За останнє десятиліття електричні кухонні плити почали наздоганяти по популярності звичні моделі, що працюють на газу. Хоча старі добрі конфорки з синім полум’ям все ще справно працюють на благо людства, електричні пристрої у порівнянні з ними, відрізняються більшою безпекою і варіативністю робочих поверхонь. Нагальним фактором є також і те, що багато новобудови не мають газопостачання. Отже, вам належить облаштування нової кухні або капітальний ремонт з заміною плити. Скільки місця займе електричний домашнє вогнище?

Розміри стандартних електричних плит

Зміст статті

  • Розміри стандартних електричних плит
    • Ширина
    • Висота
    • Глибина
  • Відмітні особливості плит
  • Які бувають габарити вбудованих електричних плит

Незважаючи на величезну різноманітність цього типу побутової техніки, більшість все-таки обирає традиційні моделі, оснащені чотирма чавунними конфорками, нагріваючими в процесі проходження струму за рахунок високого опору провідника. Вони економічно привабливі в порівнянні з індукційними і склокерамічних моделями, більш стійкі до подряпин і інших дрібних механічних пошкоджень, готування на них не вимагає спеціального посуду. А чи є відмінності в габаритах?

Ширина

Більшість електричних плит володіють стандартною шириною 60 см, однак цей параметр може змінюватись. Для невеликих кухонь і індивідуальних інтер’єрних проектів при необхідності можна знайти більш вузькі моделі. Їх ширина починається від 50 см. Для дружньої багатодітної сім’ї або любителів масштабних кулінарних подвигів підійдуть плити зі збільшеною кількістю конфорок, але в цьому випадку ширина збільшиться пропорційно їх числа. Для 5-конфорочних моделей цей параметр становить від 58 см до 90 див.

Висота

Висота пристроїв стандартизована і становить рівно 85 див. Однак сучасні виробники все частіше додають в комплектацію моделей, що випускаються такий пункт, як регульовані ніжки — зазвичай вони володіють запасом в 5 см. З допомогою них можна підігнати техніку під індивідуальні параметри кухонних меблів або вирішити проблему нерівного статі в місці установки.

Глибина

Цей параметр також залежить від кількості наявних конфорок. Стандартна плита з 4 чавунними «млинцями» володіє глибиною 50-60 див.

Відмітні особливості плит

Як вже сказано вище, електричні плити відрізняються великою варіативністю розмірів — від великих до мініатюрних моделей, придатних для дачі. Зокрема, зручним агрегатом для таких умов стане 1-конфорочна настільна плитка. Її розміри не перевищують 0,35*0,35 м. 2-конфорні моделі ширше в 2 рази, але також не займуть багато місця. Товщина таких пристроїв починається від 6 див.

Якщо мова йде про повноцінної домашньої техніки, забезпеченою духовкою, то виробники готові запропонувати зручні варіанти для самих тісних кухонь. Найменша 2-конфорочна модель, на якій можна одночасно варити суп і запікати курку, має параметри 0,85*0,50*0,36 м. Менше поширення отримали 3-конфорочні плити — їх зміщене розташування на робочій поверхні зазвичай впливає на ширину пристрою, дозволяючи стиснути її до 0,5 м. Найбільш звичними і масовими є 4-конфорні моделі. Плити з 5 «млинцями» являють собою розширений побутової варіант, а пристрої з великою кількістю конфорок вважаються професійними, орієнтованими на використання в кафе і ресторанах.

Важливо! Ще одна перевага пристроїв, в порівнянні з газовими, полягає в тому, що догляд за духовкою у перших набагато легше.

Які бувають габарити вбудованих електричних плит

Порівняно недавно на ринку з’явилася різновид плит, вдало вписывающая компактність дачних моделей в сучасний інтер’єр. Це так звані варильні панелі, які вбудовуються прямо в стільницю кухонного гарнітура.

Товщина таких пристроїв не перевищує 10 см, а необхідним мінімумом для стійкості конструкції вважається 4,5 див. За кількістю конфорок тут панує таке ж розмаїття, як у випадку традиційних плит, — при бажанні можна знайти 2-конфорочних крихітку шириною 30 см або 5-конфорочного гіганта. Стандартний розмір типової панелі також схожий зі звичайною моделлю і становить 60*50 див.

Важливо! Глибина може коливатися до 55 см, але не перевищує цієї величини через необхідність закріплення на стандартної стільниці.