Борти для дитячого ліжечка захищають дитину від падіння, потоків холодного повітря і зіткнення з твердими прутами ліжку. Вони необхідні як для найменших, так і для старших дітей, які рано починають активно рухатися і перевертатися, запобігаючи травми або удари. М’які подушки не заважають циркуляції повітря, а при необхідності легко прибираються і повертаються на місце.

Яких розмірів повинні бути бортики на ліжечку

Зміст статті

  • Яких розмірів повинні бути бортики на ліжечку
    • Висота
    • Довжина і ширина
  • Борти-трансформери в ліжечку у новонароджених

В цілому підбір потрібного розміру здійснюється індивідуально, спираючись на розміри ліжечка та її розміщення. Для прохолодних приміщень з вікном і холодного часу року краще підбирати бортики вище, для неспокійних дітей, які багато рухаються – розміщувати їх по всій окружності ліжечка. Варіацій розмірів і забарвлення для них безліч, як і варіацій декору. Часто захисні подушки йдуть разом з комплектом білизни відповідної забарвлення. Також можна використовувати і валики: вони підходять для дітей, які ще не вміють самостійно пересуватися.

Висота

Стандартна висота середньої дитячого ліжечка близько 60 см. Висота бортиків може змінюватись: прикривати тільки низ прутів, підніматися приблизно на половину висоти або дві третини, або повністю прикривати всі прути.

Максимальна висота — це найкраща захист від протягів, але одночасно з цим у неї є свої мінуси: дитина не буде бачити нічого, що відбувається навколо, а його зір буде обмежено. Подібне розташування бортиків може вплинути на розумовий розвиток.

Захист ліжечка, затуляє її приблизно на половину або на третину, дозволяє дитині вільно вивчати навколишній світ, але разом з тим функція їх захисту значно ослаблена.

Невисокі валики підійдуть для новонароджених дітей, закриють від продуваний і убезпечать ліжко.

Важливо! Декоративні елементи і застібки обов’язково привернуть увагу дитини, так що краще обійтися без декорування, яке легко можна обірвати, а бортики вибирати з потайними блискавками.

Довжина і ширина

Так само як і висота, інші виміри бамперів, як їх інакше називають, повинні співвідноситися з дитиною індивідуально. Для новонародженої дитини буде достатньо захисту тільки з двох сторін або довгих валиків, тоді як для старшої дитини виникне необхідність закрити безпечними подушками всі чотири сторони. Для цього можна придбати довгі подушки, згорнуті як рулон: закріплення на кутах ліжечка створить надійний захист. Додатково можна використовувати кілька подушок.

Ці бортики стандартизовані, їх можна поєднувати так, як буде зручно для дитини, розміщуючи як і по всьому периметру, так і прикриваючи окремі сторони.

Увага! При необхідності або нестандартному розмірі ліжка захисні бампери можна виготовити в майстернях.

Борти-трансформери в ліжечку у новонароджених

Придбання бортика-трансформера це гарне і практичне рішення для ліжка нестандартної форми або розмірів. Спочатку він використовується на маленькій дитячій колисці, після, коли дитину штовхають у ліжечко, до нього додається інша частина бортика. Він служить створенням деякого манежу і безпечного ігрового простору для дитини. Трансформери складаються з декількох подушок, це дозволяє їм бути багатофункціональними і займати ними все необхідне внутрішнє простір. Можливість виймати деякі деталі дозволяє використовувати їх не тільки як подушки з боків, але і в якості ігрового майданчика. На багатьох подушечках є зав’язки, які дають можливість зв’язати подушечки в невеликій матрац для ігор на підлозі.

На відміну від звичайних, такі бортики легше в обслуговуванні. При необхідності можна замінити тільки одну подушку, так і запрати одну наволочку швидше і зручніше, ніж знімати її зі всієї сторони бампера.