Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжка

Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаДіти в перші роки життя ростуть швидко. Більшу частину часу в цей період вони проводять в ліжечках. Щоб створити їм комфортні умови для сну і відпочинку, необхідно підбирати меблі, відповідну певним критеріям. В першу чергу вони стосуються зростання і віку. Занадто велика — викликає у малюків почуття дискомфорту і незахищеності. У маленькій — їм просто незручно спати.

Які бувають розміри дитячих ліжок

Зміст статті

 • Які бувають розміри дитячих ліжок
 • Як правильно підібрати розмір дитячого ліжка
  • Ліжко для дитини
  • Як підібрати ліжко дитині старше трьох років
  • Як вибрати ліжко для підлітка
 • Розмір ліжка для двох дітей

Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаМеблі для дітей не може збільшуватися в розмірах одночасно з ростом дітей. Для різного віку існують стандарти, на які слід орієнтуватися при виборі дитячих меблів.

Розрізняють моделі:

 • для новонароджених (це можуть бути невеликі люльки або ліжечка, які використовують до трьох років);
 • для дітей старше трьох років;
 • для підлітків.

У кожній групі є свої особливості, які слід враховувати. Від цього залежить, наскільки комфортно буде дитині спати.

Як правильно підібрати розмір дитячого ліжка

Виробники дитячих меблів, розробляючи стандарти, співвідносять вік і ріст дитини. За основу беруться середньостатистичні дані. Педіатри вважають, що довжина дитячого спального місця повинна бути на 20-30 см більше зростання малюка. Це оптимальний розмір, що дозволяє дитині відчувати себе комфортно. Якщо дитина високий, то йому раніше доведеться міняти спальне місце. Для невисоких дітей буде достатньо лише змінити висоту днища (зробити вище).

Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжка

Ліжко для дитини

Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаЛіжка для дітей від народження до трьох років традиційно мають розміри 60х120 див. Зустрічаються варіанти 115х55 і 65х120 див. Європейські виробники використовують стандарт 65Х125.

Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаІснують люльки для новонароджених з розмірами 40х80 див. Вони компактні, мають спеціальні полози для похитування (або підвішуються), в них комфортно малюкам, але термін їх використання дуже малий — до 5-6 місяців.

Деякі батьки вважають за краще заощадити і придбати дитячі меблі для сну на виріст. Рішення невірне з кількох причин.

 • У великій ліжку малюк відчуває відчуття незахищеності, погано спить, стає неспокійним.
 • Відсутність високих бортів часто призводить до падінь малюків. З-за великої висоти днища це може призвести до травм.
 • Ліжечка для дітей до трьох років при необхідності приставляють до ліжка батьків, що зручно для мами і спокійніше для дитини.
 • Навпаки, невисокі дітки і після досягнення трирічного віку залишаються спати в дитячому ліжечку. Для зручності у неї знімають борт і піднімають днище.

  Важливо! У три роки рекомендується переселяти малюка в ліжко для старшої вікової категорії. Термін не є обов’язковим. Остаточне рішення залежить від росту дитини і його активності.

  Як підібрати ліжко дитині старше трьох років

  Спальна меблі для дітей від трьох років і старше ділиться на дві категорії: від 3-х до 5-ти років і від 5-ти до 12-ти років.

  Перша має декілька стандартних розмірів:

  • 70х140;
  • 70х160;
  • 80х190;
  • 80х195.

  Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаВибір визначається зростанням. Моделі цієї категорії частіше виготовляють з невеликими бортиками на 2/3 довжини спального місця, що дозволяє запобігти падіння дітей з ліжка. У розмірної категорії особливо привабливими є моделі, виконані в певній тематиці: машинки, кораблики.

  Моделі для дітей від 5-ти до 12-ти років представляють собою звичайні підліткові або дорослі моделі, але меншого (80х190 см) або стандартного односпального (90х200 см) розміру.

  Цікаво: для малогабаритних квартир або за бажанням дитини можна вибрати варіант «горище». Розмір спального місця таких моделей відповідає стандартним.

  Як вибрати ліжко для підлітка

  Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаПідліткові варіанти — це звичайні односпальні моделі, іноді з відповідним віком, дизайном. Розмір спального місця — від 100х180 до 100х200 див. Варіант підбирається по росту дитини. У випадках нестандартно високого зросту рекомендується виготовляти дитяче ліжко на замовлення. Підрослому дитині повинно бути в ній комфортно. Вибір розміру важливий при будь-якій конструкції ліжка: обладнаної подіумом з місцями для зберігання постільних речей або моделі-горища (для підлітків є цікаві тематичні моделі).

  До відома: вибір матраца і дизайн, безперечно, важливі при купівлі ліжка, але розмір має значення в першу чергу.

  Розмір ліжка для двох дітей

  В родині зростають двоє дітей — можна використовувати моделі, призначені для двійнят чи братів і сестер.

  Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаРозмір найменшої двоспальним дитячого ліжка 130х125 див. Для інших віків ці параметри, відповідно збільшуються. Вона зручна у використанні, але займає багато місця. Сім’ям, що проживають в малогабаритних квартирах, цей варіант не підійде.

  Розміри дитячого ліжка: які бувають розміри дитячих ліжок, як правильно підібрати розмір дитячого ліжкаНабагато практичніше використовувати двоярусні моделі. Вони мають стандартний розмір спального місця. Для найменших їх не рекомендується купувати. Є ризик падіння з великої висоти, навіть при наявності огороджень (дитяче поведінка непередбачувана). Оптимальний вік для переселення на верхній ярус — від 4-х до 6-ти років, але остаточне рішення приймається в індивідуальному порядку.

  Важливо: при виборі двоярусної конструкції слід звернути увагу на заходи безпеки — наявність високих бортів.

  Вибираючи дитячі меблі для сну, слід підбирати її по росту дитини, незалежно від вікової категорії. Наступний аспект, на який потрібно звернути увагу — безпека. Дизайн та відповідність інтер’єру важливо, але не принципово. Головне, пам’ятати рекомендації фахівців — ліжко повинна бути на 20-30 см більше зростання дитини.