Нерідко у вітальнях великих сімей не вистачає містечка на дивані для всіх. Ідеальним виходом з положення стає кутовий варіант. На ньому не тільки вміститься вся родина, але й можна укласти нежданих гостей.

Розповімо, якими можуть бути розміри кутових диванів. Це допоможе вибрати модель з урахуванням площі конкретної кімнати.

Види кутових диванів

Зміст статті

 • Види кутових диванів
  • Монолітні
  • Модульні
  • Трансформери
 • Стандарт розмірів кутових диванів
  • Як вимірюється довжина і ширина дивана
  • Стандартні параметри кутових диванів, спальних місць
 • Нестандартні варіанти
  • Компактні малогабаритні і
  • Маленькі
  • Середні
  • Великі
  • Конфігурація і розміри радіусів моделей

Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент моделей кутових типів. Це і строгі офісні моноліти, і дизайнерські розкладні дивани, і моделі-трансформери, модульні конструкції.

Розглянемо детальніше кожну з категорій.

Монолітні

Монолітні куточки не розсуваються і не розкладаються.

Довідка. Зазвичай такі варіанти встановлюють у клієнтських зонах офісів або у вітальнях великих будинків, де немає необхідності в додаткових спальних місцях.

Перевагами такої конструкції є її довговічність і надійність, адже вона не містить рухомих елементів.

Модульні

Модульні конструкції набувають сьогодні шалену популярність. По суті, це не цілісний каркас, а набір м’яких тумбочок або пуфів на колесах, які можна вільно групувати за своїм бажанням.

Трансформери

Дивани-трансформери являють собою конструкції, які можна перетворити в ліжко. Механізми трансформації бувають різні. Але саме такі диванчики і дозволяють розміститися всієї сім’ї в невеликій квартирі, підходять для вітальні і залу.

Стандарт розмірів кутових диванів

Уточнивши, які види кутовий меблів існують, перейдемо до їх розмірами.

Як вимірюється довжина і ширина дивана

Виходячи з особливостей кутових моделей, виробляти їх вимірювання необхідно наступним чином.

Вимір довжини корпусу проводиться від початку однієї секції до кінця іншої, при цьому враховується і кутова секція.

При вимірюванні ширини ми беремо до уваги не тільки кутову секцію, але і секцію підставу.

Таким чином, всі параметри підсумовуються, і ми одержуємо значення довжини і ширини.

Стандартні параметри кутових диванів, спальних місць

Якщо розглядати стандарти, то розміри кутового типу знаходяться в межах:

 • 230-280 сантиметрів по довжині;
 • 150-180 сантиметрів по ширині.

І незважаючи на це, виробники не стоять на місці. Вони прислухаються до думки покупців з різними можливостями і запитами.

Довідка. Випускається меблі невеликих розмірів, довжиною не більше 203 сантиметрів, і навпаки, надмірно великих, більше чотирьох метрів.

Найчастіше подібні моделі випускаються за індивідуальними проектами. В подібних проектах найбільше навантаження йде на каркас. Тому, вибираючи собі диван нестандартного розміру, слід звернути увагу саме на міцність і надійність каркаса.

Завдяки своїм можливостям до трансформації, найбільш популярні і поширені види кутових диванів спокійно замінюють собою великі двоспальні ліжка в нічний час доби. У денний — застосовуються в зонах відпочинку.

До стандартним параметрам відноситься ширина. По ній всі дивани діляться на наступні типи.

 • Односпальні. Зі спальним місцем розміром 150 сантиметрів в довжину і 70 сантиметрів завширшки.
 • Двомісні. Такі типи диванів для сну мають вже до 150 сантиметрів завширшки.
 • Є й вироби, розраховані на трьох чоловік. В ширину вони досягають двох метрів.

Нестандартні варіанти

Звертаючи увагу на потреби клієнтів найширших верств, виробники часто відступають від стандартів як у більшу, так і у меншу сторони. Тим самим забезпечується можливість установки м’яких зон не тільки у приміщеннях класичних розмірів, але і в маленьких і великих кімнатах.

Компактні малогабаритні і

До нестандартних відносяться різні малогабаритні види. Їх розміри мають 170 сантиметрів завширшки і стільки ж в довжину. Подібний варіант зручний, якщо потрібно установка на кухні або в коридорі.

Даний вид моделі дуже легко розкладається, надаючи тим самим спальне місце, придатне для розміщення однієї людини. Але може і мати під ногами приховані ящики, які підійдуть для зберігання посуду або різної побутової дрібниці. Часто такий варіант ставлять на кухню.

Як правило, подібні диванчики використовують в своїй конструкції універсальні кути. Їх можна спокійно встановити як з правого боку, так і з лівого. Така модель не прив’язана жорстко до конструкції, заданої виробником.

Є і більш компактні варіанти.

 • Спальне місце таких моделей дорівнює 150 сантиметрів на 150 сантиметрів.
 • Другий варіант 130 сантиметрів на 200 сантиметрів.

Рада. Подібні типи диванів практичні і дуже зручні в умовах маленьких квартир-студій або звичайних квартир-хрущовок.

В подібних приміщеннях завжди йде боротьба за сантиметри, адже простір спальні обмежена. До такого типу можна віднести дивани з механізмом розкладки «тік-так», «дельфін» або «єврокнижка».

Маленькі

Часто в магазинах, які торгують меблями, можна побачити і зовсім невеликі за своїми габаритами моделі. Найчастіше подібні конструкції представляють із себе «книжку».

Якщо розібрати такий диван, то отримаємо довжину спального місця розмірами 125 сантиметрів на 140 сантиметрів.

Крім того, можна поєднати такий диванчик з іншим — розмірами 90 сантиметрів на 168 сантиметрів. Цей диван буде виконувати функцію оттоманки. Обидві частини незалежні один від одного.

Середні

Широко поширені й улюблені покупцями кутові дивани середнього розміру.

Вони мають параметри місця для сну в районі 200 сантиметрів на 150 сантиметрів. Це є визнаним стандартом для м’яких меблів даного класу.

Якщо такий диван зібрати, то він буде мати довжину близько 245 сантиметрів до 260 сантиметрів. Така різниця залежить від наявності в конструкції підлокітників і їх ширини.

Сидіння в глибину може варіюватися до 150 сантиметрів, враховуючи спинку. Висота знаходиться в межах від 70 сантиметрів до 80 сантиметрів.

Великі

Якщо говорити про великих кутових диванах, то до такого класу потрібно віднести моделі, які мають довжину сидіння починаючи від двох метрів і більше.

Вони бувають як розкладаються, так і монолітними. Можливі модульні варіанти, виконані за стандартом.

Найчастіше такі дивани випускаються за проектами замовників в єдиному екземплярі. Як правило, ці моделі оснащені різними поличками, столиками або маленьким баром, який має можливість охолоджувати напої. Такий бар зазвичай розташований в середній зоні.

Розміри спального місця можуть бути в межах 200 сантиметрів на 140 сантиметрів і до 300 сантиметрів на 200 сантиметрів.

Конфігурація і розміри радіусів моделей

До останніх новинок меблевого ринку можна сміливо віднести радісно моделі кутових диванів.

Вони випускаються у вигляді півкола, виглядають дуже красиво, привабливо і незвично. Найчастіше подібні моделі оформляються в сучасній дизайнерській опрацювання. В такому типу меблів зазвичай переважають закони таких стилів, як Лофт і Техно або Хай-Тек, як найбільш прогресивних. Але ніхто не заважає попросити виготовити виробника такий тип і в класичному варіанті.

Розмір такого дивана буде прямо залежати від кількості вхідних в компоновку сегментів.

Важливо! Якщо прийнято рішення про придбання радіусної моделі дивана, то слід пам’ятати, що він вимагає для своєї установки трохи більше місця, ніж моделі з класичним прямим кутом.

Якщо житлове приміщення невеликих розмірів, то такий тип дивана буде доречний лише в тому випадку, якщо його габарити не заважають вільному руху мешканців.