Розшифровка маркування диска на автомобілі

Розшифровка маркування диска на автомобілі

Мітки:Шини та Диски автомобіля

Всупереч поширеній помилці маркування колісних дисків містить не тільки інформацію про діаметрі вироби і числі болтових отворів в ньому.

Ці параметри привертають найбільше уваги, проте не є єдиними, вони також дуже важливі для забезпечення безпечної їзди і правильного функціонування всіх систем автомобіля.

Тому, вибираючи диски для свого транспортного засобу, необхідно в обов’язковому порядку враховувати, які їх параметри передбачені виробником (для звіряння цієї інформації в техпаспорті авто є спеціальна таблиця) і підбирати продукцію, яка повністю відповідає характеристикам.

Розшифровка маркування диска на автомобіліЛиті колісні диски

Рекомендації по розшифровці дисків

Дуже важливо усвідомлювати той факт, що невірна розшифровка маркування або будь-яка невідповідність необхідним характеристикам автодиска може безпосередньо вплинути на функціонування підвіски.

Може статися не тільки дуже швидкий знос покришки або рушійних компонентів, але і їх деформація прямо під час їзди. А це може призвести до аварії.

На відміну від більшості поширених поломок легкових автомобілів (наприклад, глохнущего мотора), відкріплення колісного диска під час їзди на великій швидкості несе безпосередню загрозу життю власнику транспортного засобу та інших учасників дорожнього руху. Саме тому підвіска транспортного засобу, а також все, що з нею безпосередньо взаємодіє, має повною мірою відповідати характеристикам, виставленим виробником (для звірки параметрів є спеціальна таблиця).

Розшифровка маркування диска на автомобіліМаркування колісних дисків машини

Як розшифрувати інформацію на диску

Як правило, маркування автомобільних дисків (литих чи ні — неважливо) виглядає приблизно так:

Розшифровка маркування диска на автомобіліМаркування колісних дисків

На перший погляд, ця формула виглядає незрозуміло. Однак розібратися в ній досить легко, особливо якщо поруч є таблиця значень всіх параметрів. Розшифровка не займе багато часу, якщо знати відповідні позначення (для литих і звичайних дисків вони однакові). Отже, маркування містить наступні позначення:

  • показник посадкової ширини обода автодисків (у вищенаведеній формулі позначений числом 7,5). Позначення дано в дюймах, так що для швидкого перетворення в міліметри число потрібно помножити на 25,4. Слід зазначити, що цей параметр безпосередньо пов’язаний з шириною самої покришки. Вона може бути успішно монтована, якщо ширина деталі перебуває в певному діапазоні. Краще всього, якщо ширина шини знаходиться приблизно в середині цього проміжку. З’ясувати гранично допустиму ширину автодисків для потрібної покришки можна в тому випадку, коли під рукою є відповідна таблиця. Тоді потрібно просто знайти в ній відповідне типоразмерное значення.

Якщо ж ширина шини не відповідає ширині автодиска, на який її треба одягти, це може викликати серйозні проблеми під час бортування покришки та її подальшої експлуатації.

  • інформацію про закраїни обода диска (у вищенаведеній формулі її позначення — буква J). У неї включаються параметри його висоти, конфігурації і зовнішнього вигляду. На сьогоднішній день найбільш популярними моделями дисків є: J — для легкових автомобілів з одноприводной системою і JJ — з повнопривідною. Просторові параметри закраїн дискового обода впливають в основному на те, наскільки якісно буде прилягати гума, потрібні спеціальні важки для компенсації, а також на те, наскільки стійкою виявиться шина при виникненні екстремальної або аварійної ситуації. Незважаючи на те, що диски типу J і JJ можуть бути при бажанні замінені один на інший, перевагу варто віддавати саме тієї моделі, яка відзначена виробниками конкретного транспортного засобу (для звірки є спеціальна таблиця);

Розшифровка маркування диска на автомобіліВизначення розміру диска для автомобіля

  • характеристики приєднання автодиска до маточини — у вищенаведеній формулі позначені числами 5/115;
  • у формулі позначено числом 5 — число отворів, в які вставляються монтажні болтові кріплення під час установки диска;
  • діаметр окружності, на якій розташовані отвори, описані в попередньому пункті (у вищенаведеній формулі позначено числом 115). Варто також враховувати, що періодично ця інформація наноситься на диск відокремлено. При виборі деталей дуже важливо не помилитися в цьому параметрі (тут вам допоможе відповідна таблиця), адже стандартів розміщення кріплень існує безліч, і деякі — практично не відрізняються між собою. Приміром, радіуси дисків для легкових автомобілів «Ягуар» і БМВ відрізняються десятими частками міліметра.

Однак це зовсім не означає, що диски одного автомобіля можна встановити на інший. Справа в тому, що, крім істотних відмінностей в радіусі самих кріпильних гнізд, виробники транспортних засобів завжди приділяють особливу увагу принципом посадки колеса на маточину транспортного засобу.

Розшифровка маркування диска на автомобіліРозшифровка маркування колісних дисків

Таким чином, навіть мінімальне відхилення центру автодиска викличе не тільки биття обода, але й поставить під питання надійність фіксації колеса на осі.

Якщо діаметр розташування отворів для кріплень не відповідає тому, який видає таблиця, затягнути нормально кріпильні болти (а значить, правильно центрувати обід щодо маточини) не вийде. Це може спровокувати відкріплення колеса під час їзди;

  • інформацію про структурні особливості поверхні обода автодиска, а також заглиблень у ньому (у вищенаведеній формулі позначена літерою Н). Виступи і поглиблення на ободах автодиска призначені для тих шин, які не мають камери і забезпечують нормальну установку шини на диск.
    Також існують такі категорії шин, які вимагають нестандартних параметрів автодиска, однак виявити їх досить просто, якщо під рукою є таблиця параметрів (якщо її немає — краще запитати про це безпосередньо у реалізатора). У всіх інших випадках вникати в цей показник надто вже сильно не варто;

  • виліт диска (у вищенаведеній формулі позначений показником ЕТ45). Даний параметр характеризує розташування площини дотику автодиска і маточини, а також її віддалення від центру деталі. При виборі запчастин необхідно в обов’язковому порядку звірити їх, тому показник з тими, які вимагає виробник (для цього є спеціальна таблиця).

Це обумовлено тим, що саме на цей параметр орієнтуються виробники при конструюванні підвіски, її встановлення, а також планування всієї системи управління транспортним засобом.

Ця характеристика не залежить ні від яких показників: розмір шини і радіус диска ніяк не впливають на її значення. Для маточини конкретного диска виліт завжди буде однаковим незалежно від параметрів автодиска і шини.

Розшифровка маркування диска на автомобіліВизначення вильоту диска

  • діаметр центрального кріпильного отвору в автодиске (у вищенаведеній формулі позначений показником d57.1) Головне, щоб цей параметр з точністю до міліметра відповідав діаметру автодиска для посадки, сполученого з маточиною. Також кріпильний циліндр виконує ще одну не менш важливу задачу — бере на себе певну частину навантаження, яка поширюється між кріпильними болтами.