Розміри комп’ютерного столу: стандартні, нестандартні, зі стелажами

Вибираючи стіл для комп’ютера, його розмір, треба насамперед знати, які взагалі бувають комп’ютерні варіанти. Існує величезна різноманітність, обумовлене доцільністю застосування. Умовно можна зробити поділ на вироби для особистого користування в квартирі, і для роботи на службі. Але для чого б вони не були, вони поділяються на:

 • Дерев’яні;
 • Зроблені з металу;
 • Пластика.

Стандартні розміри комп’ютерного столу

Зміст статті

 • Стандартні розміри комп’ютерного столу
 • Нестандартні розміри комп’ютерного столу
 • Розміри комп’ютерних столів зі стелажами
 • Розміри комп’ютерних столів з шухлядками і поличками

Розміри компютерного столу: стандартні, нестандартні, зі стелажамиДерев’яні зазвичай робляться з деревостружкових матеріалів (ДСП). Стільниця з ДСП повинна бути достатньої товщини, не менш сантиметра. Поверхня повинна бути гладкою, естетичною, з матеріалом захисту від смол, що знаходяться в просочуванні ДСП.

Металеві та пластикові, як і дерев’яні, мають різні фасони, форми, забарвлення. Всі їх різноманіття об’єднує одне: конфігурація, яка залежить від місця розташування. Існують лише два типи стандартів: прямокутної і кутової форми.

В залежності, де буде розташовуватися стіл, вибираємо потрібний тип форми. При виборі розмірів комп’ютерного столу потрібно враховувати безліч факторів. Насамперед – висота. Існує деяка відмінність у різних моделях і фасонах.

А адже від правильного, зручного розташування тіла під час роботи за комп’ютером залежить наше здоров’я. Потрібно знайти правильне поєднання висоти стола і стільця. Якщо є спеціальний комп’ютерний стілець, то це як-то вже вирішує проблему.

Хоча регульована висота стільця не завжди зручна для ніг. Тому дуже важливо підібрати правильну висоту столу. Від цього залежить, в якому стані буде ваша спина: чи будете ви частіше втомлюватися, або вам довгий час буде зручно сидіти.

Правильне розташування спини дасть гарантію від хвороб, пов’язаних з неправильною поставою. Крім того, від висоти виробу залежить і зір працює за комп’ютером людини. Правильно підібраний кут зору забезпечить максимально комфортні умови для роботи.

Оптимальний варіант: верхній край монітора повинен бути трохи вище очей. При низькому розташуванні екрана – з часом можуть виникнути хвороби шиї. При завищеному розташування – може статися перенапруження м’язів очей. Адже часто доводиться працювати годинами.

Підраховано, що в середньому сучасна людина проводить біля комп’ютера на тиждень приблизно 50 годин. Це багато. Тому висота столу і розташування монітора по відношенню до очей і поставі людини відіграють велику роль для працюючого за комп’ютером людини.

Крім цього, при виборі стандартного комп’ютерного варіанту треба ще враховувати розміри приміщення, де він буде розташований. Заздалегідь передбачити, де він буде знаходитися: біля стіни, вікна, в кутку кімнати? В залежності від смаку покупця і майбутнього місця розташування і робиться вибір. При цьому треба пам’ятати, що правильний вибір розміру впливає:

 • На самопочуття;
 • Здоров’я;
 • Моральне задоволення;
 • Працездатність і відпочинок.

Свідомо обираючи правильний розмір, людина змінює свою долю в кращу сторону. Це не перебільшення. Наприклад, важливу роль відіграє, на якій відстані від очей знаходиться монітор.

Вважається, що корисніше всього – відстань від 40 до 75 див. В цих межах – від наших очей знаходиться комфортне розташування екрана монітора. Значить, і стіл треба підібрати з урахуванням цього фактора.

Нестандартні розміри комп’ютерного столу

Розміри компютерного столу: стандартні, нестандартні, зі стелажамиДо них можна віднести комп’ютерні варіанти ексклюзивної форми, зазвичай виконуються за індивідуальним замовленням. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів, мати своєрідні форми: прямокутні, квадратні, а також комбіновані До нестандартних видів комп’ютерних виробів можна віднести варіанти зі стелажами, з різноманітними поличками і скриньками, а також мають надбудови і шафки.

Особливістю таких виробів є велика комфортність і зручність. Отже, більша увага приділяється практичності і корисності для здоров’я. Такий стіл можна підібрати до будь-якого приміщення, будь-яких розмірів воно не було: маленьке чи велике, вузьке або більш просторе.

Крім того, можуть бути регульовані стільниці, підставки для монітора, ніжки. У поєднанні з регульованим стільцем вийде універсальне місце для роботи за комп’ютером для всієї родини: для дорослих і дітей.

Зроблений за замовленням комп’ютерний стіл стане прикрасою квартири, його головним атрибутом затишку: робочої обстановки і відпочинку. Такі нестандартні варіанти зустрічаються і в звичайному продажі. Їх можна відрізнити за характерним ознаками:

 • Універсальності;
 • Зручності;
 • Додатковим пристосуванням.

Розглянемо можливі розміри деяких нестандартних комп’ютерних виробів.

Розміри комп’ютерних столів зі стелажами

Розміри компютерного столу: стандартні, нестандартні, зі стелажамиВони хороші тим, що дозволяють економити простір і створюють додаткову зручність. Комбінація комп’ютерного столу з шафою і полицями, зі стелажами – вдале рішення в малому просторі. Простягнув руку і взяв книгу, зошит, не відходячи від столу. Це економить час і зручно.

Нехай такий комп’ютерний предмет займає трохи більше місця, ніж звичайний. Зате універсально поєднує в собі відразу два меблевих предмета: стіл і своєрідний книжковий стелаж.

Розміри комп’ютерних столів з шухлядками і поличками

Розміри компютерного столу: стандартні, нестандартні, зі стелажамиТакі варіанти теж багатофункціональні і зручні. Розмір їх може змінюватись. Все залежить від того, це прямокутний стіл або призначений стояти в кутку. Природно, кутовий комп’ютерний варіант з додатковими поличками і скриньками займає більше місця. Але це з лишком компенсує універсальність вироби і отримані зручності: варіант, поєднаний з письмовим столом і тумбочкою для різних речей.