Незважаючи на те що експлуатувати цей пристрій почали величезна кількість років тому, воно затребуваним залишається навіть у наш час. Хоча сучасні технології, здавалося, повинні були витіснити печі вже давно. Однак, завдяки ефективному виконанню своїх функцій, люди до них до сих пір небайдужі.

Що таке російська піч і як вона працює

Зміст статті

  • Що таке російська піч і як вона працює
  • Розміри стандартної російської печі
  • Розміри російської печі з лежанкою
  • Особливості експлуатації

Сама конструкція являє собою коробку, яка складається з важливих елементів, призначена для приготування різних страв, так і для обігрівання приміщень. Крім цього, вона володіє деякими особливостями: масивність — займає досить багато простору в довжину і у висоту, нагріває основа поєднана з плитою та наявність лежанки. Тому третьою функцією буде вважатися заміна ліжка або дивана. Що стосується принципу роботи, так це досить простий процес. Після того, як користувач викладає дрова — основне пальне для приладу, починає відбуватися циркуляція повітряних мас. Через нижню частину вона поступово пересувається. Далі, матеріал, який попередньо був покладений, поволі розгоряється, і від цього температура атмосфери повільно збільшується.

Через деякий час, продукт, що утворився збирають і виводять через верхнє гирлі. І тільки потім він потрапляє в димохід. Дійсно, щоб грубці дати розігрітися, потрібно чимало часу, так як вона великих габаритів. Але це того варте: тепло, яке вона віддає, буде залишатися дуже довго в хаті.

Розміри стандартної російської печі

Варто розуміти, що загальновизнаного і єдиного стандарту конструкції за габаритами не є. Розмір визначається в залежності від того, яка кількість тепла необхідно, щоб опалювати всю бажану площу. І звичайно ж, для найбільш точного розрахунку існує спеціальний метод. Якщо неправильно розрахувати можливий перебір з тепловіддачею або ж навпаки. Саме тому потрібно ретельно дізнаватися теплову віддачу від кожного предмета, яких знаходиться в будинку, вважаючи всі стіни, двері та проходи. Існує приблизний метод. З його допомогою можна знайти ідеальні параметри майбутнього агрегату.

  • Для цього знадобиться показники обсягу кухні (місця, в якому ви збираєтеся ставити піч) і помножити на 21. І в результаті виходить число, що позначає тепловіддачу.
  • Випромінювання кожного квадратного метра в пристрої одно за середніми мірками 300 ккал в годину. Отже, попередній отриманий результат потрібно розділити на 300. У вас вийде вимірювання в квадратних метрах. Його можна округлити. Щоб отримати периметр печі, розділіть вище число, що вийшло на висоту, яка у вас нагрівається в приміщенні. Далі, відповідь поділіть на 2, і в результаті вийде довжина і ширина.

За допомогою вищеописаного способу кожна людина може отримати максимально точні параметри, які необхідні для побудови печі в тому чи іншому просторі.

Розміри російської печі з лежанкою

Раніше, коли всі люди займалися натуральним господарством, розміри залежали від уміння пічника, однак, завжди вийшла пристрою з величезними розмірами. Треба це було для готування на численну родину і сну. Приблизно на той момент це 1, 8 м на 3 метри. Зараз же параметри щодо набагато зменшилися. Найменші ледве досягають 1,7 метра в довжину і в ширину 2,3. Бувають і побільше моделі: 2,3 і 1,5 метрів відповідно.

ДОВІДКА! Важливо не забувати, що це площа і особисті уподобання господаря як чи інакше впливають на результат вибору з приводу розмірів споруди.

Для додання ще більшої обсягу лежанці, можна прилаштувати тапчан до основної частини. Крім цього, бувають конструкції з каміном, при яких початкові розміри практично не змінюються. Зате камін буде виходити в найближчу кімнату.

Особливості експлуатації

УВАГА! Якщо ви жодного разу не піддавали до використання конструкцію, що обов’язково потрібно просушити після закінчення будівництва.

До цього питання слід ставитися ретельно і копітко. Після чого дати час прогоріти пристрою півтора-два години. Попередньо розпалити невеликий вогонь всередині. Наявність повітряної пробки буде визначатися появою диму. В цьому випадку слід видалити її наступним чином: ввечері на в’юшки створити полум’я малого розміру.

Таку процедуру варто проробляти протягом усього тижня. Бажано з кожним днем збільшувати число подкладываемых трісок або лучин. Коли на цеглинах не залишиться жодної мокрою смуги, це буде означати, що ваш винахід остаточно висохла. З зверненням печі скрізь потрібно свою вправність. Це стосується як в підкиданні колод, так і в розпалюванні.