Розвиваючі активні і рухливі ігри для дітей 2 і 3 років

Малюки люблять рухливі розваги. Це привід весело провести час з близькими людьми. Також це цілий комплекс фізичних вправ, необхідних зростаючому організму.

Багато батьків намагаються розвинути психоемоційний стан дитини, забуваючи, що фізичний розвиток не менш цінне, а в деяких випадках, навіть вкрай важливо.

Навіщо потрібні активні ігри?

Розвиваючі активні і рухливі ігри для дітей 2 і 3 років

Рухливі ігри та заняття спортом для самих маленьких мають масу переваг:

  • допомагають транспортуванні кисню в дихальну і кровоносну системи;
  • активізують в організмі процеси обміну;
  • розвивають координацію і увагу;
  • позбавляють від імпульсивності;
  • тренують витривалість і силу;
  • вчать діяти у колективі;
  • розвивають у дітей справедливість, дисциплінованість, почуття співпереживання, творчі задатки.

Намагайтеся, щоб ігри для дітей 2 років проходили командно. Дитина не повинна грати сам – це швидко йому набридне і принесе мінімум користі. Розважаючись з родичами або друзями, малюк відчуває себе в безпеці, він відчуває емоційний підйом, проявляє доброту і чесність.

Рухливі ігри дуже корисні, як для фізичного, так і емоційного стану дитини. Однак не перестарайтеся – дитина повинна відпочивати. І пам’ятайте, що діти не можуть сконцентрувати увагу на одному занятті більше ніж 15 хвилин. Тому постійно міняйте гри та/або їх сценарії, проявляйте фантазію.

Варіанти рухливих ігор

Розвиваючі активні і рухливі ігри для дітей 2 і 3 років

Існує маса активних розваг з карапузом, якому ледь виповнилося 2-3 рочки. Проявивши лідерські якості і підключивши уяву, Ви зможете створити безліч власних ігор. Ми ж представляємо кілька, на наш погляд, найбільш цікавих і нескладних занять для малюків.

Лісова стежка

«Лісовою стежкою» може стати що завгодно – від довгого шнура до ковдри, згорнутого в кілька разів. «Стежку» потрібно покласти на підлогу і запропонувати дитині пройтися по ній, не збившись зі шляху і не зійшовши з неї.

Скажіть малюкові, що в «лісі» живуть злі звірі, у лапи до яких краще не потрапляти. Для ефекту можна розставити по боках «стежки» м’які іграшки у вигляді тварин. При бажанні і наявності кошики, пограйте з дитиною в імпровізовану «Червону шапочку».

Догонялки

Ігри для дітей 3 років неповноцінні без доганялок. Бігати подобається всім, особливо, якщо додати сюжетну лінію. Можливо, мишка буде тікати від кішки або гномик від Злої королеви. Головне — розподілити ролі так, щоб було весело.

Догонялки з будиночками, в яких можна ховатися – хороший варіант для маленьких діток. На вулиці будиночки малюються за допомогою крейди, а в квартирі будиночки робляться за допомогою підручних матеріалів: подушок, іграшок, килимків і іншого.

Розвиваючі активні і рухливі ігри для дітей 2 і 3 років

Болото

Покладіть на підлогу клапті тканини, альбомні аркуші, частини дитячого килимка або невеликі подушки. Вони послужать «купиною» на «болоті», за яким малюк повинен перебратися до берега. Спочатку він переступає, тримаючи за руку. Потім «купини» ставляться далі один від одного, а дорослий прибирає руку. Тепер дитина зобов’язаний стрибати, мов жаба, щоб дістатися до наступної гри.

М’ячик

Без м’яча неможливо уявити ігри для дітей 2 років. Використовуйте м’ячі будь-якого розміру і матеріалу. Для дому підійдуть невеликі і м’які, для вулиці знадобляться футбольні та інші м’ячі. Котіть, кидайте від грудей, від голови, знизу. Відмінним доповненням стане бессюжетная гра. Наприклад, «їстівне – неїстівне». Малюк відбиває м’ячик, коли Ви вимовляєте продукт, який їсти не можна, і ловити м’яч на съедобном слові. Також можна пограти у футбол. Воротами послужить що завгодно – від дерев’яних паличок до кубиків.

Стрілялка

Намалюйте на ватмані мішень і повісити її на стіну на рівні очей дитини. Запропонуйте кидати в неї маленькі м’ячики, відзначаючи різні потрапляння балами. Це, грубо кажучи, дитяча варіація дартсу.

Боулінг

Можна купити «готовий» дитячий боулінг, а можна просто поставити пластикові пляшки і разом з дитиною кидати в них м’ячиками. З часом у пляшки доливається вода, щоб ускладнити завдання.

Гольф

Якщо іграшкового гольфу ні, це не привід відмовитися від настільки аристократичної забави. Лункою послужить ямка, викопана в землі, м’ячиком – шишка або тенісний м’яч, а палиця стане відмінною заміною клюшке. Лунок можна зробити скільки завгодно – так гра стане тільки цікавішим.

Повітряна кулька

Ігри з повітряними кульками приносять море задоволення. Надуйте близько 20-40 кульок і покладіть їх в ліжечко дитини, влаштувавши басейн з кульками. Тільки не надувайте сильно. Або дозвольте малюкові пострибати на кульці. Якщо хочете заморочити – покладіть в кульки по невеликий іграшці і дозвольте дитині наминати їх, дістаючи іграшки. Ускладните завдання – покладіть кульки у важкодоступні місця. Нехай малюк дістає їх підручними засобами.

Весела зарядка

Імітуйте разом з карапузом різних звіряток: равлика, змію, тигра, гусака, жабу, лелеки, метелика, жирафа, єнота, лисицю і т. д. Краще грати в це з ранку, щоб зарядитися позитивом на весь день. Підключіть фантазію і придумайте кілька казкових істот з якостями різних реальних тварин.

Розвиваючі активні і рухливі ігри для дітей 2 і 3 років

Скакалки в мішках

Дайте дитині стару наволочку і навчіть стрибати в ній по дому. Можна робити це швидкість або обходячи перешкоди у вигляді іграшок, подушок, крісла та іншого.

Сніговик

Зліпіть з дитиною сніговика. Однак у теплу пору року можна зробити це не тільки зі снігу. Підійде глина, пластилін, тісто, пісок і все, що ліпиться. Щоб зробити гру рухомий, покладіть «матеріали» подалі від місця створення сніговика і попросіть малюка приносити їх.

Висновок

Не очікуйте від дитини логіки і здорових рішень. Він не буде грати з вами в рухливі розваги, які потребують серйозної фізичної або розумової підготовки. Пам’ятайте, що в 2-3 рочки дитя вже все розуміє, але не може грати з батьками на одному рівні.

Під час розваг співайте вигадані пісеньки, розповідайте віршики та казки. Це зробить ігри ще цікавіше і веселіше, а також додасть в лексикон малюка безліч нових слів.