Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

У вашій родині, нарешті, з’явився такий довгоочікуваний малюк. І батьки, як правило, відразу ж намагаються купити йому масу всіляких іграшок, не задаючись питаннями: а чи потрібні вони в такій кількості і яка від них взагалі користь.

До чого весь цей монолог? Справа в тому, що іграшка повинна не тільки радувати дитини, але і нести в собі певний сенс, то є ще й навчати якимось навичкам. До цього розряду належать розвиваючий килимок.

Щоб по достоїнству оцінити, що дає таке, на перший погляд, винахід, зауважте, дорослої людини, дитини, необхідно з’ясувати всі переваги даної конструкції.

Іграшка, яка не має недоліків

Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

Таке формулювання дана не випадково. Справа в тому, що розвиваючий килимок дійсно практично не має ніяких мінусів. Є лише один недолік, який меркне на тлі всіх його позитивних сторін. Це його ціна. Але, таку проблему вирішити можна. І про це ми поговоримо трохи пізніше.

А тепер доводи на користь розвиваючого килимка:

 • Позитивно впливає на координацію дрібної моторики. Конструкція виробу така, що на ній можна помістити масу брязкалець, дрібних яскравих предметів. Для дітей таке рішення – можливість доторкнутися своїми пальчиками той чи інший об’єкт. Часом доводиться навіть тягнуться за найбільш вподобаний іграшкою, тим самим здійснюючи нові для себе руху. Згодом вони набудуть більш впевнений характер, тим самим ваш малюк швидше перейде на новий рівень розвитку. Зверніть увагу на те, що подібне відбувається без особливих зусиль з вашого боку.
 • Допомагає розвивати у дітей цветовосприятие. Всі розвиваючі килимки мають яскраву забарвлення. Таке рішення було прийнято дитячими психологами далеко неспроста. Малюк концентрує свою увагу на яскравих плямах, вдивляється в різні відтінки, а на рівні підсвідомості у ці хвилини формується навик кольоросприйняття. Надалі дитині буде значно легше навчиться розпізнавати кольори і їх відтінки.
 • Генерує соціальні навички і розвиває первісну мову природним шляхом. Коли малюк буде захоплений різними предметами, що знаходяться на килимку, він починає потихеньку лепетати, тобто вимовляти свої перші звуки. Причому робить він це самостійно. Можливо, його поки ще не сформувалися слова звернені до іграшок. А може, до самого процесу їх вивчення. Все це не так важливо, в порівнянні з тим, що розвиток дитини відбувається без яких-небудь примусових втручань з боку батьків.
 • Четверте і останнє перевагу, що робить розвиваючий килимок незамінною забавкою. Це додаткові години та хвилини, які молода мама може присвятити собі чи якимось важливим заходам. Погодьтеся, цей факт багато вирішує. Сьогодні вільний час – дефіцит, який важко дістати з-під поли. У молодої мами вільного часу просто не може бути. Так от, розвиваючий килимок дає таку безцінну можливість.
 • Ну, що ще залишилися якісь сумніви? Мабуть, аргументи наявності. Тепер лише залишається вибрати той килимок, який буде відповідати потребам вашого малюка. І опис нині існуючих виробів слід почати безпосередньо з самих конструкцій. Лише потім перейти до вікових категорій.

  Модель моделі ворожнечу

  Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

   

  Не думайте, що, прийшовши в магазин, зможете звільнитися покупкою першого ліпшого варіанту. Продавець-консультант надасть вашій увазі наступні моделі:

  • Універсальний розвиваючий килимок – користується найбільшою популярністю. В принципі, все видно вже з назви. Але, все одно необхідно висвітлити деякі моменти. Конструкція такого роду дозволяє користуватися нею дуже тривалий час. Це свого роду килимок-трансформер, який росте і розвивається разом з вашою дитиною. Спочатку він має невеликі розміри, з розташованими по краях бортиками. Потім, за необхідності, його можна перетворити на маленький будиночок, піднявши всі ті ж бортики. Ось ваша дитина вже повзає, і завдання розширити йому простір. Універсальний килимок це дозволяє. Головне – не забувайте вчасно розміщувати нові ігрові елементи відповідно до віку дитини.
  • Дитячі розвиваючі килими у вигляді сумки. Їх легко перетворити в зручне сумочку, яку ви без проблем зможете взяти з собою на прийом до лікаря або вирушаючи в гості. Більш того, вона не буде тягарем. Таку сумочку можна повісити на ручку прогулянкової коляски і сміливо йти по своїх справах. Для малюка – це можливість зайняти себе звичною справою. Для вас – приємно скоротати час.
  • Двосторонні розвиваючі килими. В даному випадку малюнок наноситься на обидві сторони. І якщо одна з них набридла вашому чаду, то килим завжди можна перевернути. І у малюка вже будуть нові враження та емоції. Його зацікавленість прийме новий оборот. А час примх настане не скоро, бо як дитині чекають нові відкриття.
  • Килими для розвитку у вигляді пазлів. Цікаве і захоплююче рішення, завдяки якому поширюються пізнання. Тут наголос робиться на розвиток просторового мислення та геометричної асоціації. Такі іграшки підходять для дітей більш старшого віку. Як ви самі розумієте, до року їх застосовувати недоцільно. Завдання ставляться завжди різні, як за складністю, так і рівнем мислення.

  Ось тепер у вас є уявлення про існуючі нині на ринку варіантів розвиваючих килимків. А зараз переходимо до вікових категорій.

  Перша іграшка вашого малюка

  Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

  На розвиваючому килимку вказується вік від самого народження. Але, поміркуйте самі, чи треба укладати таку крихітку на настільки корисну рогожу, ледь малюк побачив цей світ. Відповідь однозначна – ні.

  Перший місяць – це свого роду стрес для дитини. Все навколо незвично, немає відчуття постійного тепла і захищеності. Які іграшки можуть вплинути на розвиток малюка в цей час? Так, власне ніякі.

  Йому необхідно адаптуватися, звикнути зі своїм новим становищем. І лише через місяць крихітку можна укласти на розвиваючий килимок.

  Вибір слід зробити на користь невеликих розмірів, спокійних і м’яких тонів.

  Важливо, щоб конструкція була оснащена захисними бортиками і спеціальними дугами, на які ви будете кріпити різні дрібні іграшки, бажано видають якісь звуки, якщо до них доторкнутися.

  У такому випадку у малюка виникає зацікавленість, а вчинені ним рухи стають більш точними.

  Ближче до трьох місяців дитина вже впевненіше перевертається на живіт. Це означає, що його можливості значно збільшилися. Тут варто згадати про маленьку подушечці, яка досить часто йде в комплекті до розвиваючого килимка.

  Щоб дитині було чим зайнятися, дайте йому цей аксесуар. А саме, розташовуйте таким чином, щоб малюк зміг розглянути всі розташовані на подушці предмети.

  Хитрість полягає в тому, що йому доведеться підніматися на своїх маленьких ручках, тим самим зміцнюючи скелетну мускулатуру. А це суттєвий плюс у розвитку дитини.

  Неминучі зміни

  Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

  Малюк росте. І ось він вже намагається повзати. Нехай не завжди вдало, проте бортики розвиваючого килимка для нього вже не перешкода. Для того, щоб у дитини була зайнятість, варто розширити межі килима.

  І це ще далеко не все. Тепер він дослідник. Відповідно малюнки, розташовані на килимі, повинні бути більш складними і відрізнятися барвистим виконанням.

  А для активних дітей оптимальним варіантом будуть двосторонні килими. Досить просто перевернути виріб, і нове дослідження гарантує вам кілька годин свободи.

  Не забувайте про те, що діти до року схильні до високої травмоопасності. Творці настільки дивної іграшки не випустили з уваги і цю проблему. Звичайно, ціна відіграє чималу роль. Але буде набагато краще, якщо модель придбаного килимка відрізняється високим ступенем шумоізоляції. Перевагу слід віддати таких виробів, матеріал яких пройшов сертифікацію по гігієнічності. Важливе значення має і вологостійкість.

  У цьому аспекті залишається додати лише кілька слів щодо килимків-пазлів. У середньому оптимальний вік для такої іграшки – це три роки і далі. Але, як відомо, однакових людей не буває. Дане судження справедливо і щодо дітей.

  Якщо ви бачите, що ваша дитина розвивається швидше, ніж його однолітки, то можна сміливо купувати таку модель.

  Творчість ще ніхто не відміняв

  Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

  Як відомо, купити можна все. Були б гроші. А якщо коштів недостатньо для придбання такої іграшки? Повірте, відмовлятися від такого важливого інструменту, який грає не останню роль у розвитку дитини, не варто. Все у ваших руках.

  Розбудіть свою фантазію, візьміть все необхідне, і вперед. Дійте. Створіть шедевр для свого дослідника своїми руками.

  Перше, що необхідно зробити, — це розробити проект майбутнього виробу. Спочатку в голові. А потім перенести на папір. При цьому не забувайте про вік. Адже в пріоритеті виступають дитячі потреби.

  Використовуйте інформацію, представлену вище. Якщо дитина не досягла ще одного року, то і конструкція не повинна відрізнятися великою складністю. Акцент необхідно зробити на барвистість вироби.

  Наступний етап – вивчення різних видів фурнітури і якості тканин. Визначтеся з тим, щоб ви хотіли використовувати в даному проекті і з’єднати воєдино з доречністю всіх елементів.

  Головне, щоб всі вибрані вами тканини були не тільки гарними, але і м’якими на дотик, при цьому досить щільними і нековзними. А фурнітура не мала гострих кутів і ребер жорсткості.

  Втілюємо ідею в життя своїми руками

  Розвиваючий килимок для дітей, кращий помічник у розвитку

  Отже, викрійка зроблена, матеріали підібрані, все добре отутюжено і розсортовані по колірній гамі. Всю роботу можна розділити на дві основні частини.

  Перша – автоматизована, тобто вам буде потрібно швейна машина, для того щоб з’єднати воєдино всі великі частини. Друга – механічна. На цьому етапі ви своїми руками закріпіть всі дрібні деталі. Ця частина роботи більш копітка і займе чимало часу.

  Перший етап можна розбити ще на кілька частин:

 • Створення своїми руками основи. Верхня її частина виконується з однотонної щільної тканини світлих відтінків. Нижня – з нековзною щільної матерії. Якщо у вашій квартирі не досить тепла, необхідно зробити прошарок з декількох шарів синтепону або будь-якого іншого наповнювача.
 • Додавання фону. Він монтується з досить великих шматків тканини, які можна кроїти безпосередньо на самому виробі. В якості фону, як правило, виступає ліс, річка, поле, небо. Загалом, все те, на що здатна ваша фантазія в розумних межах. Потім за допомогою шпильок зафіксуйте своїми руками всі наявні елементи і переходьте до наступної частини.
 • Безпосереднє виготовлення всіх елементів. Процедура досить трудомістка і вимагає від вас максимальної концентрації. Елементи можуть бути рухомими за рахунок липучки, наприклад. Або з жорсткою фіксацією. В якості прикладу розглянемо метелика. Її тулуб необхідно своїми руками пришити на вибране місце. А крила залишаться не зафіксованими.
 • Накладення всіх елементів на фон. Зробити це необхідно згідно вашої початковим задумом. Але, ніхто вас не заругает, якщо в процесі роботи з’явилися нові ідеї.
 • З’єднання дрібних деталей з основою. Частину з них можна пристрочивши на машинці. Але, більшість елементів доведеться своїми руками пришити до вибраних точках. Нитки за розміром і кольором необхідно підібрати заздалегідь.
 • Виконання ручної роботи. Своїми руками з певною послідовністю пришийте всю підготовлену раніше фурнітуру. Це, мабуть, найважча частина роботи. Але вона того варта. Пам’ятайте, що зараз ви створюєте своїми руками не тільки шедевр, який буде єдиним у всьому світі. Але, і чудову іграшку для свого малюка.
 • Не забувайте про те, що безпека дитини насамперед. Завжди стежте за надійним кріпленням фурнітури, так як в процесі гри дитина може відірвати ту чи іншу деталь і негайно відправити її в рот.

  А в цілому хочеться додати лише одне. Така іграшка схожа на живому організму. Вона змінюється по мірі росту вашої дитини. А якою їй бути на наступному етапі, вирішуєте виключно ви і ваш малюк.