Звичним атрибутом ванної кімнати є полотенцесушитель. Правильний вибір розмірів та підключення до комунікацій, дозволить цього сантехнічного приладу виконувати не тільки пряме призначення, а й створити бажаний мікроклімат всередині приміщення. Великий вибір пропонованих виробниками моделей, допоможе оформити ванну в бажаному стилі і підкреслить спрямованість інтер’єру.

Які розміри полотенцесушителей бувають

Зміст статті

 • Які розміри полотенцесушителей бувають
  • Габаритні розміри
  • Приєднувальні
 • Як правильно вибрати розмір рушникосушки
  • Площа обігріву

Насамперед, виділимо відмінність сантехнічних приладів за принципом роботи. Розрізняють три види конструкцій:

 • електричні;
 • водяні;
 • об’єднані.

Планування житла багатоквартирних будинків передбачає встановлення рушникосушки з нержавіючої сталі у ванній і підключення до системи гарячого водопостачання або опалення (у старих будинках). Тому великою популярністю користуються водяні сантехнічні прилади. Простота конструкції і підключення робить їх затребуваними. Особливість роботи полягає в тому, що нагрівання поверхні, відбувається лише при включенні гарячої води (опалення).

Електричні рушникосушки включають в необхідному режимі, і це дозволяє бути незалежним від роботи водопостачання. Складність конструкції обладнання робить дорогим, що сприяє зниженню попиту.

ДОВІДКА! На відміну від водяних, електричні прилади встановлюють в бажаному для користувача місці. Для підключення достатньо наявності побутової електромережі. Монтаж електропроводки виконують вологозахищеним методом.

Нагрівальний прилад комбінованого типу встановлюють при бажанні споживача використовувати два види нагріву для більшої ефективності роботи.

Габаритні розміри

З радянських часів склався прототип рушникосушки у формі змійовика однакових розмірів. Прогрес на місці не стоїть і сьогодні, виробники сантехнічного обладнання пропонують великий вибір техніки для сушіння рушників, яка відрізняється формою і розміром. Зовні прилади бувають:

 • М-образні (звичні змійовики);
 • П-образні;
 • драбинки (з поличкою або без);
 • S-образні;
 • інші конструкції.

Ці конструкції мають різні габаритні розміри, як по висоті, так і по ширині. Виробники сантехніки намагаються дотримуватися стандартну висоту змійовиків, яку використовують для звичного підключення до стояка гарячої води, при цьому довжина і внутрішній переплетення труб виконується різними способами. Решта конфігурації рушникосушок не мають обмежень за габаритами, а при бажанні споживача, замовні конструкції виконують за заданими розмірами.

Найменший сантехнічного прилад для сушки рушників має габарити 400х500 мм Такий агрегат буде зручний для користування в маленькій ванній, або при установці, в якості додаткового рушникосушки.

Характерним, для приладів, що нагадують якусь букву – є подовженість конструкції. Наприклад,

 • М-образні: висота – 55 см, довжина 50-120 см;
 • П-образні, при висоті 30 см, мають довжину 50-90 див.

У сантехнічних приладів, у вигляді драбинки, частіше – навпаки, висота більше довжини. Наприклад, при ширині конструкції, що дорівнює 50 см, вертикальний габарит коливається від 60 см до 130 див. При цьому, ширина теж може змінюватися.

Коли мова заходить про стандартних розмірах, то це означає, що здобувач сантехнічного приладу говорить про прийнятій висоті для підключення до стояка гарячого водопостачання. Можливий також варіант негласної стандартизації округлених значень габаритів будь-яких конструкцій. Припустимо, 60х80 см, 50х90 см або 60х120 см і т. п.

ДОВІДКА! Торгові представники сантехніки іноді оперують ще й розміром труб пропонованої техніки. Цей показник впливає на теплові характеристики обладнання.

Приєднувальні

По виду монтажу до необхідної інженерної мережі, з’єднання сантехнічного приладу може мати наступні види:

 • вертикальне (пряме);
 • нижня (горизонтальне);
 • діагональне.

Ефективним по тепловіддачі вважається діагональний метод підключення. Але його використання не завжди зручно і вимагає конструктивних особливостей підведення води. Інші два методи дозволяють чітко змонтувати агрегат до необхідних інженерних мереж і з комфортом користуватися.

Діаметр підключення полотенцесушителей має різьбове виконання і обчислюється дюймовими значеннями. Більшість вироблених приладів виготовляють з внутрішньою різьбою 1/2″. Враховуючи велику кількість виготовленої продукції і фірм виробників, не всі роблять саме таке виконання для під’єднання до мережних трубах. Розмір може бути 3/4″ або 1″, а різьблення виконують як зовнішню, так і внутрішню.

ВАЖЛИВО! Сучасні прилади нижнього і діагонального підключення, обладнують краном Маєвського. При монтажі, його обов’язково встановлюють і користуються при наповненні системи! При нижньому підключенні обладнання развоздушить агрегат без цього крана буде неможливо!

Придбання приладу для сушіння рушників, обумовлено подальшим його монтажем в потрібне місце. В залежності від відстані між трубами підключення, вибирають потрібний варіант. При проведенні ремонту в квартирі або будинку, доцільно придбання техніки до прокладки підводяться комунікацій. Підведення труб в такому випадку роблять за розміром сантехнічного приладу.

Як правильно вибрати розмір рушникосушки

Специфіка вибору розміру техніки для сушіння рушників, полягає у визначенні теплової потужності приладу, яка знаходиться в прямій залежності від габаритів. Чим більше розміри і кількість переплетених труб конструкції, тим краще здатність обігріти приміщення, в якому потрібно установка.

Площа обігріву

Переймаючись тепловими розрахунками ефективності обігріву ванної з допомогою рушникосушки, стикаєшся з такими показниками, на які ніколи і ніхто не звертає уваги. Наприклад:

 • кількість переплетень або перемичок;
 • матеріал конструкції;
 • діаметр основних і допоміжних труб;
 • температура теплоносія (гарячої води);
 • режим подачі теплоносія (частота користування ГВП);
 • площа сантехнічного приладу.

Щоб вивчити і зрозуміти всі складові, які впливають на тепловіддачу техніки для сушіння рушники, буде потрібно багато часу. Покладаючись на грубі розрахунки досвідчених фахівців, що беруть показник теплової потужності змійовиків, при габаритному розмірі 500х1000 мм, рівний:

 • 0,5 кВт, при підключенні до системи опалення;
 • 0,2 кВт – до гарячого водопостачання.

Виходячи з існуючих правил підбору опалювальної техніки (1 кВт на 10 кв. м), видно, що такий сантехнічний прилад обігріє ванну до 5 кв. м, при з’єднанні до опалення. Підключення до ГВП дозволить обігріти приміщення до 2 кв. м. Більшість окремих ванних кімнат багатоквартирних будинків має таку площу. Викладені цифри дозволяють зрозуміти різницю теплової потужності при різних методах підключення до комунікацій, і визначити необхідний розмір рушникосушки.

ВАЖЛИВО! З’єднання з системою опалення дозволяє обігрівати приміщення і білизну тільки в зимовий період.

При виборі розміру враховують довжину і висоту простору стіни, на якій буде проведена установка сантехнічного приладу. Також важливі побажання споживача для зручності користування обладнанням. Верхню частину розташовують у доступності без особливих зусиль, а бокові габарити повинні відступати від стін, коробок дверей або меблів на 10-20 см, для зручності використання.

Теплова потужність, яку приймають за розрахункову, взята для звичайного приладу М-подібної форми. Якщо змійовик доповнено допоміжними патрубками, або конструктивна драбинка має велику кількість частих перегородок, то тепловіддача приладу буде більше розрахункової приблизно,в 1,5 рази.

При виборі електричного полотенцесушителя необхідно уточнювати його теплові характеристики у продавця. Розмір електрообладнання не є основоположним у визначенні потужності нагріву. Ефективність обігріву приміщення електроприладів, зазвичай прямо пропорційна споживання струму. Якщо прилад споживає 500 Вт, значить, він обігріє приміщення, площею до 5 кв. м.

Вивчивши особливості вибору розмірів і з’єднань рушникосушок, можна сміливо вирушати на пошук необхідного обладнання для ванної кімнати.