Рубінове весілля – свято красивою і довгого подружнього життя, адже вона відзначається, коли пара проживе в шлюбі цілих 40 років! За таке досягнення і медаль можна видати. Свято справжніх почуттів, які любляча пара змогла зберегти, незважаючи на життєві труднощі, обов’язково варто відзначити!

Що приховує назву весілля? Чому рубін?

Через 40 років після одруження чоловіка і дружину вітають з рубіновою весіллям, але чому саме рубін?

Рубін є дорогоцінним каменем червоного кольору, прозорою різновидом корунду. Цей камінь займає друге місце за цінності після алмазу.

Завдяки правильній обробці він стає дуже красивим і використовується в різноманітних прикрасах.

З сімейними відносинами відбувається все майже так само: вони шліфуються прожитими роками і згодом стає тільки міцніше. Завдяки цьому вони витримують численні удари долі. Спільний душевна праця подружжя, як камінь корунду, сточує їх взаємини, підвищуючи ступінь взаємоповаги і все більше зближуючи двох різних людей. Через роки любов не тільки не згасає, але і основа спалахує яскравим вогнем рубіна, перетворюючись в неповторну цінність. Тому не дивно, що за таке досягнення подружжю належить справжня медаль.

Любов, яка досягла рубіновою весілля, асоціюється з теплими кольорами – це червоні губи, червоне серце, рожеві мрії і темно-вишневі троянди… Все це злилося в один камінь – рубін.

Традиції рубіновою весілля

Рубінове річниця весілля 40 років святкується дуже цікаво. За старовинною традицією подружжя, які прожили в шлюбі 40 років, мають змінити свої звичні обручки на ті, які прикрашені рубіном. Старі кільця необхідно покласти в скриньку. Вони пролежать там стільки, скільки потрібно, а точніше, доки онуки не зберуться одружитися (їм на весіллі вони і стануть в нагоді).

Рубінове весілля святкується в колі близьких родичів, друзів і знайомих. За довгі роки подружнього життя вже встигли вирости діти і з’явитися онуки. Свято є чудовою можливістю зібрати рідних людей за одним столом.

Як відзначити ювілей рубіновою весілля?

При плануванні свята важливо врахувати, як буде виглядати приміщення, де зберуться винуватці торжества і гості. Зал, в якому святкуватиметься ювілей, потрібно оформити в червоному кольорі. Це можуть бути штори з червоними або рожевими квітами, красиві скатертини з візерунком з червоних троянд, вази з червоними квітами або зеленими гілочками з червоними ягодами (вишня, малина, шипшина). Також можна розвісити в приміщенні червоні повітряні кульки у формі серця, бантики, червоні паперові гірлянди та серпантин. Зустрічаючи гостей, можна включити і відому пісню «Рубінове весілля» групи «Едельвейс».

Кожному гостю можна видати невелику медаль-«рубін», виконану з червоною блискучою папери. На них можна написати імена гостей. Дуже красиво на рубіновою весіллі виглядає святкова ярмаркова карусель, коли до люстрі прив’язують червоні стрічки і закріплюють їх на меблях або стінах по колу. Всі сидять за столом виявляються під своєрідним шатром. У такій обстановці дуже приємно вимовляти тости і поздоровлення з рубіновою весіллям. Можна привітати подружжя з цим днем і під пісні «Едельвейс».

Як виглядає святковий стіл

Стіл на весільний ювілей 40 років являє собою буйство червоних відтінків. Яскрава скатертина, посуд з квіткової та ягідної розписом і серветки в червоних відтінках. З алкоголю повинно переважати червоне вино, адже воно співвідноситься з червоним кольором рубіна. Вино краще вибрати хорошої якості і з натуральним складом, щоб не вплинути негативно на самопочуття гостей. Червоне вино повинно мати червоний, фіолетовий, гранатовий або рубіновий колір. Доречним буде і вино домашнього приготування, наприклад, виноградне, малинове, вишневе, крыжовниковое і т. п.

Обов’язково повинен бути торт на рубінове весілля. Найкраще прикрасити його свіжими червоними ягодами або ж квіточками, виконаними з крему червоного кольору. Крім основного ласощі, як десерт підійде червоний мармелад і цукерки. На стіл можна поставити і свіжі ягоди у вазочках, компоти, настоянки, журавлинний морс.

Ювілей може вести запрошений тамада, але можна попросити це зробити і кого-небудь з своїх. Сценарій краще заздалегідь обговорити з винуватцями торжества, щоб під час свята не виникало незручних моментів. Підбираючи музику, зверніть увагу на пісні групи «Едельвейс» — вони відмінно підійдуть як привітань з цим днем.

Подарунки на весільний ювілей 40 років

Скільки часу прожито разом! За 40 років подружнього життя чоловік і дружина прекрасно вивчили один одного та знають свої бажання та мрії. Але ось знайомим і друзям деколи складно підібрати подарунки на таке свято.

Привітати з святковим днем ювілярів можна за допомогою будь-якої речі, прикрашеної рубіном. Це може бути скринька, сережки, предмети інтер’єру. Занадто дорого? Можна замінити натуральний рубін штучним: такий подарунок буде коштувати дешевше. До презенту потрібно обов’язково підібрати та букет червоних квітів. Рубінове річниця не повинна пройти без величезної кількості букетів! Ще часто дарують подружжю зроблену власноруч медаль з цифрою 40. Медаль повинна бути великою і обов’язково мати елементи червоного кольору.

Так як це сорокова річниця весілля, можна вручити ювілярам сорок пляшок червоного вина або таку ж кількість пар шкарпеток, рушників, серветок і т. п. Пісня «Рубінове весілля» Едельвейс теж стане відмінним подарунком подружжю, якщо вона буде звучати, коли гості будуть вітати винуватців торжества.

Безсумнівно, прекрасний подарунок – фотоісторія. З фотографій, зібраних за сорок років подружнього життя, можна скласти фільм і додати в нього пісні «Едельвейс» та інших музикантів. Подружжя напевно будуть приємно вражені таким незвичайним подарунком. Не прийнято поздоровляти з рубіновою весіллям такими подарунками, як постільна білизна та одяг.

Вітаючи з днем рубіновою весілля подружжя, нагадайте їм, що вони разом прожили довге життя, в якій було і погане, і хороше. Але зараз у них є їх люблячий союз, який вони повинні берегти до наступних роковин весілля!