Як правило, в стаціонарних гаражах відсутня система опалення. Але достатньо провести в неопалюваному приміщенні кілька годин в холодний сезон, і відразу задумаєшся, як же його обігрівати. Але вихід є, і необов’язково купувати дорогий прилад в магазині, його легко можна зробити своїми руками.

Підготовка матеріалів та інструментів

Зміст статті

  • Підготовка матеріалів та інструментів
  • Принцип роботи і схема
  • Збірка і перевірка працездатності

Саморобний обігрівач для гаража – дійсно бюджетний варіант, особливо якщо використовувати для виготовлення матеріали, взяті, так би мовити, в господарстві. Але навіть при купівлі необхідних елементів вам вдасться заощадити.

Головне, забезпечити безпеку при використанні обігрівача для гаража своїми руками. Тому споруджуємо нескладну зрозумілу конструкцію. Найбільш відповідає всього вищепереліченого масляний варіант обігрівача.

Він цілком відповідає критеріям безпеки та ефективності і при цьому компактний і не займає багато місця. Як зробити обігрівач в гараж своїми руками? Отже, для процесу виготовлення знадобиться наступний набір:

  • Радіатор або секційна батарея;
  • ТЕН;
  • Помпа невеликої потужності;
  • Інструменти (дриль, свердла, зварювальний апарат, електроди).

Важливо! При виборі ТЕН звертайте увагу на потужність. Для невеликого гаража цілком достатньо 1-3 кВт. При цьому напруга підходить стандартне — 220 вольт.

Ну і, звичайно, потрібно чисте і бавовняне масло. Воно необхідне в кількості 85% від обсягу радіатори (батареї). Інше місце необхідно для повітря.

Принцип роботи і схема

Саморобні обігрівачі для гаража підключаються до мережі обладнання паралельно. Закріпити на конструкції слід і термостат.

Схема роботи проста: ТЕН нагріває масло, потім починається конвекційне рух потоків. Тепло перерозподіляється всередині батареї рівномірно. І, таким чином, поступово прогріває повітря в приміщенні.

Збірка і перевірка працездатності

Якщо була взята стара батарея, її необхідно прочистити. Якщо батареї немає в наявності, її можна зварити самостійно із сталевих труб.

У нижньому патрубку батареї монтуємо ТЕН, отвір для нього робиться болгаркою, а потім він кріпиться болтами. Але також необхідно залишити місце і під помпу. Обидва ці елементи не повинні стикатися один з одним.

Встановити конструкцію рекомендується на мобільний (має коліщата) підставку. Її можна зібрати, використовуючи сталеві куточки, швелери і т. д.

Коли конструкція готова, залишається перевірити герметичність і залити масло. Перед першим запуском бажано апарат заземлити.

Масляний регулятор, зібраний власними руками, стане ефективним обігрівачем для гаража. Єдиний його недолік — велике споживання електрики.