Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

Коли дитині виповнюється два роки, він ще продовжує стрімко рости, швидко набирає вагу, щодня отримує нові навички та освоює цінну інформацію. Тому в цей період батьки повинні звертати увагу на те, як відбувається у їхнього малюка процес зростання.

Правильний розвиток малюка

Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

Зростання дитини в 2 роки є одним з важливих показників його здоров’я. Зростання характеризується двома основними показниками. Перший – збільшення м’язової маси, жирового запасу, зростання кісткової тканини. У процесі росту малюка, його жирова тканина повинна зменшуватися пропорційно збільшенню маси кісткової тканини. Це говорить про гармонійний розвиток дитини. Хрящова тканина з віком повністю замінюється кістковою. З завершенням цього процесу можна вважати фізичний розвиток успішно завершеним.

Другий – сукупність біохімічних процесів, правильне функціонування ендокринної системи.

Є ряд факторів, які безпосередньо впливають на процес росту організму:

  • Генетична спадковість;
  • Вік, на який припадає етап статевого дозрівання;
  • Режим харчування дитини і його раціон;
  • Хронічні захворювання різного характеру;
  • Фізичні навантаження і фізична активність дитини;
  • Вплив на зростання деяких лікарських препаратів;
  • Шкідливі звички матері під час вагітності.
  • Уважним батькам необхідно стежити, як їх чадо підростає і піклуватися про те, щоб дитина набирала зростання і вага правильно.

Визначаємо норму

Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

Є чітко встановлені педіатрами параметри, згідно яким співвідношення зросту і ваги дитини можна вважати нормальним. Якщо від загальноприйнятих норм є відхилення в одну або іншу сторону, батькам слід приймати відповідні заходи для нормалізації даних показників.

Так допустимий зростання хлопчиків у віці два роки становить 85,7+/- 7 див. У дівчаток– 84,3 +/- 7 див.

Важливо враховувати і вага малюка. Вага дитини в 2 роки необхідно строго контролювати. Скільки повинен важити здорова дитина?

У хлопчиків нормальна маса тіла у дворічному віці становить 12.2 +/- 2.6 кг, а у дівчаток – це 11.6+/- 2.6 кг. Трапляється так, що дитина не добирає у вазі або зростанні. У такому разі необхідно показати педіатра. Кваліфікований фахівець визначить, не впливає цей факт на розумовий і фізичний розвиток.

Забезпечуємо зростання

Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

Для батьків, чия дитина не дотягує до зростання, є хороші новини. На скільки сантиметрів не відставав малюк, це можна виправити. Процесом «добору» до норми слід зайнятися, не чекаючи лікування. Процес цей абсолютно безпечний, більш того, рекомендований.

Як відомо, основним стимулятором росту є вітамін D. Саме його нестача в дитячому організмі часом викликає побоювання. Що можуть зробити мами?

Відповідь проста: давати малюкові в зимовий час цей вітамін згідно рекомендацій педіатра. Адже якщо літні дні організм ще може отримувати його з сонячного світла, то взимку дефіцит вітаміну D слід заповнювати, приймаючи його самостійно.

Ще один важливий елемент, що забезпечує нормальний розвиток і зростання – це кальцій. Він приймає участь в поділі кісткових і м’язових тканин організму. Кальцій є продуктом роботи вітаміну D. Це два елементи, які взаємозалежні між собою.

Крім прийому вітаміну, необхідно поповнювати запаси кальцію. Як відомо, велика його кількість міститься в кисломолочних продуктах. Першість залишається за сиром. Тому батьки повинні в обов’язковому порядку включати в раціон малюка страви з цим продуктом. За змістом живильних речовин і кальцію домашній сир набагато краще магазинного. Про це варто пам’ятати в процесі його вибору. Скільки сирного і сирного потрібно малюкові? По 75 грам в день буде достатньо.

Які ще продукти на дитячому столі повинні переважати, щоб дитина нормально ріс?

Зростанню малюка сприяє білок, який міститься в м’ясі, яйцях, сирі і крупах. Білкова недостатність може самим згубним чином позначитися на стані зростаючого малюка.

Тому білок з дієтичного м’яса, а також багаті протеїнами каші, обов’язково варто давати дитині щодня. Вареного м’яса курки, риби, телятини і яловичини, хоч скільки не будь, слід обов’язково і регулярно включати в дитячий раціон. Оскільки два роки – це дуже маленький вік, то овочі і м’ясо краще подрібнити блендером.

Важливі поради

Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

Не забувайте про овочі та фрукти. Вони містять необхідний для зростаючого організму бета-каротин. Він незамінний в ранньому віці. Додавайте в харчування малюка морквину, жовті, зелені та помаранчеві фрукти і овочі. Абрикоси, персики, морква, різноманітна зелень, усе це і багато іншого життєво необхідне маленькій людині в його два рочки. Скільки б не з’їв дитина, це буде добре.

Як і збалансована їжа, помірна фізична активність теж дуже важлива для дитини. М’язи рухомого малюка споживають необхідну кількість кисню, що знаходяться в тонусі і добре ростуть. Тому батьки повинні стежити за тим, щоб їх дитина багато часу проводив на свіжому повітрі, граючи в рухливі ігри. Скільки? В нормі від двох до чотирьох годин у день.

Вдома можна разом розучувати веселий танець і займатися фізкультурою. А ось час, проведений за комп’ютером і біля екрану телевізора бажано скоротити.

Увага, небезпека!

Розвиток дитини в 2 роки (вага, зріст та інші дані)

У прагненні допомогти малюкові рости, необхідно запастися терпінням і розуміти, що процес цей не дасть миттєвих позитивних результатів. Він відбуватиметься поступово.

Саме тому батькам ні в якому разі не слід намагатися прискорити зростання дитини за рахунок препаратів хімічного походження. Дитина двох років повинен рости тільки завдяки природним активаторам, а не за рахунок препаратів підозрілого вмісту. Навіть якщо такі були куплені в аптеці. Адже так звані «гормони росту» — це всього лише гучна назва з яскравим рекламним підтекстом. Не варто експериментувати на дитину, використовуючи подібні продукти.

Ліки, що стимулюють ріст, може призначати тільки педіатр. При цьому необхідно суворо дотримуватися скільки потрібно препарату і враховувати всі протипоказання до нього. А ось самостійно приймати його категорично заборонено.

Що ж стосується зворотного випадку, коли маса тіла перевищує норму при нормальному зростанні, він теж потребує коригування. Можливо, слід обмежити надходження в організм «порожніх» вуглеводів у вигляді цукру, випічки, смаженої їжі. Замінити їх здоровими свіжими овочами, фруктами, кашами, давати пити несолодкі напої. І нехай малюк більше рухається. Скільки цікавого навколо!

Висновок

Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що ріст і розвиток дитини – це дуже важливий аспект, що характеризує його здоров’я. Рости маляті будуть допомагати містяться в їжі цінні речовини, активна фізична діяльність і турбота з боку найближчих людей. Дотримання правил здорового харчування і рухливого способу життя допоможуть уникнути неприємностей, пов’язаних з ростом і вагою Вашого малюка.