Розвиваючі ігри для дітей 2 років і старше

ігри для дітей до 2 років – це цікаві і повчальні завдання, вирішення яких має сприяти розвитку пам’яті, уяви, уваги у дитини.

До дворічного віку дитина вже свідомо підходить до виконання запропонованих батьком завдань з задоволенням стає активним учасником гри, швидко освоює нові знання. Це найкращий час, щоб в ненав’язливій ігровій формі навчати дитину, не перевантажуючи його.

Ігри для дволіток та їх особливості

Розвиваючі ігри для дітей 2 років і старше

Розвиваючі ігри для дітей до 2 років повинні мати для малюка цікавий сюжет. Якщо це хлопчик і він любить машинки, підберіть онлайн сюжети автомобільної тематики. Якщо Ви побоюєтеся, що дитина буде відволікатися від освітнього процесу на яскраві картинки, грати можна в універсальні ігри.

Для дітей в 2 роки відмінно підходять такі типи ігор:

 • пазли (з декількох блоків потрібно зібрати єдину картинку);
 • онлайн розмальовки (необхідно кожен колір з дитиною промовляти і обговорювати);
 • виключення третього (дитячі шаради, де пропонується три картинки, одна з яких не поєднується з іншими за певною ознакою);
 • знайти захований об’єкт (цікаві ігри для самих маленьких);
 • зіставлення тварин і їх звуків (корова – му, собака – гав, і т. д);
 • сортувальники (із запропонованих предметів вибрати їстівне і неїстівне, гаряче і холодне, літні речі і зимові);
 • знайти тінь (пропонуються з однієї частини сторінки предмети, а з іншого – їх тіні, малюк повинен правильно з’єднати всі композиції);
 • онлайн (порахувати кількість метеликів, собачок, машинок, м’ячів та ін);
  вивчення кольорів (пропонуються барвисті сюжетні картинки і малюк повинен на них знайти, наприклад, червоне кільце, білу зірочку і т. д);
 • вивчення причинно-наслідкових зв’язків (включили вимикач – загорілася лампочка, випав сніг – стало холодно);
 • лабіринти (учасник повинен вивести із лабіринту улюбленого героя – гра розвиває уважність та посидючість);
 • схеми для повторення узору (наприклад, намальована чашка, а на ній куля, учасник повинен зробити таку ж композиції самостійно).

Щоб гра була в радість

Розвиваючі ігри для дітей 2 років і старше

Гра – важлива частина виховного та навчального процесів, але це розуміє батько, а не дитина. Для нього це – приємне проведення часу. Грати з малюком в дитячі розвиваючі ігри потрібно тоді, коли він перебуває в гарному настрої і погоджується прийняти участь у дії. Не варто змушувати малюка грати в те, що корисно, але йому не цікаво – в такій ситуації добитися взаєморозуміння з немовлям не вдасться, а контакт між Вами й ним буде втрачено.

Батько для малюка – провідник у світ нових для нього знань. Покажіть дитині, як грати в запропоновану гру, зацікавте його, дайте йому можливість самостійно випробувати її. Якщо мова йде про онлайн завданнях, дозвольте дитині самому натискати на клавішу мишки, переміщати курсор або водити пальчиком по екрану планшета. Заохочуйте правильні рішення сина (дочки) і делікатно, але наполегливо, виправляйте помилки.

Будьте готові до того, що дитина може не сприйняти запропоновану Вами гру і грати в неї з ним зможете недовго. Онлайн ігри зазвичай краще завойовують увагу дітей, але довго в них грати не рекомендується: очі дитини швидко втомлюються від мерехтіння на екрані, знижується уважність, втома проявляється у формі плачу або агресії.

Для дітей в 2 роки важлива присутність батьків поруч, його участь у спільній грі. Малюк напевно із задоволенням буде грати у гру з мамою і татом, але відмовиться від неї ж при одиночному участю. Роль батьків у цьому процесі – познайомити малюка і навчити новим знанням, але не придушувати його самостійність і бажання проявити себе. Під час гри з дитиною не намагайтеся непомітно для нього займатися своїми справами – хоч і короткий час, але приділіть його розвитку свого малюка.

Ігри на розвиток пам’яті

Розвиваючі ігри для дітей 2 років і старше

Будь-який лікар підтвердить, що тренувати пам’ять потрібно в будь-якому віці. Для дітей ця догма також актуальна. Якщо з раннього віку навчити дитину розвивати свою пам’ять, надалі йому буде легше вчити вірші в саду або школі. Крім того, такі навички корисні і в побуті.

У два роки діти дуже активні, при цьому швидко можуть вбирати великі обсяги інформації. Для розвитку пам’яті можна використовувати наступні варіанти ігор для самих маленьких:

 • міняються місцями геометричні фігури і дитина повинна відтворити первісне їх положення (спочатку можна використовувати 3-4 елемента, потім ускладнювати завдання і пропонувати вже більше фігур; грати можна і в онлайн режимі);
 • з дітьми в два роки вже можна розучувати вірші: для самих маленьких вибирайте зрозумілі і прості тексти, малюк повинен знати значення кожного слова, декламируйте вірші самі з виразом і відповідною інтонацією; в ігровій формі зручно вчити вірші онлайн: завантажити такі ігри можна в інтернеті, в них присутні барвисті картинки, музичний супровід, діти з таких посібників більш охоче запам’ятовують рими;
 • необхідно знайти відмінності в двох схожих картинках: у класичному вигляді ця гра на уважність, але якщо одну з карток прибрати, після того як дитина вивчить її, то гра стає складніше і сприяє розвитку пам’яті;
 • «хованки»: розташуйте в ряд кілька іграшок, потім непомітно для дитини приберіть одну і запропонуйте йому згадати, хто стояв на даному місці; замість іграшок можна використовувати картинки, краще вибирати елементи одного розміру, так як великі деталі запам’ятовуються апріорі краще, а маленькі – погано.

Розвиваючі онлайн-ігри для найменших – відмінне посібник для молодих батьків. Контролюйте час, який дитина проводить перед екраном, критично ставитеся до підбору ігор та грайте разом з дитиною! Якщо електронні кубики іграшки частково можуть замінити звичайні кубики, то живе спілкування з батьками не замінить ніякий сучасний гаджет.