Організація заходів для дітей має свою специфіку. Щоб сценарій дитячого свята був цікавий аудиторії та учасники дійства не занудьгували на торжестві, організаторам треба враховувати цілий ряд нюансів. Отже, як провести веселий і цікавий свято для дітей?

Тема

Якщо тематичні вечірки для дорослих скоріше виключення з правил, то вибір теми для дитячого заходу — основне завдання і складність одночасно. Найчастіше в якості сюжету вибирається сценарій відомої казки або мультфільму. Вибір теми заходу може бути пов’язаний і з захопленнями дітей, якщо збирається група, яку об’єднують, наприклад, спільне відвідування спортивних секцій або гуртків.

У грамотно організованому заході тема повинна бути відображена не тільки в сюжеті сценарію, але і в декораціях, музичному супроводі. Щоб вдалося все замальовки гармонійно зв’язати в єдину схему, спочатку необхідно визначитися з тематикою свята і вже від цього елемента будувати всю програму. Важливо вибрати таку тему урочистості, яка буде цікава всім запрошеним, тому організатор повинен мати уявлення про аудиторію, з якою доведеться працювати.

Антураж

Для декорації дитячих заходів відмінно підійдуть повітряні кулі та композиції з них. Якщо мається на увазі солодкий стіл, його можна ефектно прикрасити пластикової або паперовій посудом з тематичним декором. Діти люблять подарунки, тому варто подбати про те, щоб була така можливість подарувати кожному запрошеному невеличкий презент.

Оригінальним і цікавим декором, який прикрашає всі сценарії дитячих свят є піньята.Це об’ємна фігура (зазвичай у формі мульт персонажа), всередині якої знаходяться маленькі кульки, цукерки і т. д. Це своєрідна альтернатива кулі-сюрпризу, більш адаптована до дитячої аудиторії.

Сценарій

Щоб свято був сприйнятий на ура дітьми, необхідно зробити його динамічним, з рухливими іграми та конкурсами, а також з паузами, під час яких гості можуть відпочити. Для таких цілей чудово підійдуть ілюзійні шоу, програми з мильними бульбашками, арт-малюнки на піску. В якості помірно активного варіанту сценарію підійдуть всілякі майстер-класи (виготовлення листівки, декор її метеликами або саморобними квітами, спільне виготовлення єдиної композиції і т. д).

Для конкурсів підійдуть змагання на швидкість, спритність, кмітливість, командний дух. Сценарій дитячих свят не повинен бути затягнутий у часі: така програма може швидко набриднути маленьким гостям. Якщо масштабне заходи з великою кількістю запрошених, найкращим форматом для свята будуть командні форми змагань.

Як доповнення до сценарію можна розглянути короткі нарізки з популярних мультфільмів, гумористичні замальовки з казок. Діти активно залучаються в ігровий процес і з задоволенням беруть участь у ньому, тому необхідно продумати, яким чином можна гостей свята заохочувати за участь. Окрему увагу доведеться приділити скромник і діткам, які соромляться проявляти себе в колективі, щоб вони змогли також насолодитися тріумфом.