, яким простором ви маєте, увійде туди ложі? Тумбочки? І скільки місця залишиться?

Чим відрізняється king size від qween size

Біля ліжка королівського розміру є і близька родичка — модель з позначкою «квін сайз». Ця різновид спального місця мініатюрніша — її ширина менше приблизно на 40 див. Як і у моделей king size, у даної ліжка є дві версії:

 • європейська — 160х200 см;
 • американська — 60х80 дюймів (152,4х203,2 см).

Qween size часто використовують як максимально комфортне спальне місце для одного. Або як подружнього ложа для молодої сім’ї, яка має житлом невеликої площі.

Навіщо потрібна така ліжко і на що звертати увагу при покупці

Є 4 аргумент на користь того, щоб задуматися про придбання ліжку королівського розміру:

 • Зручна для сну двох осіб. На широкому двометровому ложі сплячі не будуть заважати один одному, для кожного виявиться достатньо особистого простору. Завдяки цьому на такого ліжка ви будете краще висипатися.
 • Поміщається третій. Наприклад, дитина. Часто маленькі діти відчувають потребу спати разом з батьками. Це їх спосіб відчути себе коханими і захищеними.
 • Легко підібрати якісний матрац. Виробники матраців часто мають на увазі дану розмірну лінійку, виготовляючи свої моделі. Це спрощує для покупців завдання підібрати такий матрац, який потрібно.
 • Велика кількість варіантів — є з чого вибирати. Існує багато варіацій ліжок king size — наслідок високого попиту на цю категорію товару. Їх роблять в будь-яких стилях, з різних матеріалів, з балдахінами, без балдахінів, з ящиками, на ніжках.
 • ВАЖЛИВО! Матеріал — дуже значуща характеристика виробу. Дерев’яні або металеві предмети меблів зазвичай міцні і довговічні, однак і більш важкі, дорогі. Демократичне ДСП набагато дешевше і за зовнішнім виглядом може не відрізнятися від натуральної деревини. Проте вони істотно менш стійкі до пошкоджень.

  Зверніть увагу на моделі з вбудованими ящиками. Це хороший спосіб більш раціонально використовувати простір. Головне, ліжко повинна сподобається. Вивчайте різні пропозиції, розглядайте. А краще — спробуйте прилягти. Королівський розмір — це атрибут високої якості життя, доступний практично кожному.