Всі діти люблять відзначати свої Дні народження і друзів: подарунки, розваги, багато ласощів на столі дуже радують маленьких веселунів. Завдання дорослих: придумати такий сценарій дня народження для дітей, щоб ніщо не затьмарило святкового настрою. Їм на допомогу — власна уява і фантазія дитини, який теж може брати активну участь у підготовці вечірки.

День народження для самих маленьких

Мамі і татові догляд за новонародженою дитиною подає чимало клопоту. Але і приводів для радості залишається чимало. Малюк швидко росте і міцніє на очах, і коли йому виповнюється цілий рік, чому б не влаштувати з цієї нагоди вечірку?

Сюжет свята повинен бути розрахований на короткий час, так як малюк швидко стомиться, так і присутність великої кількості людей навколо йому не сподобається. Влаштовувати якісь активні забави або конкурси для маленького чоловічка поки зарано, а ось придумати веселу святкову фото-сесію, знімки з якої збережуться потім на все життя, можна. Фантазія і, можливо, поради професійних стилістів і фотографів допоможуть вам підібрати цікаві різноманітні амплуа для вашого чада.

День народження для дитини, що підросла

Йде рік за годиком, і ось малюк вже досить міцно стоїть на ногах, активно грає і вчиться не тільки говорити, але й читати. Сценарій дитячого дня народження потрібен цікавий, але такий, щоб дитина зі своїми гостями не стомилися і не раскапризничались.

Необхідно часто міняти рухливі розваги і відпочинок. Під час перерв, коли діти сядуть за столом, можна показати їм якесь уявлення.

Театр тіней

Ця забава, організована дорослими, доведеться за смаком маленького іменинника та його гостей. Потрібно лише гарний білий екран, прожектор (сильна лампа) та артистизм учасників вистави. Дітям можна розповісти будь-яку казку, супроводжуючи її діями фігурок на екрані.

Фокуси

Щоб розважити малюків, можна показати їм кілька простих фокусів.

Світна газована вода

Лимонад Mountain Dew може вступати в хімічну реакцію із звичайною харчовою содою і перекисом водню, що супроводжується яскравим свіченням. Для фокуса необхідно залишити трохи напою на дні пляшки. В нього додати чайну ложку соди і три чайні ложки перекису. Суміш струсити. Лимонад повинен почати світитися. Дотримуйтеся обережності і не підпускайте дітей близько до рідини.

Слухняна гудзик

Потрібен склянку сильно газованої води і легка ґудзик. Ведучий опускає гудзик на дно склянки і починає виконувати магічні паси, наказуючи гудзику рухатися вгору до його руці. Після того, як пуговка підніметься, фокусник просить її вирушати назад вниз. Ніякої складності у фокусі немає, ґудзик піднімається за рахунок того, що навколо неї збираються бульбашки вуглекислого газу, і опускається, коли пухирці лопаються.

Котушки

В руках ведучого чорна котушка з нитками і біла котушка без ниток. Він закриває руки і наказує нитками перебігти з однієї котушки на іншу. Відкриває руки і — о диво — тепер біла котушка з нитками, а чорна — без. Секрет простий: кожна котушка має чорну і білу сторону. Якщо непомітно перевернути їх, то вийде враження, що нитки з одного «втекли» на іншу.

Щоб гості на вечірці не занудьгували, потрібно періодично влаштовувати з ними короткі рухливі конкурси.

Черепашки

Кожному учаснику видається за великим тазика. Треба встати на коліна, перевернути тазик, щоб вийшло як панцир черепашки, і швидко повзти наввипередки з іншими дітьми до фінішу.

Повтори рух

Перший учасник придумує рух і передає естафету іншому. Наступний дитина повторює рух попереднього і додає своє власне. Останньому в естафеті дістається найскладніше завдання — повторити рухи всіх попередніх гостей. Можна зробити так, щоб дорослі, теж беруть участь у грі, вступали в неї останніми і брали на себе найскладнішу функцію.

Що ти робив рік тому?

Це конкурс-розвага на вміння пригадувати події. Імениннику і його друзям задаються питання, що відбувалося в їх життя рік тому. Винуватець торжества, зрозуміло, святкував попередній День народження. Але чи пам’ятає він подробиці: що йому подарували, який був іменинний торт? А що робили інші маленькі гості?

День народження для школяра

Сценарій дитячого дня народження буде включати велика кількість конкурсів та ігор на кмітливість, адже маленькі школярі так люблять продемонструвати оточуючим, як багато вони знають! В якості призів підійдуть не тільки ласощі, але і корисні для навчання речі — канцелярські приналежності, маленькі книжки, блокноти, зошити тощо

Загадки

Традиційно дітям на День народження пропонують вгадувати хитрі загадки. Найбільш активні та кмітливі обов’язково отримають нагороди.

  • «Що завжди звучить неправильно?» Відповідь: «Невірно».
  • «На що можна відповісти «так», не збрехавши?» Відповідь: «На запитання «Ти спиш?»»
  • «Водій їхав при вимкненому світлі в салоні автомобіля і погашених фарах. Дорогу не освітлювали ліхтарі, так і місяця теж не було. Раптом дорогу йому став переходити чорний кошеня. Водій встиг загальмувати, і кошеня благополучно перебрався на другу сторону. Як це можливо?» Відповідь: «Справа була вдень».
  • «Подорожує по світу і залишається в одному кутку?» Відповідь: «Марка на конверті».
  • «Стояли дві берези. На першій росло 10 вишень, на другий — 5. Прийшла Маша і зірвала 4 вишні. Скільки ягід залишилося на першому і на другому деревах?» Відповідь: «насправді, на березах не ростуть вишні».
  • «Позавчора Міші був 1 рік, а на наступний рік виповниться 4. Як це?» Відповідь: «День народження Михайлика 31 грудня.»

Їстівне — неїстівне

Відому всім гру можна перетворити на цікавий конкурс для школярів, якщо включити в список званих предметів нові поняття, які хлопці встигли вивчити. Наприклад, говорите назви різних тварин, які проходять на уроках природознавства.

Розповісти казку

Всі діти люблять казки. Але от час, коли книжки на ніч читали батьки, пішло в минуле. Тепер сам дитина може виступити в ролі оповідача. Учасникам конкурсу лунають завдання — відтворити сюжети різних відомих казкових історій. При цьому, щоб вийшло цікаво, просять змінити трохи казку, так, наприклад, як якщо б Червона Шапочка була нашою сучасниці, або розповідь про трьох поросят просять перетворити в дитячий детектив.

Без руху на Дні народження не обійтися. Дітям молодшого шкільного віку корисно розвивати координацію рухів, тому можна запропонувати їм ігри на спритність.

Нагодуй друга

Дуже смачний конкурс. Учасники діляться на пари, і кожній парі видається ласощі (пиріг, морозиво, фруктовий салат) і столові предмети. Потрібно лівою рукою (лівою — правою) годувати партнера.

Боулінг

Учасники діляться на групи. З пластикових пляшок (для стійкості можна налити на дно кожної трохи води) для кожної команди вибудовується лінія з кеглів. На швидкість учасники намагаються збити якомога більшу кількість пляшок з своєї лінії м’ячем. За кожну збиту кеглю команда отримує бали. Після кидка дитина повинна швидко підбігти до лінії і заново вибудувати пляшки в ряд.

Хвостики

Діти діляться по парах. Кожному вішається на пояс стрічка зі звисаючим ззаду кінцем. Партнери змагаються, хто швидше схопить за «хвостик» іншого, не давши схопити свій власний. Перемагає більш швидкий і спритний.

День народження влітку

Якщо свято припадає на літній період, сценарій дитячого дня народження повинен включати багато розваг на відкритому повітрі. Краще заздалегідь звіритися з прогнозом погоди і влаштувати вечірку на той день, коли на вулиці тепло і сонячно.

Сюжет Дня народження, крім смачного застілля, яке обов’язково урізноманітнити великою кількістю страв зі свіжих овочів і фруктів, лимонадів та морозива, повинен включати багато рухливих ігор.

Біг парами

Учасники в парі стають один до одного спинами і беруться за руки. Необхідно в такому вигляді пробігти від старту до фінішу і назад. Смачний сюрприз отримує сама швидка і спритна пара.

Пошук скарбів

День народження на відкритому повітрі має ту перевагу, що ви не обмежені чотирма стінами. Цей факт можна використовувати, наприклад, для організації гри з пошуку «скарбу». Всю вечірку діти будуть знаходити фрагменти карти, які потрібно розшифрувати, щоб отримати координати місця, де заховано «скарб». Сюрприз може являти собою, наприклад, скринька, набитий шоколадками, розрахованими на всіх учасників Дня народження.

Мотузковий лабіринт

З мотузок, натягнутих між деревами, можна спорудити велику павутину, через яку діти повинні будуть пролізти. Можна зробити завдання цікавіше, повісивши дзвіночки. Учасники повинні прагнути не торкатися мотузок, щоб дзвони не дзвонили.

Сюжети для Дня народження

Для того, щоб свято вийшло яскравим, можна вплести основні конкурси та розваги в захоплюючий сюжет, в якому гості на Дні народження стануть головними учасниками.

Популярні сюжети

Острів скарбів

Всі гості — пірати на судні. Ведучий — капітан корабля. В оформленні святкового приміщення використовуються вирізані з паперу яскраві тропічні квіти, ліани, мотузки.

Гаррі Поттер

Іменинник і його гості — учні казкового Хогвартса, а ведучі — їх викладачі. Всім видаються гострі капелюхи і накидки-мантії. Не забудьте про чарівних паличках.

Веселий зоопарк

Всі діти приходять в костюмі якого-небудь тварини.

Фантастичний

Можна уявити, що події Дня народження відбуваються на іншій планеті. Кожна дитина вільний у виборі способу будь-фантастичної істоти. Дорослі — команда вчених-дослідників, які висадилися на планеті для знайомства з місцевими жителями.