Розрахунок потужності електричного котла опалення по площі: навіщо потрібні розрахунки, основна формула, основні моменти

Зимовий період обумовлений не тільки зміною погодних умов, але й підготовкою до опалювального сезону. Для підтримки постійної температури необхідно провести розрахунок необхідної потужність електричного котла. Система опалення повинна видавати теплову енергію згідно тепловтрати будівлі. До цього також враховується можливість аномальних температур в зимовий період.

Розрахунок потужності електричного котла опалення по площі: навіщо потрібні розрахунки, основна формула, основні моменти

Тепловіддача котла — навіщо потрібні розрахунки

Зміст статті

 • Тепловіддача котла — навіщо потрібні розрахунки
 • Розрахунок потужності по площі — основна формула
 • Основні моменти

Розрахунок потужності електричного котла опалення по площі: навіщо потрібні розрахунки, основна формула, основні моментиРозрахунки потужності і тепловіддачі електрокотла це основні характеристики. Неправильні розрахунки можуть призвести до переплати за опалювальний період у разі надлишку потужності, недолік призведе до перебоїв з гарячим водопостачанням і низькою температурою в приміщенні. Перед покупкою опалювальної системи необхідно в першу чергу провести розрахунок потужності електричного котла опалення по площі. Перед цим обов’язково визначається втрата тепла приміщення. Згідно з отриманими даними підбирається модель електричного котла. А також можна скористатися онлайн-калькулятором для розрахунку потужності котла.

Розрахунок потужності по площі — основна формула

Для визначення потужності необхідного електричного агрегату досить знати площа опалювального приміщення. Середньостатистичний розрахунок по РФ це 1 кВт вистачає на обігрів 10 кв. м. Ці показники приблизні, тому в розрахунок також входить висота стель будівлі і кліматичні умови. Для розрахунку використовують коефіцієнти згідно регіонам.

Показники для середньої смуги підходять для споруд з стелями 2,5-2,7 м. Якщо висота стель вище, то реальні дані діляться на норму, і виходить поправочний коефіцієнт.

ЗАМІТКА. Є спеціальні сайти, які проведуть онлайн розрахунок.

Кліматичні коефіцієнти для російських регіонів:

 • 1,5-2,0 для північних регіонів;
 • 1,2-1,5 для підмосковних регіонів;
 • 1,0–1,2 для середньої смуги;
 • 0,7-0,9 для південних регіонів.

ДОВІДКА. Для квартири коефіцієнти незначно відрізняються: зверху опалювальна квартира 0, 7, опалювальний горище 0,9, неопалювальний 1.

Розрахунок потужності електричного котла опалення по площі: навіщо потрібні розрахунки, основна формула, основні моменти

Дані розрахунки враховуються тільки в тому випадку, якщо система буде спрямована тільки для підтримки постійної температури в спорудженні. Якщо ви розраховуєте, що агрегат буде нагрівати воду необхідно додати 20-25%. Також варто враховувати період аномальних температур, холоду це плюс ще 10%.

Потужність електричного котла розраховується за формулою W=S x Wуд/10 м2.

Основні моменти

Сучасні опалювальні системи виготовляються не тільки з регульованою потужністю, але і з функцією моделювати потужність. Але професіонали наполягають на придбання опалювального агрегату з постійною потужністю, щоб не відбувалося збоїв у випадку відключення електроенергії.

ДОВІДКА. При покупці обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, він відповість на всі питання і дасть слушну пораду.

Основний показник електрокотла це тепловий показник, саме від нього залежить заповнення втрати тепла і безперебійної подачі гарячої води.

Потужність обчислюється відповідно:

 • Площі обігріву.
 • Будматеріали стін і перекриттів.
 • Площа скління.
 • Рівень теплоізоляції.
 • Кількість зовнішніх стін.
 • Утеплений або утеплений горище.
 • Вид скління.
 • Висота стель.

Зробивши правильний розрахунок потужності опалювального котла, він забезпечить вас тілом і гарячою водою на весь зимовий період. Звичайно, в даній ситуації краще звернутися до фахівців, щоб уникнути переплат за електропостачання, або перебоїв з гарячою водою. Професійна організація візьме всі необхідні розрахунки на себе і підбере відповідну опалювальну систему для будинку.

Розрахунок потужності електричного котла опалення по площі: навіщо потрібні розрахунки, основна формула, основні моменти